Hirdetés

Az Ericsson végpont-végpont mobil internetes megoldásai

Hirdetés

A mobil internet a mobil- és internetes technológiák, termékek és alkalmazások kombinációján keresztül jut el hozzánk, az Ericsson pedig mindegyik területen vezető szerepet tölt be. Az Ericsson, egyesítve a mobilhálózatok, a végberendezések, a 3G technológiák, a multimédiás alkalmazások, a szolgáltatói minőségű IP gerinchálózati rendszerek és a professzionális szolgáltatások terén szerzett szakértelmét, egyedül a szállítók közül képes teljes körű, végpont-végpont megoldásokat kínálni bármely elképzelhető mobilalkalmazás számára.

Az Ericsson az egyetlen olyan szállító, amely második és harmadik generációs mobiltechnológiák teljes választékát kínálja, a 2G rendszerek 3G-re való zökkenőmentes átmenetét lehetővé tevő megoldásokkal együtt, alapuljanak azok WCDMA, EDGE vagy CDMA2000 technológián.

A mobil internet korszakában egy új rétegzett hálózati architektúra van kialakulóban, amely elválasztja a szolgáltatásokat, illetve az alkalmazásokat a felhasználókhoz eljuttató hálózattól. Ez a megoldás az összekötő hálózattól és a hozzáférési technológiától független, új mobil internetes szolgáltatások létrehozásának és a felhasználókhoz való eljuttatásának lehetőségét nyújtja a hálózatüzemeltetők és szolgáltatók részére. A felhasználók számtalan, személyre szabott szolgáltatást érhetnek el tartózkodási helyüktől függetlenül, akár vezetékes, akár mobilkészülék használatával. Az Ericsson az új architektúra minden egyes rétegének fejlesztésében aktív részt vállal.


Rétegzett hálózati architektúra

A hatékony hálózat és a rugalmas szolgáltatásválaszték kiépítéséhez rétegzett hálózati architektúrára van szükség. Általában egy réteg nyújtja a szolgáltatásokat - ez a mobil-maghálózat részét nem képező szolgáltatási hálózat -, két másik pedig a felügyeletért és a kapcsolatért felelős, és ezek együtt alkotják a mobil-maghálózatot.

A szolgáltatási hálózat mobil internetes szolgáltatások létrehozására és telepítésére kifejlesztett rugalmas, IP szerver-alapú platform. A maghálózati architektúrának és a felügyeleti és kapcsolati hálózati rétegek alkotórészeinek szolgáltatást "áteresztő"-nek kell lennie, azaz lehetővé kell tennie új végfelhasználói szolgáltatások bevezetését a felügyeleti és kapcsolati rétegek módosítása nélkül.

A 3G hálózatokban az IP-alapú multimédiás hívásfelügyelet lehetővé teszi majd a 3GPP "mindent IP-n" szabványos technológiáján alapuló valós idejű multimédiás kapcsolatot az IP hálózaton keresztül. Ezt a technológiát kezdetben speciális multimédiás hívásokra, például videotelefonálásra használják majd. Hosszabb távon ide kerülnek majd a hanghívásos szolgáltatások is. Nehéz megjósolni, mikor válik valóra az áttérés a "mindent IP-n" technológiára, de bizonyos technológiai és üzleti tényezők miatt arra következtethetünk, hogy a távközlés még egy ideig a jelenlegi technológia segítségével üzemel majd.

Az adatátviteli és távközlési szolgáltatások elegyítéséhez szükséges áteresztőség, hatékonyság és rugalmasság biztosításához többszolgáltatásos átviteli hálózatra van szükség a kapcsolati rétegben.Ennek a többszolgáltatásos átviteli hálózatnak képesnek kell lennie adatok, hang és egyéb szolgáltatások hatékony átvitelére, mind a kezelés, mind a sávszélesség-felhasználás szempontjából. Ráadásul ugyanolyan vagy jobb minőséget kell nyújtania, mint ami a jelenlegi, rendkívül jó rendelkezésre állás és késedelemmentes valós idejű szolgáltatások (mint például a hangátvitel) révén elérhető.

Általánosan elfogadott, hogy az IP lesz majd a többszolgáltatásos kapcsolati hálózat alapja. Sok esetben az ATM is szerepelni fog, mint a szolgáltatásminőség (QoS) és a hálózati kapacitás kezeléséért felelős háttér-technológia.

A felügyeleti és a kapcsolati réteg elválasztása rugalmasságot tesz lehetővé az átviteli technológiák kiválasztásánál, amelyek ATM vagy IP technológiát tartalmazhatnak. Ez azt jelenti, hogy eltérő átviteli és jelzéstechnológiák használhatók a különböző vezetékes és mobil hozzáférési hálózatok (pl. Internet, ISDN és PSTN, valamint 2G és 3G rádió-hozzáférési hálózatok) összeköttetésére.

A 3G maghálózatok nemcsak széles sávú rádió-hozzáférési technológia alkalmazásán alapuló multimédiás szolgáltatásokat nyújthatnak majd. Ugyanazok a multimédiás szolgáltatások elérhetők lesznek vezetékes hozzáférési és fix-mobil hozzáférési technológiák (pl. vezeték nélküli helyi hálózat vagy Bluetooth vezeték nélküli technológia) révén is.


Az Ericsson a mobil-maghálózatban

Az Ericsson mobil-maghálózata megbízható, végpont-végpont adatátvitelt és optikai maghálózati megoldásokat nyújt a többszolgáltatásos hálózatra áttérni kívánó vezetékes és vezeték nélküli hálózatüzemeltetőknek, illetve az internetszolgáltatóknak egyaránt. Segítségével a hálózatüzemeltetők az áramkörkapcsolt hálózatokról áttérhetnek a csomagkapcsoltra, miközben megmarad a szolgáltatói szintű felügyelet és teljesítmény.

Az Ericsson mobil-maghálózata révén a hálózatüzemeltető telepített rendszerei teljes egészében, azonnal beépíthetők és folyamatosan fejleszthetők annak érdekében, hogy maradéktalanul kihasználhassák a rétegzett architektúra összes előnyét, és rendkívül hatékony, rugalmas platformot biztosíthassanak a 3G számára. Az architektúra lehetővé teszi a hálózatüzemeltető számára, hogy az elfogadható szolgáltatásminőséggel járó optimális átviteli mechanizmust válassza. Az új megoldás hozzájárul a meglévő beruházások védelméhez is, mivel lehetővé teszi a 2G hálózati elemek további felhasználását az új rendszerekben.
A felügyeleti réteg számos hálózati szervert tartalmaz, köztük a mobil kapcsolóközponti (MSC) szervert, a GPRS támogató csomópont (GSN) szervert és a kezdő pozíciót regisztráló (HLR) szervert. Ezek felelősek a végfelhasználó által kezdeményezett hívások és kapcsolatok felállításáért és megszakításáért, a felügyeleti biztonságért, a mobilitás kezeléséért, valamint az áramkörkapcsolt kiegészítő szolgáltatásokért és hasonló funkciókért. Az MSC és GSN szerverek felügyelik a kapcsolati réteg média-átjáróit (MGW-k) az átjáró-felügyeleti protokollon (ITU H.248) keresztül.

A kapcsolati réteg MGW-ket használ az áramkör- és csomagkapcsolt végfelhasználói adatok feldolgozására, mint például kódolás és dekódolás, visszhangzár, többrésztvevős áthidalás, protokoll-átalakítás és QoS leképezés. Az MGW-k hozzáférési kapcsolókként szolgálnak a gerinchálózati kapcsolók és útválasztók felé, ezenkívül felelősek a felhasználói adatokat szállító vivőkapcsolatok felépítéséért is.

Az Ericsson folyamatos technológiai vezető szerepe révén formálja a mobil és széles sávú internetes kommunikáció jövőjét. Az Ericsson több mint 140 országban kínál innovatív megoldásokat, ezzel támogatva a világ leghatékonyabb kommunikációs vállalatainak létrehozását.

(Ericsson sajtóközlemény)

Hirdetés

Elképesztő, 60 millió forintos összdíjazású AI hackathon Budapesten!

PR Budapesten rendezi meg egy magyar tech cég az első nemzetközi, 24 órás AI hackathonját! Bárki jelentkezhet, aki a mesterséges intelligenciában jártas és képes 24 óra alatt valami egyedit, kreatívat alkotni!

Azóta történt

Hirdetés