Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Z10N

    veterán

    válasz Petykemano #54381 üzenetére

    "Szerintem ezt a tátongó űrt már nem akarják betömni."
    En meg akkor a zsebuket (sok ev utan). Eljen az Adavanced Mining Devices.

    "Persze biztos alacsony itt a marzs - a gyártás is biztos drágább és a GDDR6 is."
    Furcsa, hogy amikor a Polaris ment, akkor ez nem volt gond. A gddr6 pedig mar tudjuk, hogy $7-8/GB a 14Gbps.

    "De szerintem főképp arról van szó, hogy a rendelkezésükre álló waferkapacitást olyan termékekre igyekeznek fordítani, amin nagyobb a marzs, vagyis a drágább termékekre."
    Ahogy gondoljak. Akkor ne is csinaljanak gpu-t. A proci ugy is jobban megy chiplet szinten. Majd vesz mindenki konzolt.

    "Bármit legyártanak $500-1500 között bármilyen mennyiségben, elviszik."
    Jelenleg. Aztan majd banyaomlasnal, meg csak megint neznek evekig. Ok tudjak. Ezenkivul ott vannak a 12-14nm gyartosorok es a Polaris design. Olcson lehetne csakanyokat gyartani. Ha meg keves a wafer, akkor csak cpu-t kell gyartani a vga piacot meg hagyni az NV-nek es majd az Intelnek. Kar erolkodni.

    "Nincs szükség arra, hogy alacsonyabb árszegmensbe terméket kínáljanak."
    Szukseg van. Hajlandosag nincs. Lasd elobbi, lesz akkor konzol.

    "És ha kínálnának, nem tudnák kiszolgálni a igényeket."
    A "draga" 7nm-n gyartott 5300-t is kiadtak sunnyogva...

    Szoval minden amit felsoroltal (es igaznak bizonyul majd), az a vasarlok arconkopese (es csak kifogas). Azoknak a keveseknek, akik meg AMD-t akarnak. Eleg siralmas, ha ezzel is ballagnak az NV utan. Mondtam, hogy az NV meg a GT1010-t is elokaparta. Ok meg nem tudnak Polarist gyartani a banyaszoknak. Nah, mindegy.

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

Új hozzászólás Aktív témák