Blogunk olvasói már találkozhattak a Hama játékos közönséget megcélzó, uRage termékcsaládjával. A három karomnyommal emblémázott eszközök közül az eXplode Evo headsetet és három egészen korrekt egeret kipróbáltuk már. Ezúttal új területre, a billentyűzetek világába evezünk az eXplode klaviatúrával. Gamer kiegészítőhöz illő, látványos dobozban érkezett meg hozzánk, melyen nem csak a Windows és Mac kompatibilitást, hanem a magyar billentyűkiosztást is kiemelték, ami tényleg hasznos dolog.
Pontosan olyan billentyűzet bújt elő a dobozból, amilyenre egy gamer megoldásnál számít az ember. Az eXodus háza az átlagosnál valamivel nagyobb, markánsabb, látványosabb, tetején uRage logós díszbetét, alján kisebb csuklótámasz emelkedik ki belőle. Ahogy manapság illik, a kurzormozgatók és a közkedvelt WASD négyes a többitől eltérő színű – kék – kupakot kapott. Akit ez zavarna, ne aggódjon, mert a dobozban ott lapulnak a klasszikus, fekete változatok is, így pár pillanat alatt kicserélhetjük őket. Apropó szín: az eXodus létezik fehérben is, rövidesen a magyar piacra is befut ez a változat.
Felül az uRage emblémás betét kerete és két oldalon a három-három LED kéken világít (és ezek semmilyen gombbal sem kapcsolhatók ki), viszont sajnos a gombok nem kaptak háttérvilágítást. A csuklótámasz két szélét a legtöbbet érintett helyeken selymes hatású felülettel látták el, így alapvetően kényelmes billentyűzettel van dolgunk. Aljára két fokozatban állítható talp került, az alacsonyabb egy, a magasabb nagyjából két centiméterrel emeli meg a hátsó traktust, komoly lejtést adva a gombsoroknak. Érdekes, hogy a csuklótámasz közepe alá is került egy kisebb emelő.
Az uRage eszközökre jellemző, díszes USB csatlakozó bedugása után azonnal életre kelt az eXodus billentyűzet. Extra gombjai nincsenek, így vezérlőprogramot sem kell telepíteni hozzá. Némi ismerkedés, megszokás után egészen jól esett a gépelés a membrános rendszerű eXplode-on, bár billentyűi az optimálisnál picit hirtelenebb nyomásponttal működnek, és a kényelmesen széles szóközt határozottan leütve pedig rezonál annak rugója (de ez minden bizonnyal egyedi jelenség).
A Microsoft kis alkalmazásával próbálva arra jutottunk, hogy az eXplode 3KRO képességgel bír, tehát bármilyen három gombjának egyidejű lenyomását érzékelni tudja. Ez egyjátékos módban a szükséges minimum, jobbra előre haladva (W-t és D-t nyomva) ez E gombot már nem érzékelte, de a többi, játékokban előforduló kombinációval nem volt gondunk. Jól vizsgázott az anti-ghosting funkció, nem találkoztunk olyan jelenséggel, hogy két-hátom gomb lenyomására fantom leütés jelentkezett volna. A Hama uRage eXodus billentyűzete 9990 forintért vásárolható meg, de itt-ott akciósan olcsóbban is belefuthatunk.