Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mutyi

    őstag

    Na megint lenne 1-2 kérdésem, vannak dolgok amikkel nem vagyok alapból tisztában, azokban kérném a segítséget.
    Nem PS hanem Illustrator, de mivel mindig itt teszem fel az erre vonatkozó kérdéseimet,ezért most sem lesz másként.
    Szóval az egyik nagy alap hiányosságom, hogy nem tudom, hogyan lehetséges legegyszerűbben bizonyos dolgokat középre igazítani.
    Gondolok itt arra,hogy létrehozok pl. egy téglalap alakú formát,ami szöveget vagy több szöveget helyezek el. Na most hogyan tudom mind két irányba pontosan beállítani, hogy egyenlő távolságra legyen a jobb,bal és az alső és felső vonalakhoz képest is?

    A másik kérdésem: amikor vonalat készítek, egészen vékonyat szeretnék,ami ellegáns,letisztult. Meghúzom a vonalat, nem adok neki a stroke-ban weight-et,hanem nullán hagyom. Hiába állítom feketére, akkor is szürkének látszódik,ha nem nagyítom fel.
    Ha meg adok neki egy kis vastagságot,akkor meg olyan életlennek tűnik, miközben a weben olyan szép éles vékony fekete vonalakat szoktam látni.

    Köszi a segítséget előre is!

Új hozzászólás Aktív témák