Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz Frawly #67387 üzenetére

    Nyilván ha General MIDI-t játszasz le MT-32-n az meg fordítva lesz rossz. Ezzel nem mondtál újdonságot.
    Ha engem kérdezel, én nem szívesen hallgatnám SC-55-ön az MT-32 "exkluzív" címeket.

    A többire meg. Most erőlködsz meg pattogsz olyan dolgokon, ami ezerszer kiveséztünk, több fórumtagnak van egyik vagy másik Rolandból. Olvasgattunk revízióbeli különbségeket. Úgy adod elő, mintha olyan nagyon ismernéd, pedig eddig egyszer se láttalak errefelé.

    Én azon húztam fel magam, hogy az MP3 teszthez hasonlítottad, ami vagy 100 nagyságrenddel arrébb van különbségeket tekintve. Lehet a MIDI-t ízlés kérdésnek tekinteni, de az ilyen különbségeket csak a süket nem hallja. Többen a fórumból meg azt szeretik, ha úgy szól a játék, ahogy azt a komponista kitalálta. Doom-nál az nem a Yamaha, Monkey-nál meg nem az SC-55, ezt el kell fogadni.

    Canvas VA-t nem próbáltam, mert nem olcsó, de nem lennék meglepve, ha csak annyit tudna, mint az MT-32 mód a Canvasokban. Úgy tűnik ez így is van.

    [ Szerkesztve ]

  • nakos1212

    senior tag

    válasz Frawly #67387 üzenetére

    A Sound Canvas VA csak az SC szériát emulálja, és annak a képességeit, tehát az MT-32ből csak egy kamut, pont. Kipróbáltam, így van. Nem értem miről beszélsz a többi kapcsán, hiszen ha valami ROM/RAM-ból játszik le előre beépített vagy hozzáadott hangokat, az bizony hullámtáblás. Az MT 32 azonban nem csak előre felvett hangokat játszik le. Ha nem hallod az mt 32/ munt és az emulációi közötti különbséget akkor javaslok egy fülészetet, mert elég durván kijön, még akkor is, ha helyesen vannak lejátszva. Az MT 32 is használható GM módban és nagyon közel áll a General Midi szabványhoz, de kicsit más a bankok felépítése, ettől függetlenül ez nem a gond, hanem hogy ezekbe a fix memóriájú hullámtáblás GM/GS/XG eszközökbe nem lehet saját hangokat beletölteni szoftveresen, azaz pl egy játék nem tud saját hangkészletet magával vinni, hanem a beépített hangokból kell dolgoznia, ezért lesz más, és ha más hangszerek szólnak, azt a magamféle botfülű is észreveszi, pedig nem hallom a 320 mp3 és a flac közti különbséget, vakteszttel kipróbáltam. Itt egyáltalán nem minőségről van szó, hanem hűségről, minden játéknak megvan az a hanglejátszó hardvere, amire tervezték és azon szól a legjobban, illetve teljesen ízlés kérdése. Senki se mondta hogy nem szabad használni a Sound Canvas MT módját.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák