Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Yutani #27094 üzenetére

    Értelmes árat. ;)
    Mindennek megvan a maga helye, én speciel nagyon régen várok egy értelmes, kis (HTPC) kártyára. Gyakorlatilag a gyártók évek óta lesz*rják ezt a szegmenst és így pont egy kisebb/közepes teljesítményű, jó fogyasztású kártya hiányzott. IGP/APU azért jóval alatta volt egy közepes 7750/250/X/260-nak. 4k60p-re kb. 2-3 Intel generáció óta lehet várni, AMD-n AM4-re is alig került fel. Kisebb kártyák is régi, gyenge fogyasztásúak ill. feature-ben is le vannak maradva. Ugyanúgy se 4k, se kimenet.
    És akkor pl. driver/kompatibilitási anomáliákról már ne is beszéljünk, mondjuk egy Intel IGP-nél...

    Szóval jó ez, akár még 64 bittel is, csak ne kerüljön 2x annyiba mint kéne.

    @Malibutomi
    Így van, azért a GCN észrevétlenül rendesen előrelépett. CB-n úgy rémlik kb. 20%-ot mértek c2c a GCN1(talán 2 is)-höz képest. Újabb kódokban még nagyobb az eltérés. Ram oldalon pedig jött és folyamatosan fejlődött a tömörítés, sávszél kihasználás. Ráadásul a kisebb kártyáknál ahogy fentebb is írtam nem volt szokás az upgrade, jóval több az átnevezés, mint fentebb, így ott jellemzően maradtak a GCN1/2 cuccok.

    Az RX 460 spec alapján közel van (magasabb órajelen) egy 7790/7850 pároshoz. Előbbivel azonos, utóbbinál kb. 30%-kal kisebb sávszélességgel. A 7850 vs 7790 teszt alapján +30%, az RX 460 pedig régi játékokon kívül állva hagy egy 270X-et is, ami még kb. +30% a 7850-hez képest. Szóval - főleg magas, 1300-1400 körüli órajelen - egy 640SP-s 550, a 460-as sávszélességével bőven nem a régi 640SP (és alacsony órajelű, sávszélességű) kártyák mellett lenne, hanem 1-2 lépcsővel fentebb, szvsz valahol egy 7850 környékén.

    Épp azon gondolkodtam 1-2 hete, amikor vmi leakben 1400+ órajelet és 112GB/s-et láttam az 550 mellé, hogy így kb. alig lesz lassabb a vágott RX 460-nál. Gyanítom ott is limitál még kicsit a ram. (Oké, van még ROP és TMU is...)

Új hozzászólás Aktív témák