2006. június 28.

Az alaszkai szenátor, Ted Stevens, a kereskedelmi bizottság akkori elnöke e napon szerzett magának kétes értékű halhatatlanságot, amikor az internet semlegességéről szóló vitában kifejtette, hogy mi is az az internet. A „series of tubes” (csövek sorozata) netes mémmé vált, s azóta szimbolizálja az adott szakterülethez abszolút nem értő, ám hatalmát érvényesíteni kívánó korlátolt politikust.

Hirdetés

Ted Stevens

Azóta történt

  • 1993. július 5.

    A The New Yorkerben megjelenik Peter Steiner később kultikussá váló karikatúrája, melyen egy internetező kutya a következőket mondja a mellette ülő másiknak: „Az interneten senki nem tudja, hogy te kutya vagy”. A net korai korszakában roppant éleslátóan megfogalmazott képaláírás elsőként foglalta egyetlen mondatba a világháló okozta legnagyobb hatású változások egyikét.

  • 1996. július 26.

    Az AT&T, az Egyesült Államok egyik legnagyobb szolgáltatója és a Microsoft szerződést kötnek az Internet Explorer 3.0 népszerűsítése céljából. A megállapodás értelmében az AT&T WorldNet Service szolgáltatása része lett az előtelepített gépeken a Windows 95-nek, a WorldNet Service pedig az Internet Explorert kínálta a fogyasztóknak CD-n. Ez a szerződés komoly veresenyhátrányba hozta az akkor épp felfutóban lévő Netscape-et.

  • 2001. augusztus 27.

    A Microsoft kiadja az Internet Explorer Windows XP-re tervezett változatát, az IE6-ot. Az új böngésző az XP-n és a Windows Server 2003-on alapértelmezett volt, de futott a Windows 98-on, illetve a Windows ME-n is. A IE böngészőverziók közül talán a 6-ost érte a legtöbb kritika, ám igen hosszú életűnek bizonyult, a vállalat 2014-ig támogatja.

Előzmények

  • 1961. május 31.

    Az internet egyik atyjának tartott Leonard Kleinrock az MIT PhD-hallgatójaként benyújtja később történelmi jelentőségűnek bizonyult dolgozatát a csomagkapcsolt rendszerekről (Information Flow in Large Communication Nets). Döntő részben ennek az elméleti munkának köszönhető, hogy 1969-ben az UCLA – Kleinrock közreműködésével – létrehozta az első hálózati kapcsolatot egy központi és egy végfelhasználói gép között.

  • 1983. január 1.

    Richard DeLauer védelmi miniszter utasítását követve az ARPANET hivatalosan is átáll a Network Control Protocolról a Transmission Control Protocol/Internet Protocolra (TCP/IP), és ezzel gyakorlatilag létrejön az a hálózat, melyet később egyszerűen csak internetként emlegetnek.