Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • deadwing

    addikt

    válasz HSM #12344 üzenetére

    "(#12327) deadwing: Én nem bírnám elviselni. :N A refi 7970 még határeset. Nekem a max ezzel a refi hűtővel az kb. 35% venti durván 2000rpm, ami még nem zavar nagyon. De ebből nem hűt meg egy 290-et rendesen, ez 100%. Persze, ha nem zavar a hang, akkor nagyon jók."

    Jóval nagyobb ám az a mókuskerék a 290-en. Illetve asszem. :) Csak 5870 refet láttam, azon jóval kisebb volt. Persze a fülem sem a régi már. Több mint 20 év aktív dobolás nem tett neki túl sok jót...

    60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

  • Ghoula

    senior tag

    válasz HSM #12344 üzenetére

    Én értem, te nem érted amit mondok. :D

    Persze egy bizonyos szintnél nem tudod lejjebb vinni a feszt, de mivel a 290-ek többsége 1V körül elmegy, ezért nem indokolja semmi, hogy a 290X-en a kisebb szivárgású chip ne tudná ezt. Amiért nem teszik, az az , hogy ne legyen akkora szórás a TDP-ben. Leveszik a 290-esekét, akár az X-esekét mesterségesen megemelik. De hogy a kisebb szivárgású chipnek KELL a magasabb fesz, azt nem tartom valószínűnek.

    Persze tudom, hogy az elektromos teljesítmény hővé fog alakulni. Szarkasztikus akartam lenni, lehet rosszul fogalmaztam és nem jött át. :R Neked jobban sikerült. :P

    Minden tesztben ez látszik, a 290 kevesebbet fogyaszt, nem melegszik annyira. Akkor a tied a világ legrosszabb 290-ese fogyasztás szempontból? :) Az enyém azt mutatja, amit az átlag asus 290x teszt. (Ki akar gyulladni :P ) Nekem meg az X-es mivolta ellenére, amellett, hogy fogyasztásban jó( jobb), szintén melegszik.
    Ezért mondtam, hogy elképzelhető, hogy hülyeséget ír a hwinfo( ami lehet hozott anyagból is hülyeség.) a fogyasztásra.

    Mondom, el tudom hinni hogy ennyivel jobb a giga hűtés nálad mint az asus, bár ez más tesztekben nem jön ki. (az ottani giga 290-et hasonlítva a tiedhez) Viszont a te kártyádnak a fogyasztási adatok alapján jobban kéne melegedni.
    Jó lenne összenézni ugyanattól a gyártótól fogyasztási adatokra és hőmérsékletre kártyákat. Így, hogy nem tudjuk az ASIC quality-t, hwinfo-s teljesítmény adatok híján sokat nem mondanak a thermo képek. Max arra jók, hogy lássuk a hűtés merre kergeti a meleget, és hol lehetnek melegedési pontok.

Új hozzászólás Aktív témák