Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vargalex

    Topikgazda

    válasz envagyok #3077 üzenetére

    Én arra sem vennék mérget, hogy a WD-ben minőségibb alkatrészek vannak... Vagy egy Zyxel-ben.

    [ Módosította: Intruder2k5 ]

    Alex

  • interstate76

    addikt

    válasz envagyok #3077 üzenetére

    Nem szeretnék vitatkozni, csak én is leírom a saját tapasztalatomat: közel 1 évig használtam médiaplayerként és lassú (12 MB/s) NAS-ként egy Wintel W8-as mini PC-t, amiben sztem semmivel nem voltak minőségibb alkatrészek, mint a Beelinkekben, és 0 fagyást produkált. Pedig nagyon sok filmet végignéztünk rajta és non-stop futott rajta a PMS, ill. azon mentek a letöltések is (utóbbi mondjuk nálam nagyon kevés).

    Nemrég vettem egy használt Zyxel NSA310-est (még ez is drágább volt, mint most a Beelink Mini MX), amiről tudom, hogy nem egy mai darab, de népszerű és könnyen okosítható, sokoldalúan használható típus. Néha kicsit kerreg benne a 3,5"-es HDD, a ventije hangos, de ezeket el lehet viselni. Viszont sem Plex-szel, sem Polkast-tal nem tudom hatékonyan LAN-on kívülre is megosztani a képeinket (videókat nem is szeretnék, de Plex-szel még a képek megnyitásától is 100%-ra pörög fel a CPU, Polkastot használva "csak" 50-60%-ra). Ugyanez a feladat a Wintelnek meg sem kottyant, és ha működésre tudnám bírni a Plexet LE alatt, akkor az S905-ös sem izzadna meg vele. Transzkódolást természetesen nem várok tőle, csak megosztást. Namost ehhez nagyon durva áron kellene NAS-t venni, és akkor a médiaplayeri feladatokat, amiket a Beelink el tud látni, még nem is említettem.

    Még annyit kell tudni, hogy a NAS-on tárolt adataim megvannak egy olyan külső HDD-n is, ami egy fiókban pihen, tehát nem őrülük meg, ha elszáll a NAS-ban lévő vagy a mini PC-re kötött HDD.

    téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

Új hozzászólás Aktív témák