Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • izomman1

    senior tag

    válasz #54625216 #14488 üzenetére

    Én már veteránnak számítok.. fél évig volt hányingerem.. most már semmiben sincs, de aki érzékeny az ilyenre csak teleportálgatós játékot játszon amíg hozzá nem szokik..

  • izomman1

    senior tag

    Sziasztok!

    Hát én erősen gondolkodom, hogy a Pimax 5K+ berendeljem.. elvileg októbertől előrendelhető és ha az ember természetes látómezőjét nagyrészben lefedi, hogy akkor ez tényleg nagyot üthet… Torzítás meg alig van a lencse végeken..
    Bár ez még függ attól, hogy az Oculus esetleg kijön e végre a next gen készülékével záros határidőn belül ( 2019 első vagy második negyedév) aminek nagyobb lesz az FOV -je..
    Azt tesztek azt mutatják a 5K+ jobb mint a 8K SDE tekintetében is lásd ezt a videót [link]

    GTX 1080 TI kb. elég is lesz rá ami megvan GTX 2080 TI vételében egyáltalán nem gondolkodom totál pénzkidobás az a 20-30 % teljesítmény növekedés és majd fél millába kerül a kártya totál lehúzás az egész.
    Nagy FOV miatt viszont rosszul lét lehet jobban ( hozzá kell újra szokni ) kérdés tényleg hozzá szokhatunk e vagy ez már az emberi szervezetnek túl sok? ( Sima FOV hez teljesen jól hozzászoktam)
    SDE tekintetében nincs túl nagy előre lépés a Samsung Odyssey – emhez képest bár némi javulást azért felfedezhetünk ahogy látom a teszt videókon.
    Reprojection viszont ha jól látom nem működik.. mert ha működne sok sok játék már akár kisebb gépigénnyel is játszható lenne a kütyün.. számíthatunk szerintetek a Pimax tól, hogy ezt a funkciót is megcsinálják? Pimax 4K esetén ez működik?
    Nyilván ha váratlanul az Oculus kijönne végre a 140 es FOV kütyüjével az lenne a nyerő és én is arra ugranék rá inkább , de a közel jövőben erre vajmi kevés esély van.. Pimax pedig szerintem ezzel letarolja piacot ( Vive Pro végképp) csak tudja gyártani értelmes áron a készülékét a tömegek számára..
    Mi a véleményetek a tesztek láttán? (Én végig néztem a 2-3 órás teszteket és eléggé meggyőztek)

    [ Szerkesztve ]

  • izomman1

    senior tag

    válasz Csoeri79 #15474 üzenetére

    1 hónapot volt a vámon.. igen ennyire lassúak.. 1,5 hónap volt kb. az egész ..
    Ne izgulj nem vagy átverve megkapod.... ( Én is lerágtam a körmöm mire megérkezett)

    [ Szerkesztve ]

  • izomman1

    senior tag

    válasz #54625216 #15480 üzenetére

    Sajnos a VGA áraknak nem itt kellene lenni ahol van... A GTX 1080 TI nek már kb. 100 e ft os árkategóriára vártam ennyi év után, de hát ez van ha az NVIDIA -nak nincs ellenfele.... Oda teszi már bocsánat (Nvidia-m van )ez a szemét cég az árat ahova akarja és marhára nincs ösztönözve a teljesítmény fejlődésében.
    Viszont azzal vitatkoznék, hogy csak pár ezer fan lesz aki megveszi a Pimax 5K + t... Mert arra saccolják valahol 500-700 dolcsi lesz valamivel olcsóbb mint a Vive Pro headset.. Namármost Igen kell base station és kontroller is hozzá de akkor is kihozható 1000 dolcsiból.. Ez az ár egy sokkal jobb eszközért nem drága tekinte arra , hogy több száz ezren itt a fórumon is a 800 dolláros áron szálltak bele mind a Vive és mind a Riftbe.
    A piacon a maximális VR élmény elérésében nem csak pár ezren hanem pár száz ezren legalább vannak. Hogy ez még mindig kevés a VR forradalom beindítására ? sajnos ez igaz és a hardver gyártók ( NVIDIA és AMD ) is tehetnek róla. Viszont azzal is vitatkoznék hogy 30-40 % játék indulna el csak a "Pimax csodán" .. Ahogy a videókat elnéztem és a játék teszteket szinte minden megy rajta inkább 90 % a kompatibilitás és nem 30-40...
    Még a Rift játékok is instant mennek Revive nélkül! Szóval egész jó alternatíva lehet a Star VR helyett ami jópár ezer dollár lesz igazi arcade VR ... Szurkolok a Pimax nek és remélem a nagy fanok mind megveszik csak bírják versenyképes áron adni és gyártani... Persze lehet egy kínai vacak lesz, de ezekbe a youtuberekbe nagyon bízom... Még az se biztos idén a kezemhez tudok kapni egy ilyet , mert backer végül nem lettem biztonságra menve... Ami talán jó is volt, mert végül nem a PImax 8k a jó megoldás hanem a Pimax 5k+ ahogy elnézem a teszteket..Oculus meg bár nagyot virított anno 2-3 éve , de azóta eltelt jelentős idő és nem a behalt Santa Cruz ra kellene pénzt és energiát fecsérelni (valahol csak a mobil és a pc vr között lesz - semmi prémium) hanem az igazi VR minőségi fejlesztésre ami a SDE -et csökkenti és a látómezőt növeli ...
    Bár a Vive lépet a Vive pro irányába, de szégyen, hogy a régi lencsét tették bele még arra se voltak képesek , hogy kicseréljék egy jobb konstrukcióra ennyi pénzért ..A Pimaxot a 3 muskétás igazi next gen nek mondja .. egész egyszerűen a nagy FOV ról vissza térni már nem is bírnak csak a Pimax -et használják.. A Vive Pro 1.5 a Samsung Odyssey is.. azt mondják és egyet értek vele.. valamivel jobb , de a next gen ugrás az FOV emeléssel érhető el..

    [ Szerkesztve ]

  • izomman1

    senior tag

    válasz izomman1 #15483 üzenetére

    Illetve még ehhez a kérdéskörhöz.. Ha kijön a gyártóktól next gen készülék az csak jó a piacnak , mert a többi készülék ára ( első generációé ) lejjebb megy és még szélesebb rétegekhez eljut.. a 4 K TV is csak a tehetősebbek vagy nagy tech fanok vették meg akik nem sajnálták rá a pénzt , de manapság már az is több ember számára elérhető.. Jelenlegi játékok játszhatóak nagy FOV -be a Pimax bizonyítja ha van akarat meg lehet csinálni.. (Bár tényleg jó? elvileg igen a 3 teszter ezt mondja )
    Tehát a next Gen is jól megfér és lejjebb nyomja az árakat vagyis ennek kellene történnie. De hiába lehet USA ba 200 dolcsiért kapni a WMR headset eket is itt EU -ban semmit nem érzünk belőle sajnos . Oculus meg beragadt a 399 dolláros árba lejjebb nem akarják a készüléket adni.. De miért nem? 300 ért vagy 200 ért már veszteséges lenne? WMR esetén ez megoldható mint látjuk.... Persze a HDMI piac is torz kicsikét a HTC is oda tette a Vive Pro árát ahova nem szégyelte.. Dettó ugyanez az Nvidia hiába jött ki a next gen a profit éhség és a verseny hiánya miatt nem csökken az előző gen kártyák ára hanem inkább az újakat tette még magasabbra.. Bravó... Next genre szükség van hogy az első generációs készülékek árai még lejjebb essenek.. Oculus azzal, hogy kihozná a next gent az első generációs készülék árát lejjebb kellene vágnia feltéve ha nem az új készülék árát adná annyival drágábban ami szokásos manapság.. ( ez a tech világba nem így szokott menni lásd telefon piacot vagy régen a VGA piacot)

  • izomman1

    senior tag

    válasz proci985 #15487 üzenetére

    Jó ok de sok embernek ez is sok.. ha ezen az áron ragad be az ár és nem megy lejjebb (piaci verseny - motiváció híján ) akkor nem fog jobban terjedni a VR... persze a tulajoknak jó , mert nem értéktelenedik teljesen el a készülék, de nem ez a normális ( lásd mobil telefon piacot )

  • izomman1

    senior tag

    válasz Raymond #15486 üzenetére

    „Szoval ha valaki megcsinalja a magasabb FOV, nagyobb felbontas, inside out tracking, wireless HMD-t akkor csinalja meg rendesen. Azt az egy vagy masfel evet meg kibirom a Rift-el. Meg aztan osszel/telen meg elmeletileg lesz WMR refresh is a gyartoktol, kivancsi vagyok azok milyenek lesznek.”

    Ehhez még nem 1-2 év hanem legalább szerintem 5 év kell… Nagy FOV előbb vezetéken lesz (fokozatos fejlődés) és olyan tracking el ami jelenleg a legjobb (lézeres és nem a legolcsóbb) .. Nagyobb felbontás már van benne, de nem sokkal jobb mint egy Samsung vagy Vive Pro.. (Abba nem várok fejlődést , de szerintem ezek a felbontások már elfogadhatóak és csúcs gépekkel ez hajtható még csak ki) Mire itt valóban 4 K szemenkénti felbontás kihasználó GPU -k lesznek az legalább 2-3 év de lehet még több , mivel a most megjelenet NVIDIA generáció csúcs kártyája is max 30 % al erősebb a GTX 1080 Ti től tehát édes kevés.
    Viszont lehet PR munkát csinálnak valóban a fiúk..Bár akkorát nem lódíthatnak, mert a nézőik később büntetni fognak. illetve .minden eredményt képekkel tesztekkel bizonyítanak… Egy aggódásom van, hogy az a nagy FOV biztos hogy nem e egy nyújtott verzió a jelenleginek vagy tényleg nagyobb látómezőt tudna a Steam VR generálni? Mert csak így van értelme a nagyobb FOV nek.
    Reprojection van szerintetek benne? Mert a PITOOL cuccba láttam egy olyat hogy Reprojection paralell van benne kipipálva.. Ez az lenne? mert ha működik ez a cucc akkor sok játéknak akár alacsonyabb is lehetne a gépigénye..
    Na ez az ha jövő tavasszal kapnám csak meg a készüléket az eléggé késői… feltételezem mivel kicsi tőke erőtlen cégről van szó ezért a gyártásuk is minimális ami azt jelenti még egy jó ideig érdemi ellenfele nem lesz se a HTC-nek se az Oculus nak…

  • izomman1

    senior tag

    válasz Jacek #15495 üzenetére

    Az a baj ha HTC és az Oculus on múlik még várhatunk jó sokáig a next gen re …. Szerencsére mások is ügyködnek a piacon valószínűleg a Star VR lesz a legjobb megoldás ,de az meg csak arcade felhasználásra lesz még jópár évig…
    Bezzeg ha úgy esnének az árak és fejlődnének a GPU -k és a kijelzők a HDMI-k be mint a telefon piacon akkor már rég 200 dollárért lenne a Rift és a második gen 800 dolcsi körül nyitna.. És mindenki választhatna mibe tud akar beszállni és fejlődne a piac.
    A sok mamut cég féltve a kis profitját nem csökkenti az árakat pedig a készülékek előállítási költsége a régi paneleknek szerintem eshettek.. Üdítő színfolt a WMR piac ahol már 200 dolcsiért van cucc de az is csak az USA -ba… Ezen az áron nem csak a jó keresetű USA ba kellene elérhetőnek lenni ennyi pénzért a kütyünek, hanem az egész világon… Jó sokat várhatunk még ezzel a tempóval mire beröffen a VR piac..

    [ Szerkesztve ]

  • izomman1

    senior tag

    válasz -Solt- #15497 üzenetére

    Reprojection tökéletesen működik Skyrim VR -t (erősen moddolt) valami bődületes 450 % os supersamplinggel játszom az Odyssey-n a húzott GTX 1080 TI vel.. ha jól emlékszem valahol 4200x3800 es felbontást generál a steam szemenként… (50 % os reprojection mellett)
    Távolba már látni ilyen felbontással , de nyilván a természetes látáshoz képest nagyon messze van…

    Raymond!

    Na igen ez a spanyol cikk (más amit megértettem belőle a fordítóval) nincs elájulva teljesen a készüléktől.. Főleg a torzulás rész érdekelt és itt írnak róla bőségesen, de elég gyatra a fordítás. Tehát akkor nem is nativ 5 K széles vásznú rendelés zajlik a Steam VR ból? Mert a 3 muskétás egyáltalán nem beszél erről a tesztjeikben… Mivel közel van a lencséhez a szem ezért középen jó a látótér , de ha oldalra nézel máris látod a torzulást? Valamint Windlands 2 példát hozzák ahol a teljes képernyő felületén történik az akció és fontos belátni az egészet és így nem optimális a Pimax.. Na igen a Tested csapat is valami ilyesmiről beszélt régen hogy ez gond … akkor valóban csak PR fogást csinálnak ezek a srácok és jelenlegi generációban optimálisak a mai VR játékok és többi csak paraszt vakítás? Mert vajuk be ha a magas FOV csak a jelenlegi képet nyújtja szét a szemünk előtt akkor gyakorlatilag értelmetlen egy Samsung Odyssey-t vagy egy Vive Pro leváltani erre.. Pixelességbe nincs szinte semmi előrelépés.. Az előrendelést ennek tükrében még kihagyom és megvárom az elfogulatlan teszteket is…
    Egyébként nagyon meg vagyok elégedve az Odyssey -vel (sokminden fut rajta normálisan és hordozható a lakás egyik helységéből a másikba ami nekem fontos) de nyilván az ember vágyna természetes látáshoz közeli FOV-t …

  • izomman1

    senior tag

    válasz -Solt- #15502 üzenetére

    Reprojection -t ez nem tartalmaz.. én vígan játszom 50 % os reprojection értékkel még magasabb beállítások mellett is (45 FPS ha megvan átlagba pont elég).. bár a kezem követése szellemképes néhol, de az élményből nem vesz el semennyire...
    Pimax ra ezt a funkciót nem lehet még rátenni? Ha még most nem idővel biztos megoldják ezt is benne..

    [ Szerkesztve ]

  • izomman1

    senior tag

    Egy érdekes dolgot vettem észre a Pimax videós tesztek során.. A Large FOV használt csak nyújtott képarányt (Vertilális kisebb és a horizontális képpont kétszer több)
    E miatt ugye megnyújtva lesz a kép vagyis nem tudom hogy lehet , mert a Steam VR ezt a felbontást írja ki és generálja le.. Lehetséges? Itt bevallottan a széleken nagyobb a torzulás , de még igy is jó azt „mondják”

    A Normál FOV esetén pedig szinte ugyanolyan aránnyal generálja le (horizontális és vertikális képpont megegyező majdnem) a képpontokat a steam mint egy normál HDMI esetén . Ez esetben azt mondják a torzulás a széleken minimális…
    Nem lehet , hogy csak a normál képet tolják akkor rá a Pimax 5K ra teljesen? Valahol a videóban azt is láttam ,hogy a teljes kijelző képernyőt ha a Normál FOV használod nem használja ki így a rendszer és fekete marad a szélen. De vajon ez tényleg 150 fokos látómezőt eredményez valóban?
    A szemed nagyon közel van a lencsékhez bele tolják a készüléket az arcodba gyakorlatilag.. Az aránya a játék által generált képernyőnek gyakorlatilag azonos a Samsungomban generált képpel magyarán a képernyő szélein lévő események kicsit kiesnek a látómezőmből ..Kérdés mennyire jó így játszani vagy nem.
    És nagy kérdés a Large FOV tényleg kb . kétszer több képpontot generál és megnöveli e a látómezőt vagy csak kinyújtja az „eddigit” … gépigény mondjuk majd 2 szeresére nő így feltételezem nem csak egy szétnyújtott meglévő képről van szó… ..?
    Ez az egész kulcsa részemről veszek e Pimax et vagy nem.. ha érdemben több FOV generál a játékből és tényleg többet látok akkor ok és instant vétel.. Ha nem csak egy szétnyújtott trükk az egész és sok játék macerás, mert középen látom csak tisztán a tervezett eseményeket akkor gáz és biztos nem váltok marad egy jó ideig az Odyssey..

  • izomman1

    senior tag

    válasz proci985 #15516 üzenetére

    „magasabb FOV egyebkent athelyezheti a bottleneckeket”

    Játékokba multi monitornál lehet FOV állítani ? Lehet pont ezt a technikát használhatja a Pimax?

    Akkor ez garantáltan rosszul létet eredményez? Nem tagadja egyik tesztelő se, hogy újra hozzá kell szokni a motion sickness -hez … (Hiába már erős a gyomruk a jelenlegi 110 es FOV mellett free locomotion ba)

  • izomman1

    senior tag

    válasz proci985 #15518 üzenetére

    Santa Cruze al kapcsolatban egyébként a minimum elvárás szerintem, hogy az összes Oculus home os játék játszható legyen rajta… (Ha nem is csúcs minőségben mint egy csúcs PC-n)
    Ha mobil alkalmazások (Gear VR) szintű teljesítménye lesz csak és nem mennek rajta a PC-s játékok akkor az megint nem lesz túl nagy siker.. (tök felesleges volt fejlesztgetni és a lényeges next Gen headset fejlesztésétől elvett vagy 2 évet)
    Mondjuk ahova várják (600 dollár) egészen jó vétel lesz hogy még hardver se kell hozzá.. az a gyanúm, hogy azért akarják ezt bevezetni, mert így szabadon tud az ember benne mozogni és a kezdő VR -osok se kapnak rosszullétet benne. Akár ki is lehet rohanni vele a kertbe egy nagy placcra? 😃

    Motion sickness re visszatérve nekem már egyáltalán nincs free locomotion -ba (Tudom ha csökkented a látó mezőt mozgás közben csökken a rosszullét igen tapasztaltam amikor még friss VR os voltam).. Pimax torz képétől viszont „ félek” , mert egészségügyi hatása is lehet közép-hosszú távon? Minden azon múlik mennyire természetes ez a nagy FOV és mennyi az aberráció.. a 3 muskétás azt mondja minimális a széleken és hozzászokik az ember…… Nehéz kérdés..
    Oculus is 140 es FOV vel próbálkozik majd az új prototipusába a Pimax normál FOV je is kb. ennyi (140-150 es) amire azt mondják egész jó és nem torz a széleken csak ici - picit.. 😊

  • izomman1

    senior tag

    válasz Raymond #15520 üzenetére

    "Nem a kepet nyujtja meg mint mondjuk amikor a 16:9 TV-n szethuzod a 4:3-as adast egesz kepernyore"

    Igen ez volt a félelmem, de ha egy fejlettebb technikát alkalmaz (több szélesebb látómezőt látok valóban) az már nem is annyira rossz...

    Az is érdekes, hogy először még a Pimax 200 FOV-be gondolkodott aztán lett a legnagyobb is „csak” 170 es .. utána pedig bele pakolták még a normált a 150 est és a 120 ast … Biztonsági játékosok nem akarták, hogy ha valakinek nem jön be a nagy FOV akkor ne legyen anyázás, hogy így használhatatlan az eszköz.. Igaz a 3 muskétás ezt a funkciót azzal magyarázza, hogy a gépigénye így mennyivel kevesebb az egyes alkalmazásoknak..

    [ Szerkesztve ]

  • izomman1

    senior tag

    válasz proci985 #15525 üzenetére

    Valószínű most már én is azt mondom meg kell várni azokat a rendes teszteket is… Az is furcsa egy ilyen ultra nagy látómezőbe minek tesznek bele Small FOV -t? (120 as ) Nem vicc egy kicsit az bele vagy akár még erre is szükség lehet ha valaki „normálisan” akar játszani a mai játékokkal? (tökre kihasználatlanul marad elég nagy rész a kijelzőn ilyen beállításnál láttam a videóban)
    Jó lenne, ha az Oculus a Half Dome prototípus csak körülbelüli megjelenésével kijönne ma.... Mondjuk jövő karácsony vagy valami.. akkor érdemes lenne várni arra… Elvégre itt vannak az RTX GPU-k az új fejlesztésekkel konnektorokkal tehát illene ráépíteni már a next gen HDMI -ket..

  • izomman1

    senior tag

    Valamint mostanság a tartalom gyártásban sem „remekel” az Oculus .. A megjelenés utáni évben minden hónapban adtak ki játékokat most meg jó ha negyedévente – fél évente 1 játék kijön (Exclusivitás megint megöli sajnos a piacot nem értem miért piszkos a Vive osok vagy a WMR esek pénze több bevételük lenne belőle)…. Picit meg kell hagyni döglődik ez a piac valahogy nem akar beröffenni sajnos ( magas hardver és HDMI árak- exclusivitás stb.)
    Sajnos 450 eurós HDMI árakat (1 éve nem megy lejjebb a Rift ára) és 400-800 eurós GPU árakat nem mindenki tud megengedni magának már réges rég 200 dolcsi körül kellene az EU -ban is kapni a WMR headseteket és a régebbi generációs GPU-k nak az árainak feleződni kellene.. (Mindenki ezt várta ahogy lenni szokott egy új gen megjelenésével)
    Bányász láz már rég nincs tök behalt az egész ( ismerem a piacot picit foglalkoztam vele) így a mesterséges intelligencia fejlesztés miatt ilyen magas akkor a GPU árazás? (+ a verseny hiánya)
    CPU fronton eléggé megerősödött az AMD jó lenne ha az Nvidiának oda csapna GPU fronton is mert eléggé elkényelmesedtek.. Egyébként a WMR headset ek ha 200 dolcsiért (kontrollerrel a nélkül talán 100 ért is volt az USA ba!) mennének idehaza eléggé kapósak lennének annyira az inside out tracking nem szar és egész sok játék megy ezeken az eszközökön is..
    Látszik is a legutóbbi felmérésen azért növekszik az a tábor is…

    [ Szerkesztve ]

  • izomman1

    senior tag

    Valamint az se igaz, hogy ezek az Oculus os játékok csak ideiglenesen exclusivak nem kell aggódni jönnek a többi platformokra is… Egy kezemen meg tudom számolni hány Oculus játék jött más platformra is 1-2 év után.. Nem sok..
    És láthatólag ezen az Oculus nem is akar változtatni…értem én pénzbe kerül a fejlesztés és „ösztönözni” akarják a Riftek megvásárlását , de ha több pénzt szednének be szoftver eladásból, mert a többi platformos vevő is megveszi az miért baj?
    Nem is biztos, hogy veszítene annyit a hardver eladáson az Oculus , mert vissza nyerné szoftver eladásba…

    Illetve a gémerek nagy része tinédzser akinek max a gépe ér 50-100 e f tot.. Nem fog tudni 150 e ért HDMI -it venni jó ha 30 vagy 60 ért venne ha picit jobb helyzetbe van apuci persze… (Én is fiatalon kereset nélkül ez a kategória voltam)
    Ahhoz nagyon milliomos faternak kell lenni ,hogy 150 e ért legyen egy HDMI + 200-300 e gép társaságában a gyerkőcnek szórakozásra.. Ezért is nem tejed ez a VR láz.. hansúlyozom a mobil piacon szépen rendre mennek le az árak manapság már mindenki még a csóróbb szülők gyereke is a kínai okostelefont meg tudja magának venni…

    [ Szerkesztve ]

  • izomman1

    senior tag

    válasz Márton #15531 üzenetére

    Bocs HMD természetesen... HDMI csatlakozós headset akart lenni :-)

  • izomman1

    senior tag

    Én is láttam.. Wow... 399 az Oculus Quest? Fantasztikus! ... gondolkodóba is estem rögtön, hogy ha ezen a cuccon gép nélkül minden megy majd vezeték nélkül akkor nem e kéne eladnom a fél milliós gépem? Minek áll nekem ennyi pénz ha jön itt az Oculus Quest ami majdhogynem a vezetékes Rift színvonalát hozza? ( látjátok megmondtam, hogy mi a terv vissza lehet olvasni)... Viccet félretéve az új belépőknek tok jó a hír és még PC se kell már hozzá... Viszont a VR veteránoknak rossz hír , mert láthatólag az Oculus Quest miatt vesztettünk 2 évet és nincs érdemben előre lépés csak a jelenlegi már 3 éve elért VR szint szélesítése zajlik... Ez van majd jön akkor a Pimax :-) Ahogy elnéztem a Half Dome ot még szerintem jövő tavaszra se lesz kiadható állapotban.. Egyébként ez volt várható semmi meglepetés.. A Santa Cruze prototipusból mostanra érett meg egy termék amit tavasszal adnak ki.. Vajmi kevés esély volt hogy a Half Dome ot is bemutaják..Új belépők örülhetnek veteránok meg várhatják még évekig a csodát az Oculusnál a jelenlegi platformot akarják szélesíteni és majd valamikor a távoli jövőben ( 3-4 év? ) lesz majd Half Dome unk aminek 140 es lesz a látó szöge és 2 x 4 K s kijelzője... De akkor az új VR konnektor minek van az új VGA kon ha még évekig rá se tudjuk semmire se dugni? :S Egyébként tényleg ha Rift szintű játékok lesznek egy 400 dolláros eszközön ( hiány lesz belőle rendesen kapkodni fogják) Szóval akkor meg minek legyen az embernek fél millás gépe otthon és vezetékes headset je? Tök pénzkidobás van annak jobb helye is ha már ennyire betokosodunk még évekig ezen a VR színvonalon mert a nagy Oculus nem akar még egyenlőre előrébb lépni . ( Az hogy vezeték nélküli a dolog nem igazán izgat szobádba akkor is lesz határ - a falak)

  • izomman1

    senior tag

    válasz kiskuplung #15574 üzenetére

    Jó értem akkor várunk majd aggastyán koromra talán lesz (kicsit túlzok legalább is remélem :)) pixel mentes nagy FOV -s headset... Igen én is azt olvasom ki még vagy 3-4 év ez 1,5 év múlva se fog jönni... Igazándiból én nagy gépet is csak a VR ra tartok fent, de ha egész jó minőség lesz standalone VR formályában 399 ért akkor felesleges egy értékvesztő vagyont érő gépet fenntartani és kész... Kihasználni úgysem tudom igazán.. ..Kiváncsi vagyok mit tud majd ennyi pénzért én azért a 600 dolláros árat se tartottam volna irreálisan magasnak ha hozza egy normál beállításokkal mondjuk a Rift játékokat és mindezt gép nélkül.. (tudom portolni fogják át őket nem lesz rögtön, de úgy néz ki megcsinálják - ökoszisztéma fejlődik -- egyébként annyiból jó, hogy az NVidia is kilőve nincs szükség rá az egész hardvert megoldja az Oculus ezzel a jelenlegi szintet még jobban elterjeszti - ez jó- de 3 év után illett volna egyet virítaniuk azoknak is akik egy magasabb VR szintet várnak. .. Ja hogy ők már a következő genbe mindent bele akarnak tenni? szemkövetés 4 K kijelző stb? Lehetett volna fokozatos fejlődésben is gondolkodni ahogy a Vive teszi pro verzióval vagy a Pimax vagy a Star VR ...(bár utóbbiba van talán szemkövetés) egy prémium vonalat is felmutatva folyamatos -2-3 évenkénti fejlődéssel. ... De az Oculus inkább 5-8 éves VR gen váltási szintben gondolkodik.

    [ Szerkesztve ]

  • izomman1

    senior tag

    válasz proci985 #15576 üzenetére

    Azért vagyok csalódott , mert :

    - Az Oculustól várnám a fejlődést ők nyújtanak jó minőségű terméket a piacon. (nekik lenne pénzük is rá)
    - Mert az exclusive címekkel is szeretnék játszani. (köszi Oculus)
    - Mert nincsenek a földtől elrugaszkodva az áraik.
    - Mert a legnagyobbak a piacon.

    Sajnos viszont mivel 3 éve ugyanazt a képminőséget képviselik (hiába magasabb a felbontás ha a hozzá adott hardver nem tudja csúcs minőségben meghajtani -Oculus Go ) és nem lehet grafikailag a készülékeikkel előrébb jutni így marad majd más gyártó terméke bár ez mind nem garantált minőség és nem megfelelő áron lesz az biztos . (Sajnos a Pimax hoz is kell még Vive kontrollert és szenzort vennem- ami megint csak őrjítő pénzkidobás ha még az FOV se a kívánt színvonal akkor inkább el leszek a Samsunggal.. Sajnos bár jó az Odyssey , de minden negyedik játékot nem támogat a WMR és a követés se teljesen tökéletes... szal kompromisszummal lehet ennyi pénzért sajnos bár magasabb felbontásban VR ozni..)
    Star VR meg szóba se jöhet (ha kapható lenne is) több ezer dollárért lassan már a kocsim nem ér annyit.. - ki tudnék annyit is adni érte , de nem ettem meszet hogy egy VR headsetre annyit adjak...

  • izomman1

    senior tag

    válasz Raymond #15585 üzenetére

    Vajmi kevés esély van rá, hogy ezt az Oculus Quest et PC -re lehet kötni és majd játszhatnánk a megszokott PC-s VR os játékainkkal.. Át kell portolni őket nem tudom talán valami android alapú rendszer lenne benne?
    Mert ha windows alapú lett volna és a szokásos PC -s adaptációs játékokat használná még jó is lenne , mert ha portolni kell még az is lehet újra kötelez majd az Oculus a játékok megvételére ... (üzlet)
    Simán egy ilyen hordozható VR eszközbe egy GTX 970 es teljesítményt is bele tehettek (?) amivel minimumon minden VR játék mehetne.. kis mini számítógéppel tároló kapacitással.. ( Ha össze lehetne kötni PC vel engem is érdekelne de gyanítom ez nem fog menni még Wifin keresztül sem a késleltetés miatt lehetetlen szerintem az egész eszköz használata) - szóval hiába látunk bele nagy csodát mert jó felbontása egy lebutított valami (nem lesz grafikailag több a felbontás ellenére )lesz ami minden csak nem az amit egy VR veterán várt ...

  • izomman1

    senior tag

    válasz kiskuplung #15592 üzenetére

    Félre értetek.. Nekem az Oculus al szemben nincs nagy elvárásom csupán ha 1600x1440 pixeles feljavított Riftet kihozták volna egy jobb lencsével már boldog lennék.. Miért? Mert egy gazdag ökoszisztémába lennék és nem kéne azon aggódnom (tapasztalom) hogy hopp ez most nem megy hanem minden menne ( Exclusivitás)
    Sajnos a Rift felbontása jelenleg ideje múlt legalább egy pro verziót kihoztak volna de eszük ágába sincs , mert a normál Riftek a nyakukon maradnak ennyiért .. ( na akkor kellene 200 dolcsiért bedobálni)
    Én nem vártam el az Oculustól rögtön 4 K felbontást meg szemkövetést irreális célokat..

  • izomman1

    senior tag

    válasz Márton #15595 üzenetére

    Oh ez így nagyon kevés... akkor ezen se fogok Skyrim meg Fallout VR ozni.. Köszi Oculus a nagy semmit..
    az a gáz, hogy kb. lehet is tudni 4 év vagy picit kevesebb mire jön a feljebb lépés a Half Dome formájában.
    Addig majd építgetik a szoftvereket az új Oculus Quest platformra meg a többire... tök jó a szélesítés de már marhára rühellem, hogy ha megveszek egy VR készüléket (ami nem Oculus) kizárnak egyes tartalmakból. Ez az új platform is nem hogy egységesítené a piacot hanem lesz most egy újabb önálló platform ahova szintén lehet fejleszteni... (tudom átportolhatóak de akkor is)

    [ Szerkesztve ]

  • izomman1

    senior tag

    válasz proci985 #15589 üzenetére

    „felre ne erts nekem is kene jobb megoldas, de egy vive pro + 2080TI az magaban millios tetel, es akkor meg a tobbi komponenssel (1800X + megfelelo lap 110-120K -MSI carbon/titanium kell mert azokon van ugyanaz a vezerlo mint a kulso kartyakon es ezzel legalabb 20Kt meg lehet sporolni-, 16GB akarmilyen ram kb 50K, szep nagy SSD kb 50K, tap + haz + hutes 70K, maradek 10-20K meg kabelek) es akkor 1.3millional vagyunk mas periferiak nelkul. periferiakkal legyen mondjuk 1.4millio. es itt most a HMD melle kb az elfogadhato letezo legolcsobb setupot vettuk. mazlival hasznalt 1080TI FEvel talan az 1.15M is kihozhato, esetleg mindenbol hasznaltan talan felmilliobol megallhat az egesz gep. azert ez pont a tizszerese az Odyssey MSRPjenek. „

    Igen teljesen egyetértek ennyi pénzért kell a fenének prémium.. Szerintem még lehet Pimax se lesz sajnos a kínaiakba nem bízok, hogy ezt jól megcsinálták…. túl sokba lenne.. 600 euró most egy alap vive (régi ormótlan kontrollerekkel legalább a knuckles kontrollert kapnék ennyi pénzért) + még adnák vagy 700 euró körül magát a headset et… hát elég húzós és még garantáltan jó szofver támogatás se létezik valamint az FOV se tökéletes… Nem véletlenül a nagyok ( Vive – Oculus ) el se indultak még egyenlőre a magasabb FOV irányába (jó Half Dome lesz kb . 4 év múlva 140 es FOV vel) .. valószínűleg még normálisan ez nem megvalósítható..

    Az Oculus Quest mint feljavított Rift jó lenne ha valahogy PC vel működésre lehetne bírni persze (nagyobb géppel szebb képet adna) , de nem nagyon reménykedem.. Illetve mivel nagyon „olcsó „ az ára valószínűleg nem a prélmium OLED kijelzőt hanem az LCD kijelzőt teszik bele szerintem ami megint csak a fekete jeleneteknél problémás.. Ez van még jó hogy egy egészen elfogadható Samsung Odyssey-em van vígaszdíjnak mire kiforrja itt magát a technológia…

  • izomman1

    senior tag

    válasz Raymond #15599 üzenetére

    Rift szintű játékok lesznek portolni fogják rá ezt jelezte a mester a bemutatón nem én találom ki....… (butítással fene tudja mivel - lásd Superhot- Robo Recall, Climb stb amit láthattunk a bemutatón)
    [link]
    Mivel cél hardver mind a konzoloknál lehet hogy egy low beállítású Rift képminőségét fogja hozni a legtöbb Rift PC játék esetén. Akár még egy Skyrim is működhet rajta (ha akarnák bár az Oculus játékok lesznek a fő portolási célpontok) ha a régi PS4 eseken is megy.. Totál lebutított gyenge grafikán. Csak akkor minek a nagy felbontású kijelző a jó lencse ha ki se tudod élvezni rendesen a fejlesztést benne?
    Mindegy befejeztem peace

    [ Szerkesztve ]

  • izomman1

    senior tag

    válasz Raymond #15607 üzenetére

    Pont ezt még nem láttam végig nézem majd késő délután érdekes köszi!

  • izomman1

    senior tag

    válasz Joshi #15622 üzenetére

    Kicsit a videók nézéséhez : 5 K felnőtt videókat már lehet nézni Oculus on se voltak rosszak, de Samsung Odyssey-n viszont jobb és a 180 fokos a jó a 360 as esetén túl sok pixel megy el olyan területekre amit eleve nem is nézel ergó szar a minősége. (Samsung bár picit ormótlanabb és nehezebb viszont valamiért nekem kényelmesebb mint a Rift volt nem nyomja úgy az arcom a más felfogatásnak köszönhetően)… Én azt mondom ha valaki még a megfizethető kategóriába akar egy picit jobb minőségben VR -ozni annak jó választás az Odyssey (importálni lehet bár garancia érvényesítése nagyon nehézkes mivel USA -ba van csak ezért ez reckír  és igen elképesztő, hogy még mindig nem kapható világszerte valószínűleg a Samsung az Oculus al egy megállapodást írt alá, hogy nem teríti mindenhol)… Viszont azzal kell számolni az Oculus os tartalmak 80-90 % a biztos nem fog menni rajta Revive al se , mert bár elindul kontroller nem fog működni egyáltalán vagy a speciális követés miatt nem tudsz tovább menni a játékba.. :S …

    [ Szerkesztve ]

  • izomman1

    senior tag

    válasz kiskuplung #15631 üzenetére

    Ez azért reális, mert üzleti szempontból semmi nem indokolja , hogy miért ne tarolják le a VR piacot világszerte.. Fogyna elég jól , mivel az ára 400-500 dollár körül van és a képminősége a Vive Pro szintet hozza (annak fele harmada árból) sőt a lencsék jobbak és a hang minőség mikrofon minőség is jobb bár a követés gyengébb nyilván.
    Az Oculus Rift eladások szerintem minimum visszaestének és ugye a Samsung szolgáltatja a Rifthez ha jól tudom a paneleket. Persze a szerviz hálózat nincs kiépítve csak az USA ba és Dél – Kóreába… De akkor az többi VMR headsetnél a többi gyártónak ezzel miért nincs problémája? (világ szerte kaphatóak)
    Szóval itt nekem valami nagyon bűzlik, de már tök mindegy úgyis beszereztem egyet és hála istennek tökéletes.. Vigyázni is kell rá rendesen , mert sajnos a vezetéke se cserélhető..

  • izomman1

    senior tag

    Rift 1.5 nek is hívhatnánk a Samsungot csak egy bökkenő van a Oculus exclusive játékok nem mennek rajta ennyi a problémám... :-( De szerencsére nem sok jön ki mostanság.... viszont ami kijön tényleg nyálcsorgató...

    [ Szerkesztve ]

  • izomman1

    senior tag

    válasz #54625216 #15634 üzenetére

    „A Samsung azért nem árulja az EU-ban a HMD-jét, mert feltehetően kiszámolták, hogy nem érné meg nekik.
    Ami az USA-ban 400-500 dollár, az az EU-ban már 600EUR lenne, úgy meg nem lenne konkurenciája senkinek sem.”

    Na ne viccelj 600 euró még mindig a sima Vive is a vacak headstrapjével… Kényelem-, kijelző minősége , hangminőség messze messze az Odyssey alatt van.. Mondom a 900+600 eurós Vive Pro képességeivel vetekszik és valamiben le is hagyja van amiben nem.
    Abba viszont igazad van, hogy 550- 600 eurón lenne ha nincs akciózva , de 450 is lehetne ha 399 ért lenne újra az ára kint ( lásd Oculus EU -ba ilyen dollár ár mellett ennyiért adja az EU-ba)
    Oculus Rift is akciósan egy nagyon erős konkurenciát találna és szerintem sok Oculus fan dobná is a Riftet érte , a kijelző hátrányok miatt.

  • izomman1

    senior tag

    válasz Jacek #15637 üzenetére

    Az a baj , hogy az az 1-2 év szerintem 3-4 lesz akkorát akarnak lépni, hogy az csak akkora lesz kb. elérhető ( Half Dome).. Addig kisajtolnak mindent a jelenlegi szinteken\platformon..

  • izomman1

    senior tag

    válasz izitom #15641 üzenetére

    Kíváncsian várjuk majd a beszámolót róla :-) Én legalább is nagyon..!

    [ Szerkesztve ]

  • izomman1

    senior tag

    válasz kiskuplung #15643 üzenetére

    Igen be kell látni az Oculus így gondolkodik és ez is lesz ( még szerintem minimum 2-3 év van mire náluk váltás jön) .... Más gyártó nem és dobja ki a pro verzióit gondolva a prémium kategóriára és nyomja ki a VR határait -
    csak horror árakkal párosítva... sajnos a Vive pro max a sima Vive hoz 20-30 % felárat érne meg reálisan akkor senki se sírna.. de több mint dupla annyiért árulni az vicc (600+900 euró)... ( tudom tudom a hardverből tartják el magukat csak- köszi..)

    [ Szerkesztve ]

  • izomman1

    senior tag

    válasz Jacek #15651 üzenetére

    „Egyszerűsítem azt várnám el hogy minima ezt a kijelzőt bele rakják a riftbe és árulják, miből tartana? Az árkülönbség szerintem nem több 50 dollárnál , ennyi nem több... akinek nem kell tolja tovább pixel péterben...”

    Nem akarják , hogy nyakukon maradjon az a sok első gen Rift és a kijelző (erre van beállítva a gyártósor és erre van alkatrész).. Ki a fene venne pixelesebbet ha 50-100 dollár felárral már jobbat kapna? Mondjuk a gyártósort nem sokkal kellene megváltoztatni csak a kijelző és a lencse változna benne , de eszük ágába sincs ebbe irányba menni, mert gondolom rengeteg a készletük a Riftből és a kisebb kijelzőkből amit el kell még adni a kedves fogyasztónak. Pont úgy lavíroznak, hogy az Oculus Quest bár jobb kijelzővel van , de a hardverje viszont rosszabb így összhatásra igazán nem nagy ellenfele a PC-s Riftnek így még azt is és az új Quest platformot is venni fogják a kedves vásárlók. (főleg akinek nincs erős PC -je és új belépő… ) Ördögien ki van ez találva magával az exclusivitással megspékelve ami miatt a piac fele akinek nincs Riftje minden egyes jó játék megjelenésnél szívja a fogát….De már vissza lépni Samsungról Riftre biztos nem fogok csak az exclusive címek miatt. (Jó lenne ha már azt ígérte az Oculus , hogy időleges az exclusivitás és tényleg az is lenne mert erre nem nagyon találunk a piacon sok példát )

    [ Szerkesztve ]

  • izomman1

    senior tag

    válasz Raymond #15662 üzenetére

    Yesszus 150 dolcsiért ajándék még akkor is ha szarabb mint egy Rift… Áfával mindennel valahol 200 dolcsi 55-60 e ft környékén mozoghat mire beérkezik.. Csak kár , hogy Amcsiból lehet ennyiért ilyet venni és az is kár , hogy a garancia is oda szól ..
    Apropó nem tudjátok , hogy külön a WMR -ekhez lehet e venni kontrollert ha mondjuk ne adj isten az egyik behalna? Az a baj még ezt se lehet a WMR esetén megoldani szóval vigyázni kell rá nem lehet hadonászni úgy mint régen a Vive wand al..

  • izomman1

    senior tag

    válasz Jacek #15670 üzenetére

    Érdekes és ígéretes lehet , de sajnos nem OLED (LCD).. magyarán a sötét szürkének fog tűnni és a Samsungba kiválóak az OLED kijelző miatt a színek..

  • izomman1

    senior tag

    Oculus Quest teszt : [link]

    Ez a jövő nincs mese a PC -s őskövület VR nak leáldozóban van... Egyébként nem is rossz húzás az Oculus tól, hogy a telefon piactól a jól működő hardvert felhasználja és megcsinálja az Oculus Questet.. Elvégre így töredék áron elérhető .. gondoljatok bele a vive wireless eszköze 300 euró csak maga... Bravó még a végén leépítem én is a PC met az is lehet ha itt mindent kinyomnak az Oculus Quest re.. (azon kívül csak filmezek már PC-n sima desktop játékot már nem is játszom semmi szükség ilyen állat PC re ..)

    [ Szerkesztve ]

  • izomman1

    senior tag

    válasz Raymond #15694 üzenetére

    Egyre jobban tetszik ez az Oculus Quest.. megnéztem a portolós videót is... Van egy kis kertem tök jó lenne szabadon ugrálni benne vezetékek nélkül.. :-P

  • izomman1

    senior tag

    Oculus Go tulajokhoz pár kérdés:

    - Lehet SD kártyát vagy valami háttértárat hozzákapcsolni? lehet azon keresztül 360 fokos saját filmeket rámásolni és nézni?
    - Meddig tart egy töltéssel az aksija? Lehet cserélni? Mennyi ideig tart a teljes feltöltése?
    - Milyen operációs rendszert használ? Android? Vagy valami saját fejlesztésűt?
    -Oculus home ból lehet indítani mind a játékokat és mind a saját videókat is?
    - Netezni lehet rajta van böngésző benne?
    - videó nézés ingyenes benne vagy kell a shop ba valamilyen programot venni hozzá?

    [ Szerkesztve ]

  • izomman1

    senior tag

    válasz Raymond #15706 üzenetére

    A cserélhető az aksira azért kérdeztem rá, mert jellemzően a mobilok aksijai pár év után eléggé leamortizálódnak.. Ebben cserélhető?
    Oculus Quest hez viszonyítva kérdeztem mindezt mire számíthat az ember (Ezt egy tovább fejlesztett Oculus Go nak gondolnám) lehet megpróbálkozom vele..

    [ Szerkesztve ]

  • izomman1

    senior tag

    Na akkor pár észrevétel az Oculus Quest ről így az eddig megtudott információk alapján:

    - OLED display lesz benne! Wow!
    - Gyakorlatilag a VR konzol alapkövét letették ! Wow!
    - A játékok nagy részét szerintem át tudják portolni, mert ha jobban belegondoltok a egy Robo Recall nál vagy egy Climb grafikát meg tudnak oldani akkor akár Lone Echo is jöhet rá később. (Textúrákat tömörítenek fényeket árnyékokat nyesnek vissza kicsit , de a kép még jobb mint a Riftben! Élesebb a kép! ) Wow!
    - 835 ös csipp lesz benne , de jobban örülnék, ha a csúcs 845 öt tennék bele és ezzel jobban biztosítva lenne minden cím portolása. (bár lehet a 835 össel is megoldható ahogy látjuk a tervezett játék címeket) – vagy később jönne nagyobb chipset -el egy feljavított változat +1 év múlva? – azért remélem nem.. és 4-5 évig a jelenlegi VR színvonalon lehet használni ahogy egy konzolt
    - Végre a nagy tömegekhez eljut a VR és én is erősen gondolkodom, hogy a vezetékes őskövület nehéz- vezetékes VR -t elhagyjam és egy ilyen ügyes készülékre váltsak ráadásul ilyen bomba áron ( ha tényleg szépen halad a portolás és minőségben nem sokkal rosszabb a grafika)

    Bravó Oculus! Bár jobban örültem volna egy Oculus Pro verziónak , de ez is valami… a VR terjedéséhez nagyban hozzá fog járulni gondoljatok csak bele a lehető legnagyobb teret (bármekkorát ) bejárhatsz szabadon vele az embereknek nem lesz motion sickness betegsége benne ha nem free locomotion -ba játszik.. Ergó nagyon sok ember venni fogja ( jó az ár) és tetszeni fog neki. Ha pedig több készülék fogy végre rengeteg tartalom gyártó rááll a VR forradalomra és valóság lesz!

  • izomman1

    senior tag

    válasz kiskuplung #15729 üzenetére

    "Moss" is jön az Oculus Quest -re .. [link]
    Ahogy még a Content előtt megjósoltam ( mindenki kiröhögött) - gyakorlatilag a Rift játékokat fogod tolni a "Santa Cruze" on.. totál felesleges nekem a fél milliós PC azt érezem ha kényelmesebben is tudok játszani majd fél év múlva picit jobb felbontáson - bár gyengébb texturával és árnyékkal de az nem jelentős eltérés ár érték arányba ha belegondoltok...

  • izomman1

    senior tag

    válasz K.Andras.Vfx #15730 üzenetére

    „Gondolkozz már, hogyan lehetne már jobb a kép mint a riftben?! :DDD

    Nézd meg a Dead and Buried összehasonlítást én nagy különbséget nem látok ( Persze fények árnyékok és lehet kicsit a textúra tömörítve van , de egyébként ok- és ez nem a leggyengébb grafikai játék ) – Nem is gondolnád mit ki lehet hozni egy „ VR konzolból” - lásd a PS 4 et mit kihoznak abból is ki gondolta volna ..Még a Skysim VR is megy rajta! Én pozitív vagyok Cukkenberg is megmondta , hogy Rift minőség lesz a tartalom rá!

    „Másrészről mitől is ne lenne motion sickness betegsége azoknak akiknek eddig is volt? Tán a snapdragon-tól vagy mitől?”

    Ha természetesen mozgol a VR térben ( Oculus Questel ez lehetséges a legnagyobb placcon is) Szal akkor 0 ismétlem 0 rosszulléted lesz . Ezt tudom ha a Vive os játékokat használtam Room Scale be SOHA nem volt rosszullétem – és akiknek oda adtam azoknak sem. Mindig a rosszullét úgy kezdődik, ha a fizikai tested nem mozog a térbe, de te egy mondjuk egy stick el mozogsz a VR térben. ( Ezt mindenki tapasztalta ahogy e szerint használta a készüléket..- Én is de már hozzászokott a gyomrom fél év alatt) Viszont egy átlag felhasználó nem biztos hogy lesz ennyire „ kitartó” és ha rosszul létet érez azt mondja magának ok köszi ez nem nekem való!

    [ Szerkesztve ]

  • izomman1

    senior tag

    válasz Picco #15734 üzenetére

    Le is fogja azt hiszem ha ez az Oculus Quest befut.. .Ki a fene venne Vive Pro -t 1400 euroért ? Oculus Quest teljesen fel fogja forgatni a VR piacot ezzel a 400 dolláros árral..

  • izomman1

    senior tag

    válasz K.Andras.Vfx #15738 üzenetére

    PS 4 VR na a grafikája is egész jó (leszámítva az otromba felbontást) Lásd Resindent Evil vagy a Batman vagy Skyrim VR játékot.. Egész jó tartalmat tud gyártani rá a Sony.. szerintem a Oculus Quest is elérheti ezt a PS 4 szintet vagy a 835 ös chip ereje még a PS4 től is elmarad? (120 hz en generálják a képet többet mint a PC-n!)
    Carmack egy egészen rendkívüli koponya kifejlesztették, hogy hogy lehet tömöríteni a texturát, hogy lehet a fényekkel árnyékokkal spórolni és kihozni az ilyen készülékekből a maximumot… Moss is menni fog rajta pedig azt se mondanám gyenge grafikának. (PC -ket meg tudja izzasztani)
    Mondjuk a Robo Recall re leszek kiváncsi, hogy fog kinézni Quest-en ... Ha az is ok itt a portolással nem lesz gond. bármit meg fognak rá tudni csinálni elfogadható minőségben.

    [ Szerkesztve ]

  • izomman1

    senior tag

    válasz K.Andras.Vfx #15743 üzenetére

    Mindegy én bízom az Oculusba , hogy ésszerűen döntöttek a 835 ös chip mellett ( mert az is elég bár biztos az ár is közre játszott)
    Új eljárással vannak "leegyszerűsítve" a játékok ami annyira nem is vészes (ha nincs nagy vizuális differencia) és 72 hz el kell megoldani (lehet reprojection is lesz benne) az FPS-t .. PS 4 színvonal szerintem még így is elérhető vagy hasonló , de majd meglátjuk..

  • izomman1

    senior tag

    válasz K.Andras.Vfx #15743 üzenetére

    Egyébként még egy gondolat a gépigényre… A PC piac pazarlóan bánik az erőforrással ez táplálja a CPU és a GPU piacot senkinek nem érdeke, hogy az új játékokkal a régi gen GPU kkal csutka grafikai beállítással játszhass, hogy mindig ösztönözve legyél drágább és drágább gép vételében.
    Carmack és csapata jelentősen átszabta a dolgokat és az optimális felhasználás irányába ment , hogy ez mennyire lesz elég majd meglátjuk egyenlőre biztatóak a címek amik ki fognak jönni az Oculus Quest re.. 😊

  • izomman1

    senior tag

    Tudjátok mi az érdekes? VoodooDE újra már a nem is tudom hányadik VR videóját nem a csúcs Pimax el készíti hanem vissza tért a Vive Pro ra.... Akkor annyira nem is biztos, hogy annyira jó az a magas FOV ... ?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés