Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Roland8622

    aktív tag

    Sziasztok.
    Úgy adódott, hogy le kell cserélnem a 2.5”-os WD Blue 2TB-os vinyót, amit egy Orico házban használok. Használat közben már koppant 2x (inkább nem részletezném, mert még Mr. Bean-nek is sok lenne az a balf@szság amivel összehoztam). Azóta azt vettem észre, hogy mikor áramot kap a PC, az USB-n rajta a HDD a kis Orico házban kegyetlenül kattog (mint ami nem akar felpörögni), vagy 5-6x is egymás után. Mikor a PC-t bekapcsolom utána már nem hallani (gondolom itt már kap rendesen áramot).Kíváncsiságból átraktam egy másik házba (Ugreen) és ott is tapasztaltam ezt indításnál (bár nem annyira hangosan a burkolat miatt), viszont menet közben hallom, hogy nagyon kattog. Lehet a fej ugrál (túl hangos seek)? Torrent megy róla. Ja és még mielőtt leejtettem volna nem volt ez a hang.

    Na már most nem várom meg míg hirtelen bedöglik (a HDS 100%-osnak mutatja), hanem ami fontos azokat átmásoltam, 80% meg sorozat/filmek. Ezt szeretném kiváltani egy 3.5”-os 4TB-os verzióra amihez már megrendeltem egy ilyen ORICO házat (Type-c verzió) 7100Ft-ért postával.
    Míg megérkezik addig meg beszerzem a bele való vinyót.
    És itt jönne a kérdésem: összefoglalót olvasva nagyon alap, csak adattárolásra szolgáló 4TB-os (ami kijön 32-35e Ft között) mit merjek megvenni?
    Vagy lehet elkapkodtam a külső ház megvételét és egy komplett külsőt kellett volna vennem? Bár ahogy nézem pl.a RED 4TB olyan 32-33e + a ház kb. ugyan ott vagyok mint a komplett kiszerelések.

    Tehát összefoglalva ezt a hosszú regényt (elnézést érte):
    kapacitás: 4 TB 3.5” (nem baj ha 5400-as)
    max. ár: 35e (azért ennyi, mert még a posta/futár díjat is bele kell kalkulálnom)
    garancia: 3 év jobb lenne mint 2
    egyéb: elég sokat menne napi szinten

    Ezeket néztem ki:
    Toshiba P300 >> a 3TB-os a listában, ebből kiokoskodva a 4TB-os sem lehet rossz
    WD Blue / WD40EZAZ
    WD Blue / WD40EZRZ
    Seagate BarraCuda / ST4000DM004
    Seagate SkyHawk / ST4000VX007 >> ott a listában
    WD Purple / WD40PURZ >> ott a listában
    WD Red / WD40EFAX
    WD Red / WD40EFRX >> ott a listában , bár ez már drágább a keretnél és a WD40EFAX verziónál is

    Toshiba eddig nem volt, Seagate-et nem szokták agyon dicsérni. Eddig amik a gépben vannak vagy usb-n mind WD-k. Igazából ez a Purple szimpatikus (igaz alap, adattárolást írtam, de sokat menne).

    Köszönöm előre is a válaszokat ;)

    [ Szerkesztve ]

    Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

Új hozzászólás Aktív témák