Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz Ghoula #12359 üzenetére

    " De hogy a kisebb szivárgású chipnek KELL a magasabb fesz, azt nem tartom valószínűnek."

    Valószínűnek tartod-e avagy sem, több kell a kisebb szivárgású csipnek azonos órajelhez, ez generációk óta megfigyelhető AMD GPU-knál, de Intel prociknál is. :K [link]
    Lehet AMD, NV vonalon is így van, de azokba nem ástam bele magam ilyen mélységekben.

    Szarkazmus nem mindig jön át nekem, főleg neten, ez sajnos az én hibám. :B

    Nem hiszem, hogy fogyasztás szempotnjából rosszabb lenne a kártyám gyári állapotában, mint bármelyik másik. Itt egy gyári értékeken futtatott valley, amit korábban linkeltem: [link].
    Ha meglesed, 140W-os átlagból letudta. :) Az azért nem olyan vészes, mint az 1100/1400Mhz 170W-ja.

    Nálam az is szerept játszhat, hogy én nem a gyári csendes BIOS-ával használom, hanem hegesztettem egy sokkal jobb Afterburner-es ventiprofilt, ami picivel tekeri jobban, de sokkal hűvösebb. Ezenfelül nálam elég durva a házhűtés, míg egy nyitott tesztasztalon nem biztos, hogy ki lehet a hűtésből hozni a maximumot. :)

    Érdekes lenne, ha meglesnéd, nálad gyárilag hogy alakul a fogyi, illetve a legjobb az lenne, ha egy kedves Giga 290X WF3 tulaj meglesné nekünk, átlagosan hogy alakul a fogyasztás valley alatt, hogy a már futó valley-val lenulláza a HWiNFO-t, hogy csak a valley-s rész legyen az átlagban. :) Azzal ki lehetne szűrni az esetleges szenzor miatti pontatlanságokat, mivel ugyanaz a PCB.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák