Hirdetés

Nyugdíjba vonul a Sun Cobalt család

Hirdetés

Három évvel azt követően, hogy egy 2 milliárd dollár értékű tranzakció keretében felvásárolta a Cobalt Networksöt, a Sun beszünteti a cég által kitalált szerverkészülékek forgalmazását. A vállalat még három éven keresztül biztosít biztonsági javításokat és garanciát a már értékesített termékekhez.

A Cobalt Networks karrierje a dotkom-fellendülés egyik tipikus sikertörténete volt. A vállalat találta ki és terjesztette el a szerverkészülékeket, melyeket kifejezetten internetes kiszolgálónak terveztek. A Cobalt első készüléke, a web- és e-mailszerverként, valamint átjáróként használható Qube 1998 márciusában került piacra. Az áttörést azonban a rack formátumú Raq hozta meg, mely rövid idő alatt komoly sikereket könyvelhetett el. Később a nagy PC-gyártók, így az IBM és a Dell is jelentkeztek hasonló megoldásokkal, ám ezek sikere nem ért a Raq nyomába.

Saját belépő szintű szerverkínálatát erősítendő a Sun 2000 szeptemberében felvásárolta a céget, melyért nem kevesebb, mint 2 milliárd dollárt fizetett – értékpapírokban. A Cobalt integrációja azonban nem volt zökkenőmentes: számos mérnök hagyta ott a Sunt a két vállalat szemléletmódjának összeférhetetlenségére hivatkozva.

A Sun a Cobalt termékekkel lépett be az x86-os processzorokat használó és Linux operációs rendszereket futtató belépő szintű kiszolgálók gyorsan növekvő piacára. A Cobalt termékcsalád nyugdíjazása után a vállalat továbbra is kínál majd Intel és AMD alapú linuxos megoldásokat, Sun Fire néven. A Sun új, AMD Opteron processzorra épülő kiszolgálói az első félév során kerülnek piacra.

Hirdetés

Elképesztő, 60 millió forintos összdíjazású AI hackathon Budapesten!

PR Budapesten rendezi meg egy magyar tech cég az első nemzetközi, 24 órás AI hackathonját! Bárki jelentkezhet, aki a mesterséges intelligenciában jártas és képes 24 óra alatt valami egyedit, kreatívat alkotni!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés