Kína olyan szuperbiztonságos operációs rendszert telepített kormányzati és harcászati számítógépeire, amelyet az amerikai hírszerző és katonai ügynökségek számára eleve áthatolhatatlannak terveztek, írta meg többoldalas cikkében a The Washington Times kedden. A Kylin névre keresztelt fejlesztéssel kapcsolatos legfrissebb fejleményekről az Egyesült Államok kormánya hivatalosan április 30-án szerzett tudomást, amikor Kevin G. Coleman kiberbiztonsági tanácsadó tájékoztatta az illetékes kormánybizottságot az operációs rendszer technikai részleteiről. Az ominózus meghallgatáson szóba került az is, hogy a kommunista állam informatikai készülődése egyfajta digitális fegyverkezés, amely előkészület lehet egy jövőbeli kiberháború kirobbantásához.
„Jelenleg a kiberfegyverkezés korai szakaszában állunk, és nekünk is meg kell tennünk a megfelelő lépéseket” – nyilatkozta Coleman a Washington Timesnak. A szakember hangsúlyozta, hogy a Kylin fejlesztése azért jelentős előremozdulás az ügyben, mivel ez a rendszer „ráerősített” a kulcspozícióban lévő kínai szerverekre, melyek elsődleges amerikai célpontok voltak. A támadások fókuszában mindig is a távol-keleti ország kormányzati és katonai számítógépei álltak, amelyeken egészen idáig kevésbé biztonságos rendszerek futottak. „Az informatikai fegyverarzenálunkat Linuxok, Windowsok és UNIX-rendszerek ellen terveztük meg” – tette hozzá.
A szuperbiztonságosnak tekintett Kylin fejlesztése az USA szerint 2001-ben kezdődött, először pedig 2007-ben került használatba. Az operációs rendszer tervezésével egy időben azonban egy másik biztonságra kihegyezett mérnöki munka is kezdetét vette: a kommunista állam kutatói olyan mikroprocesszorokat is előállítottak, amelyek az amerikai chipekkel ellentétben kifejezetten a külső támadások ellen védik meg az informatikai infrastruktúrát. „Egy megerősített mikrochip és egy szintén megerősített operációs rendszer kombinálásából egy áthatolhatatlan platformot kapunk védelmi rendszerként” – mondta Coleman.
Szuperbiztonságos operációs rendszert és saját mikrochipet fejlesztett Kína

Áthatolhatatlan informatikai védőköpenybe burkolózik a kommunista állam. Feladták a leckét az amerikai kémeknek.
- Írta: rennes6
- Forrás: The Washington Times
Azóta történt
-
Hackerek elpusztították a szimulátorosok mekkáját
Egy végzetes hackertámadást követően gyakorlatilag megsemmisült a világ egyik legnagyobb és legismertebb repülésszimulációs weboldala, az Avsim.com.
-
Tartalomszűrő szoftver kerül a PC-kre Kínában
Peking azt mondja, a fiatalokat akarja védeni a pornótól. Internetcenzúra, vagy sem?
-
Kiberháború: a támadás forrása az Egyesült Királyság, nem a kommunisták
A nemrégiben lezajlott támadássorozatért az amerikaiak korábban Észak-Koreát tették felelőssé, egy ázsiai szakértő viszont Európában bukkant rá a gazdaszerverre.
-
Kiberbiztonsági riasztórendszert fejlesztettek az Egyesült Államokban
A civil bűnmegelőzési program mintájára az informatikai rendszerek egymást értesítik egy támadás esetén, így segítve a felkészülést a következő roham elhárítására.
Előzmények
-
Többször is betörtek az USA légügyi hatóságának rendszerébe
A hackerek akár le is állíthatták volna az Egyesült Államok légügyi hatóságának kritikus feladatokat ellátó szervereit.
-
Meghackelték a Pentagon fegyverprogramját
300 milliárd dollár értékű információk kerültek veszélybe. Az USA szerint Kína állhat a háttérben.
-
Küszöbön a kínai GPS
Egyre közelebb kerül Kína a saját GPS-hálózat kiépítéséhez, a tervek szerint 2015-re mind a 35 műhold Föld körüli pályára áll.
-
Több mint száz országban kémkedett a globális kínai hálózat
A kanadai kutatók bizonyították a kínai eredetet, de a célt és az elkövetőket nem tudták azonosítani.
Total AI
- Formula-1
- Xiaomi Mi Box androidos médialejátszó 4K és HDR támogatással
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Milyen egeret válasszak?
- Autós topik
- Gaming notebook topik
- BestBuy topik
- Akciókamerák
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Sony MILC fényképezőgépcsalád
- További aktív témák...