Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Obliterátor

    tag

    A minap nagyon szomorú lettem :( . Hosszas várakozás után végre összejött a pénzem egy R9 290X-re. Nagyon jó áron adták , a Shappire hűtője pedig egy elég izmos megoldásnak tűnik. Ahogy mondani szokták a régi de stabil Fx 8150-em egy egészséges tuning keretében felhúztam 4.7Ghz-re. Gondoltam ennyi elég lesz a maximális 4.9-et nem akartam erőltetni. Jelenleg a 10 éves engine-el bíró Wow-al játszok a legtöbbet, természetesen a legújabb címek miatt vettem a kártyát hamarosan ők következnek. Leszedtem a legújabb drivert, tuninghoz nem nyúltam gondoltam még ráér hiszen a Wow-ba úgyis kiakad az fps mérő. Hát nagyon nem így lett... 64bites kliens elindít, játékba beloggolok és ?! Mi ez ? 30 fps ? :D Mivan ? XD Végignézem a beállításokat, élsimítás off , egyéb szűrők maxon , a méltán hírhedt Shadow Quality mediumon , felbontás 1080p. Jó legyünk őszintén a fővárosban voltam előttem vagy 70 player mászkál ennél nagyobb terhelés nincs a játékba. Kicsit mászkálok arrébb megyek , üresebb területeken 50-60 néhol 100 , zárt helyeken 120 fps. Kiábrándító... Elismerem ez az Fx proci nem egy sztár proci. Bár valahol reménykedtem benne h "kihajtsa" majd a kártyát de úgy néz ki alaposan ráfáztam. Fx topicba vérremenő viták folynak róla h ez vagy az I7 az erősebb játék alá de erősen alkalmazásfüggő. Gyorsan lefuttattam egy Firestrike-ot. 8300 pont. Ahogy várható volt a fizika nagyon gyengén muzsikált a grafika 11k körül volt. Felraktam AB-t és figyeltem a Core Clock-ot , ahogy várható volt összevissza droppolt ,400-600mhz között. Toltam neki 30% Power Limitet akkor már 600-900 körül mozgott a grafikon. Kapott 37mV-t és 1100 Core Clock-ot. Memoria 1300Mhz. Fps változatlan. Firestrike 30pontal ment többet. Gondolom proci limit. A wow engine elég régi nem a több szálra lett kitalálva tehát nem mérvadó. Hamarosan jön a Bf4 , Crysis3, FarCry és a többiek. A komolyabb Oc-hoz még nincs elég tapasztalatom , majd tesztelgetem h mennyi Power limit és Vcore kell neki.

Új hozzászólás Aktív témák