Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz LógaGéza #12553 üzenetére

    Ugyanazt tudják, a sebességben van kicsi változás. De a képességek teljesen azonosak.

    Azt nem értem, hogy a frame sequential / fbsb / dlp link néven emlegetett fajtát, amit a dlp projektorok szoktak ismerni, azt miért nem nagyon támogatják sehol. Pedig azt szoftveresen szokták tudni kezelni, sima intel integrált grafikával is megy, csak megfelelő szoftveres lejátszó kell hozzá párban. (pl ingyenes pécén a potplayer, csak sajnos win alatt a mindenféle háttér folyamat időnként megrángatja a képet. Fizetős progival meg nem próbáltam.) Ott magasabb képfrissítés mellett felváltva küldik ki a két szemnek való tartalmat. A raspi 1.3-as hdmi-je lehet kevés lenne a fullhd-hoz, de az amlogik hdmi2.0-ája szerintem képes lenne akár fullhd 100Hz kiadására is, ami kellene a dpl-s 3d -hez.

    Szerk: egy random lg tv manuálban úgy látom, hogy a tévék közül is van ami támogatja a Frame Sequential módot.

    A kis fapados dlp projektorok 1024x768@100Hz-en tudják ezt a fajta 3d módot, az még a pi-vel is mehetne. A komolyabbak fullhd-vel is.

    [ Szerkesztve ]

  • indigo

    aktív tag

    válasz LógaGéza #12553 üzenetére

    Én nemrég vettem egy Beelink MXIII II verziót (S905X), fel is toltam rá a v10-es LE-t. Mivel karácsonyra egy Panasonic DS630E TV érkezett, amely aktív 3D-s, így tartottam tőle, hogy belefutok valamibe, hiszen az összefoglalóban az van írva, hogy a passzív TV-khez jók ezek a lejátszók. Ennek ellenére eddig nem csalódtam benne. A Video settings-ben beállítom, hogy Stereoscopic 3D video mode legyen Side by side, mert bár alapvetően Auto-n van, de nem mindig ismeri fel a tartalmat SBS-nek.
    A következő filmeket néztem meg rajta:
    - Avatar.2009.Half-SBS.3D.1080p.REPACK.BluRay.DTS.x264.HuN-TRiNiTY
    - Dredd.2012.3D.1080p.BluRay.6CH.ShAaNiG
    - Jurassic World, ezek jutottak eszembe most hirtelen.
    Sőt, olcsó szemüvegekett használok a TVhez.
    A fenti linkelt IMAX videó is kifogástalanul megy. Nem bántam meg ezt a TV okosítót.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák