Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz Menthirist #15211 üzenetére

    Arra gondoltam, hogy nem a 4K fogja meghatározni a kép részletgazdagságát, hanem a játék készítői. Még FHD-n is ritkán a felbontás, ami limitálja a részletgazdagságot. Ne felejtsd el, hogy a látásnak is komoly fizikai határai vannak. Szóval igen, 4K-ban szebb lehet a játék, ha a készítők kellően sok (értsd pokoli sok) részletet tesznek bele, és Te is olyan távolságból nézed, ahol ez érvényesülni tud.
    Én nem a 4K --> FHD konverzióról beszéltem, hanem a 4K megjelenítőn FHD tartalomról. Igen, így 4 pixel működik egyként, de nem veszik el részletesség, mint ami általában történik, ha nem natív felbontásban megy egy LCD kijelző, mivel így nincs szükség interpolációra.

    Ugyanakkor írod is, hogy zavarna a 30FPS, de közben el is várnád, hogy csurig legyen a játék részletekkel. Hát erre elég kicsi esélyt látok. A rengeteg részlet hatalmas felbontáson olyan számításigény, amitől még egy Fury is igen messze van. Ez szerintem ma még csak álom.

    (#15214) Erdei88: Ha ilyen jelentéktelen, kb. magától megoldódó dologról lenne szó, akkor nyilván. De pl. Maxwell-eknél nem fog megoldódni magától a 3,5+0,5GB-os dolog, nem fog megoldódni a sávszélesség szűkössége, nem fog megoldódni a régebbi generációk megfelelő supportja, a GW mesterséges gépigény-növelése.
    Ezeket nem tudod kivédeni egy párezer forintos kütyü beszerzésével, ráadásul a tulajdonosi körből is sokkal többeket érint, mint ez a HDMI2-es dolog fog a Fury-val.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák