Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BeZol

    őstag

    Hát szerintem erősebb táp kéne a határok további feszegetéséhez, kevés a 750W, mert amikor 645W feletti értékeket látok, akkor általában 1-3 másodpercen belül crashelnek a benchmarkok :U (689W-ot is láttam)

    További tapasztalatok:

    Amíg nincs voltage/frequency curve, addig nem lehet rendesen kimaxolni a kártyákat.
    Sima 6800-asok esetén 6800 XT bios flash is kéne, hogy 2600-nál magasabb órajelekre lehessen húzni őket!

    A wattman 100-as tartományban engedi állítani az órajelet. A rekord pontszám azért sikerült 2690-2790-es beállítással, mert 2725-2735MHz-et tartotta és nem boostolt a tartomány tetejére.

    Most pl. hiába állítom be gépújraindítás óta ugyanarra vagy feljebb/lejjebb, mindig felboostol a tartomány tetejére és crash.

    Nagyon úgy tűnik, hogy 1.15V mellett és hát elég magas valós fogyasztás mellett (táp kérdése) nem képes a kártya 2740-2745MHz-nél többre (ezt még elviseli 10+ másodpercig, efelett max 3 másodperc), tehát ezt a kártyát 1.15V 2735MHz-re biztosan finomhangolni lehetne megemelt TDP-keret mellett.

    MPT-ben feljebb állítva a felső feszültséglimitet 1150-ről pl. igorslab által ajánlott 1175-re valós 1.018V-ra állítja magát!!! Kamu, hogy 1175-ig lehet nyugodtan állítani!!! Így utólag ez kavart be nekem a referencia 6800-as tuningjába! Nem hittem el h tényleg 1.018V-ot kap maximum, azt hittem 2350-2380MHz a chip vége 1175-ös MPT értékkel, de nem, tudott volna többet ha 1150-es maximumon hagyom...

    A wattman-os csúszka semmit sem ér, néha állítódik a feszültség általa, néha nem, GPU-Z-ben érdemes visszanézni mégis mennyit adott terhelés mellett, mert az valós!
    Ha pontos értékre akarod finomhangolni, akkor pl. érdemes MPT-ben a max. értéket lejjebb vinni és akkor ennyin megy a kártya és kész, az tényleg valós annyi lesz, ezáltal wattmanban is eddig lehet majd csak tekerni.

    Nálam a gyári értékek MPT-ben, nem tudom ez eltér-e más 6800 XT esetén:
    powerlimit 289
    TDC limit GFX 300
    TDC limit SoC 55

    Undervoltolgatást és metro alatti stabilitást nézek legközelebb, ill. várom h wattmanban vagy msi afterburnerben lehessen finomhangolni a frekvencie/feszültséget.
    A sima 6800-as tulajok meg reménykedjenek, h lesz bios flash lehetőség a jövőben :DDD

Új hozzászólás Aktív témák