Leica S2 előzetes

Hirdetés

Ugyan működésképtelen volt az a váz, melyet az érdeklődők megnézhettek egy amerikai forgalmazó nyílt napján, de arra elég volt az esemény, hogy az egyik alkalmazott leírja első benyomásait az S2-ről. A gép 12 cm magas, 7 cm vastag és a legszélesebb részénél (az aljánál) 16 cm-es. A próbapéldányban nem volt tükör, zárszerkezet, akkumulátor, motor és elektronika szerelve (az LCD-t kivéve), ezért az így mért 740 g-os tömeg még nem mérvadó. A bajonett átmérője hatalmas, hiszen például a Nikon F objektívcsatlakozójánál (44 mm) majdnem kétszer nagyobb (80 mm). A bemutató szett részeként négy darab masszív, fém-üveg objektívet is megtekinthetett a közönség, ám ezek közül kettő (a 35 és a 120 mm-es) csak "tartalom nélküli" minta volt:

  • 35 mm F2.5 CS (12.5 cm, 82 mm-es filter),
  • 120 mm F2.5 APO Macro (13.5 cm, 72 mm-es filter),
  • 70 mm F2.5 CS (10 cm, valószínűleg 82 mm-es filter, 782 g),
  • 180 mm F3.5 APO CS (15.5 cm, 72 mm-es filter, 1300 g).

Ami eddig kiderült az objektívekről: belső élességállítás, időjárás-állóság, beépített fókuszmotor, magas törésmutatójú lencsék, "leveles" központi zár. 
A nyár végén - szeptember körül megjelenő S2-ről, egy D3x-ről, valamint egy Mamiya 645AFD-ről készített (külső) összehasonlító képek tekinthetők meg az alábbi linken (és szintén itt olvasható a szerző első benyomása az S széria bemutatott darabjairól): katt.Nikon D3x és Leica S2 (forrás: dfarkas.blogspot.com)
Nikon D3x és Leica S2 (forrás: dfarkas.blogspot.com)

Azóta történt

Előzmények