Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • barneybarney

    csendes tag

    Sziasztok!

    Tanácsokat szeretnék kérni aktív hangfal vásárlás ügyben.

    Jelenleg egy 20 éves 2.1 Maxxtro SPK41Q-val hallgatok zenét és gondoltam ennyi idő után fejlesztek a lehetőségeimen.

    Paraméterek amikhez igazodnom kell:
    1. Mennyit szeretnél költeni?
    -> 40-50K

    2. Hol és hogyan használnád a hangfalat? TV mellett, íróasztalon, milyen messze leszel tőle, stb.
    -> 1.5m x 5m-es szobában, tetőtér, félig ferde plafonnal, egy 1.5m széles íróasztalnál ülve a szoba végében. Íróasztalon egy monitor, alatta az asztali PC. Home office...

    3. Milyen forrással rendelkezel? TV jack vagy optikai kimenete, DAC, hangkártya, telefon, stb.
    -> asztali PC jack kimenete.

    4. Milyen extrák kellenek? Bluetooth, távirányító, optika, stb.
    -> Semmi

    Az PC-ben alaplapi hangkártya van, úgy gondoltam hogy ha a hangfal érezhető különbséget hoz minőségben akkor később beruházok egy jobb hangkártyába is.

    Felhasználás: 90%-ban zene, többi film de azt tudom fejhallgatóval is. Zene forrása jelenleg Spotify mivel a mostani hangszórón nincs különbség a hangforrások között.

    Eredetileg egy Alesis Elevate 5 MK2-t néztem ki de szívesen fogadok bármilyen alternatívát mivel abszolút kezdő vagyok a témában. Alapvetően az is átfutott a fejemben hogy a szoba méretéhez és az én igényeimhez még az Alesis is sok.

    Köszönöm! :R

Új hozzászólás Aktív témák