Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BonFire

    veterán

    válasz pufancska #8371 üzenetére

    Figyu!

    A logótervezés tényleg szakma, de nem olyan boszorkányság, hogy ne lehetne ellesni. Az eggyel fentebbi linkemben vannak jó logógyűjtő oldalak, és a Google segítségével is találsz frankó logókat. A legegyszerűbben úgy tanulsz, hogy megpróbálod őket lemásolni. Néhány 10-100 logó után már nagyjából érezni fogod, hogy mitől jó egy jó logó. Persze vannak tudatosan trükkök is, de ezeket nem szeretik a hivatásosak kiadni – ez valamennyire érthető is. Keress kimondottan logó tutorialokat. Főleg Illustratorra. Nem baj, ha nincs Illustratorod, megpróbálhatod Ps-sel is elkészíteni.

    A főbb szempontok tervezésnél:

    1) Egyszerű legyen. Néha elég egy jól eltalált ív és font is.
    2) Fekete-fehérben is ugyanolyan jól kell mutatnia
    3) Mind kicsiben egy névjegykártyán, mind nagyban egy óriásplakáton jól kell mutatnia.
    4) Kevés szín. Általában 2-3 a plafon szokott lenni.
    5) A fő grafikai elemet előbb papíron kezdd el tervezgetni ceruzával. Azt átrajzolhatod, alakíthatod, egyszerűsítheted. Ha eljutottál az igazihoz, beszkenneled, és már csak vektorizálni kell.
    6) A fontokkal érdemes eljátszani. Kiskapitális, csupa kisbetűs, csupa nagybetűs, ritkított betűközzel... ezek mind-mind fel tudják dobni a snassz szöveget.

    Amiket kerülni kell: drop shadow, mindenféle ragyogások, szivárványszínű átmenetek, patternecskék, texturázások. Nem azt mondom, hogy alkalmanként nem lehet egy finom gradientet alkalmazni, de inkább leheletnyi legyen, alig észrevehetően. A cifra, talpas és kalligrafikus betűk kerülendők (bár ritka esetben pont azok a legjobbak, ez nem jellemző).

    Egyelőre ennyi.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Új hozzászólás Aktív témák