Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz BiP #6598 üzenetére

    Kikapcsolt HT-val tolom a régi hatmagosom, de azelőtt is 3 évig ki volt kapcsolva az előző procimon. :D Bőven van értelme kikapcsolni bizonyos felhasználásokhoz. :K

    Hogy jó a felhasználóknak az X-es i5? Ja, nagy élmény lesz, hogy vehetsz hozzá kétszerannyiért lapot, mint a normál i5-höz, de cserébe az értékvesztésed is jóval nagyobb lesz, mert épeszű ember nem fogja megvenni tőled használtan ha fejlesztenél több magra, tehát ha fejlesztenél később is kapásból lesz egy kuka procid is. :C

  • nkmedve

    őstag

    válasz BiP #6598 üzenetére

    "Gondolom pont annyi értelme van, mint kikapcsolgatni az SMT-t meg HT-t :)"

    Sok mag esetén (6-8+) lehet kapcsolgatni, nekem a tapasztalatom, hogy az SMT/HT sok helyen még mindíg inkább ront, mint segít. Én már az első napokban kilőttem az R7-nél, mivel a benchmark eredmények annyira nem érdekelnek, és a gyakorlatban nincs olyan appom ami profitálna a 8-nál több szálból (annál a néhány appnál amit használok és amelyek ki tudják használni a több szálat, pl. Lightroom, ott tesztek alapján inkább csak ront az SMT).

    "Nyilván fura, hogy i5-öt házasítanak HEDT-vel, tényleg fura házasság, de úgy vagyok vele, hogy miért ne, csak szélesebb a paletta, több a lehetőség, és ez csak a felhasználóknak jó."

    Különösebben engem sem zavar, csak furcsa lépés. Kb. 10 éve vannak piacon a 4/4-es procik, és én is 7 évig használtam i5-öt, majd most amikor már látszik, hogy a 4/4-es procik ideje leáldozóban van, az Intel lép egy merészet egy berak egyet a HEDT kínálatba (ahol az utóbbi években csak 6-8-10 magos monstrumok voltak). :)

Új hozzászólás Aktív témák