Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • harry

    veterán

    Sziasztok! Nemreg valtottam processzort, R5 2400G-rol R5 5600X-re, a procihutot atraktam (gyari, ugy neztem ugyanaz a ketto), alaplap: msi b450m bazooka plus es a legujabb BIOS, uj chipset driver szinten fent van.

    Amit nem ertek, hogy miert porgeti idle allapotban is a procit max frekvencian (4GHz felett, ugral kicsit)? Teljesen felesleges es az idle homerseklet is 45-50 korul alakul.
    Probakepp Win-es energiaprofilnal atallitottam max procit 50%-ra, le is vette 2GHz kornyekere (vagyis ekkor is az engedelyezett maxon hajtotta).
    Ha hagyom 100-on raadasul, akkor cpuz stresszteszt alatt 95 fokig melegedett.

    PBO: errol most hallottam eloszor, nem ertek hozza, BIOSban default-on volt, atraktam enabled-re, de nem tudom igazabol milyen profilok vannak / mit erdemes valasztani...

    De a lenyeg, hogy miert porgeti mindig maxon a procit? Nem akarom kikapcsolni a boostot, csak azt, hogy a teljesitmeny fuggvenyeben allitgassa az orajelet. Esetleg az uj bios ennyire kepes, es oruljek hogy megy egyaltalan ebben a lapban...?

    Theoretically, this damn thing oughta work now.

Új hozzászólás Aktív témák