Az indok egyszerű, lecserélik a gyártók a régi KT266-os készletet KT266A-s készletre. A végeredmény egy gyakorlatilag ugyanannyi összköltségű termék jobb minőségi paraméterekkel.
Nincs ez másként az EliteGroup K7VTA3 V1.X nevezetű alaplapjával sem, amely K7VTA3 V2.X néven született újjá. A változás, a KT266A chipset mellett, a nyák színében is látható (barnás lett).
Minden más specifikáció maradt a régi. Az alaplap ATX formátumú, Socket A-s tokozású processzorokat (Athlon, Athlon XP, Duron) képes kiszolgálni. A 3 DIMM foglalatban maximum 3 GB PC2100/1600 DDR SDRAM-ot kezel. További kártyahelyek: 5 PCI, egy 4x AGP és egy CNR slot. Támogatja az ATA/100-as szabványt, és tartalmaz AC'97-es szabványú hangvezérlőt áramkört is. Érdemes megemlíteni, hogy a szabványos kettőnél több, 4 darab USB porttal látták el.
A termék árát még nem sikerült megtudnunk. Ismerve azonban az EliteGroup árait, valószínűsíthető, hogy nem lesz túl drága.
KT266A chipkészletű alaplap az Elitegroup-tól
- Írta: Hactor
- Forrás: Xbitlabs.com
- Kapcsolódó cégek:
- VIA
Azóta történt
-
A VIA bejelentette a KM266-os chipkészletét!
VIA ProSavageDDR KM266, egész pontosan. Valljuk be, szimpatikus chipsetről van szó...
-
11 db VIA KT266A chipsetes alaplap tesztje
A VIAHardware oldalán egy 18 oldalas tesztet olvashattok...
Előzmények
-
Újabb KT266A-s lap!
A taiwani Abit november 5-én..
-
VIA KT266A lapok listája...
A gyártók érdekes módon nem törekszenek arra, hogy jól megkülönböztessék KT266A lapjaikat a régiektől (KT266).
-
Gigabyte 7VTX-P KT266A alaplap
Az MSI után, és a többi gyártó előtt/mellett a Gigabyte is bemutatta leggyorsabb DDR-es lapját...
-
Via KT266A chipset-re épülő alaplap az MSI-től
Az MSI K7T266 Pro2-RU Socket A-s tokozású processzorokkal (Duron, Athlon) és DDR SDRAM-mal, vajon mire lesz képes?

Aktív témák
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Google Pixel topik
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- SONY LCD és LED TV-k
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Futás, futópályák
- További aktív témák...