Hirdetés
Az eredeti CM1 2014-ben jött ki, és az első Raspberry Pi hardverére épült (Broadcom BCM2835, 512 MB RAM, 4 GB eMMC, mindez egy DDR2 szabványú SO-DIMM modulra applikálva), így éppen ideje volt, hogy az azóta kijött újabb RasPi verzióknak megfelelően valamilyen gyorsabb változat készüljön belőle.
A most kiadott CM3 modul megőrizte a foglalatot, így a korábban a CM1 köré fejlesztett eszközökkel fizikai szinten kompatibilis, a lapra integrált hardver viszont sokkal gyorsabb lett: 1,2 GHz-es BCM2837 processzor, 1 GB RAM, 4 GB eMMC memória került rá. Készül belőle egy „lite” verzió is, CM3L néven és integrált eMMC nélkül – ennél a memóriához tartozó kivezetések a SO-DIMM modul lábaira kerültek, így külső adattárolóval lehet összekötni. Aki nem akarja már a modulokat fogadó hardvert is maga fejleszteni, az kiinduló egységnek beszerezheti a Compute Module IO Board V3-at, amely gyakorlatilag egy teljes értékű Raspberry Pi 3-at farag a CM3-ból, kiegészítve azt a szükséges csatlakozókkal és konnektorokkal. Felhasználási példa is van már egyébként a CM3-ra, az NEC ugyanis rendelkezik olyan kijelzőkkel, amelyek képesek fogadni a CM1 vagy CM3 modulokat, és amelyek így önálló Digital Signage képernyőként működhetnek. Ami az egyes elemek árait illeti, a CM3 30, a CM3L 25 dollárba kerülnek, a kínálatban maradó CM1 ára pedig 25 dollárra csökken.
A CM modulokra vonatkozó kézikönyvek és tervezési segédletek természetesen megtalálhatóak a Rasperry Pi Alapítvány honlapján.