Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • JohnR

    aktív tag

    válasz udi #779 üzenetére

    Nem akarok vitát gerjeszteni! Volt mondkettőtől kártyám. De az elmúlt pár évben nem találkoztam játékkal ami nem indult volna el az ATI kártyákon, de amikor a Far Cry-t betöltöttem az NV 6600GT-s kártyán, azt hittem eldobom az agyam...(se vízfelszin, textúrahibák stb.) Kereshettem hozzá patchet, hogy játszható legyen. Erről csak ennyit (lehet, hogy van ellenpélda is, én nem találkoztam vele mostanában). És egy játékkészítő sem érdekelt abban, hogy a másik vk. fejlesztő kártyáján ne induljon el a játéka (akármennyire is NV támogatott). Ezt sosem fogják meglépni. Egy idő után meg nem feltétlenül csak az ár dönt. Szubjektív véleményem szerint (mivel a monitor u.a. volt mindkét gyártó esetén) az ATI kártyáknak szebb, élesebb a 2D-s képe mint NV-s társaiké, a 3D-ben is alapban élénkebb színvilággal, jobb képminőséggel rendelkeznek (az NV-vel sokat kellett tornáznom a beállításokkal, külső optimalizáló progikkal, mire egy kicsit megközelítette az előtte bentlévő ATI minőségét, de sose érte el :O , ezért is váltottam vissza ATI-ra). A képminőség mindenképp az ATI oldalára billenti a mérleget, ha a vásárlásnál néhány ezer forint a különbség (persze ha nem az ár az elsődleges tényező, ami persze a fiataloknál mindenképp elsődleges szempont az állandó pénzhiány miatt, amit megértek). Ja és CRT-n néztem a különbséget, ami meg is mutatja, nem T*SCO gazdaságos TFT-n ;] (annál egyforma is lehet a kép, a CRT viszont kegyetlenül megmutatja a különbséget).
    A másik a meghajtóprogramok kérdése, amiben jelenleg az ATI áll jobban (pedig ez mindig fordítva volt, ezt elismerem), és ez a kérdés ami miatt szerintem késnek az R600 kiadásával. Nem szeretnék megismételni az NV leégését Vista meg DX10 alatt. Inkább kicsit később, de teljesen felkészülve szeretnének az új rendszerbe belépni, nem úgy mint az ellenfél. Mert szép dolog fél évvel a körítés hiánya nélkül kiadni egy DX10-es kártyát, és lehet elsőnek lenni, meg sok pénzt összeszedni. Csak ha a vásárlókat ''átverik'' (vagy inkább csak nem tudják kihasználni a HW-ben rejlő pluszt, amiért esetleg megvették), az minimum hitelvesztést generál, ez meg erősen negatív reklám, és óriási hiba. Nos talán csak ezt szeretnék elkerülni, és a várakozás így is elég nagy, hogy senki nem tud semmi biztosat (ez is csak egy reklámfogás, mert így még többet beszélnek a témáról, mintha konkrét bejelentések lennének, példa erre ez a topic is).
    És az meg jó dolog, ha van előttünk egy úttörő, aki leteszteli az előre nem látható hibákat, a ballépéseket. Megkapja érte a pofonokat, a negatív kritikát, mi meg előjöhetünk a tuti dologgal (így legyen :((( ). Ezt nevezik úgy, hogy más kárán tanulni...(ez nem okos dolog, hanem bölcs)

Aktív témák