Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Popes

    őstag

    válasz djculture #56648 üzenetére

    Kicsit fentebb pont linkeltem a megfelelő progikat amivel kiirthatók ezek a bányász vackok. (vagy legalább megnyugtatják az embert hogy mégsem szedett be valami ilyesmit)

    Deus ex machina

  • mexel

    veterán

    válasz djculture #56648 üzenetére

    Ugyanabban a gépben van amiben a többi kártyát is tesztelem, ugyanazokkal a progikkal, nem ilyen gond van. Igazán nincs is gond, csak én sokallom a hőfokot, talán mert eddig hűvösebb kártyáim voltak-vannak.
    Mondjuk olvasgattam és valamiért a 270X-ek jobban melegednek általában, mindenhol azt írják hogya 80 fok sem gond egyáltalán. Az a fura, hogy a sima 270 biosok mindig kevesebb TDP-re vannak beállítva, a 270X-ek sokkal magasabbra. Ez csak azért fura mert szinte mindegyik 270-es tudja a 270X teljesítményét. Nekem pl az MSI-m sokkal tovább húzható mint a gyári tuningos asus 270X. Ez az Asus 1120Mhz-en megy, az MSI alapfeszen simán megy1150-ezt ( többet is) és alacsonyabb hőfokon, kisebb TDP-vel. Ráadásul az csak egy 6 tűs tápcsatit kapott míg a 270X kettőt. Nincsenek esetleg kicsit túllőve ( túlbiztosítva) ezek a gyári tuningos 270X kártyák? Már csak azért is nehogy valakinél legyen kis instabilitási gond, inkább kap több feszt a kelleténél?
    Nem tudom avatkozzak-e be egy bios-ba és felrakjam, vagy hagyjam így gyárin és ne foglalkozzak a játék alatti 70-80 fokkal? ( a 80 ritka, de előfordul, inkább a 70-75 a jellemzőbb, de pl Valley benchmarknál is közel van a 80-hoz)
    Ha a Catalyst Overdrive-ban leveszem -20%-ra a power limitet az befolyásol valamit? Monitorozom a viselkedést játék alatt, de mindig 1.206V-ot kap így is úgyis, még visszavett teljesítménnyel is. Kivéve ha az Asus GPUTweak-al állítgatom, ott le tudom venni a feszt is, igaz csak 1.163V-ig akkor 2-3 fokot nyerek, viszont akkor már nem megy 1120Mhz-en.
    Sajnos szétszedni, pasztázni nem merem mert úgy tudom van még 1,5 év gari rá és gondolom ha garis gond lenne látszódna hogy nem gyári pasztás, így ugrana a garancia.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák