Hirdetés

Wi-Fi routerek nyílt forráskódú alapszoftverrel

Hirdetés

Várhatóan augusztustól kapható Magyarországon a Netgear nyílt forráskódú szoftverre épülő routere, a WGR614L. A korábban piacra került WGR614 típussal a legtöbb tekintetben megegyező modell a WAN felé egy, a LAN felé négy 10/100 Mbps sebességű Ethernet porttal szolgál, ezenkívül 802.11b/g Wi-Fi hálózatok központjaként üzemelhet. Repertoárjában a SOHO routerek minden manapság jellemző funkciója megtalálható az SPI tűzfaltól a különféle szűrési, titkosítási lehetőségeken keresztül a kliensek WPS eljárással, gombnyomásra történő azonosításáig.

Netgear WGR614L

Az új szoftver zökkenőmentes futtatása érdekében kellően erős Broadcom vezérlőt, 4 MB flash- és 16 MB munkamemóriát kapott a WGR614L. Az eszköz kompatibilis a kategóriában elterjedt nyílt forráskódú rendszerekkel – egyelőre főként a Tomatót és a DD-WRT-t ajánlják hozzá, de hamarosan elkészül az OpenWrt megfelelő változata is. A fejlesztők a MyOpenRouter közösségi oldalon tájékozódhatnak, illetve kérhetnek segítséget. A WGR614L ajánlott ára 59 euró.

Linksys WRT610N

A SOHO routerek szegmensében egyébként mozgalmas volt már az év első fele is. Az anno a WRT54G és WRT54GL modelljeivel úttörő szerepet játszó Linksys továbbra is folyamatosan publikálja GPL licenc alá helyezett kódjait sokféle hálózati eszközéhez. A 802.11n szabványtervezetnek megfelelő routerei közül például a WRT300N, WRT310N, WRT350N, WRT160N és WRT610N jelűekhez is adott ki kódot, így a nagy adatátviteli sebességre vágyók is használhatják az alternatív alapszoftvereket.

D-Link DIR-300

Tavasszal csatlakozott a klubhoz a D-Link, amely néhány hálózati tárolóegysége után a DIR-300 jelű Wi-Fi routert dobta piacra nyílt szoftverrel. Ez az eszköz szintén egy plusz négy Fast Ethernet portot, valamint 802.11b/g-kompatibilis vezeték nélküli vezérlőt kapott. Javarészt megegyezik a Linksys WRT54GL-lel, azonban több flashmemóriát tartalmaz, és teljesítménye is nagyobb valamivel. Futtathatók rajta például a DD-WRT és OpenWRT rendszerek, és hivatalos terméktámogatási oldaláról már a kezdetektől elérhető magyar nyelvű szoftver is. A DIR-300 ajánlott ára kicsivel 11 000 forint alatt van.

Hirdetés

Elképesztő, 60 millió forintos összdíjazású AI hackathon Budapesten!

PR Budapesten rendezi meg egy magyar tech cég az első nemzetközi, 24 órás AI hackathonját! Bárki jelentkezhet, aki a mesterséges intelligenciában jártas és képes 24 óra alatt valami egyedit, kreatívat alkotni!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés