Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz szacsee #12949 üzenetére

    Hát nekem jelenleg is van Q6600 os procim meg van Q9550.esem is tudom hogy melyik proci mit tud és hogy megy! mind OC mind alapjáraton! Melegedésben azonos FSB és Órajelen járatva a Q6600.as kevésbé melegszik (csak sajnos sokan hisznek a rémhíreknek hogy a Q6600.as kazán meleg meg baromi sokat eszik! De nekem van jelenleg is mind2 prociból és bárki előtt letesztelem a szeme előtt) természetesen ez akkor igaz ha mind2 proci gyári FESZ-en(ViD-n) üzemel (az más tészta hogy a Q9550.es procit lehet brutálisan alul feszelni és úgy jóval kevesebbet fogyaszt! de általában egy átlag USER nem szokta alul feszelni a procit hanem inkább még ViD fölé tenni ott meg már a Q8-9xxx prociknak is megjön az étvágyuk)

    No akkor a 2.tesztet mutatnám! mind2 proci 8*400.on járatva ugyan abban a konfigban!

    Q6600@3200MHz-8x400

    Q9550@3200MHz-8x400

    Láthatod ha össze hasonlítod a 2.teszt képemet hogy kemény 8-10.W al eszik többet azonos beállítások mellett a Q6600.as (aki kötekedne hogy everest sz@rul méri a fogyasztás megnyugtatom hogy konnektoros fogyi mérővel is ennyi volt a különbség a 2.proci között)
    Melegedést is figyelheted hogy a Q6600.as még hűvösebb volt és ott még alacsonyabb fordulaton járt a proci hűtő is!

    És még egy kis érdekesség hogy mennyit jelet a vCore fesz levétele fogyasztásban!

    Q9550@3200.MHz-LinX@ViD

    Q9550@3200.MHz-LinX@1,1.v

    Látható hogy procit alul feszelve 30.W ot lehet spórolni és jó 15.fokkal hűvösebb a proci is!

    És még valami: C2D és C2Q procikat VÉTEK alap órajelen használni mert kivétel nélkül mindbe van legalább +50.% OC a jobbakban meg (70-100.% is) szóval azt felesleges nézni melyik procinak mennyi a gyári FSB-je és órajele!

    ***********************************************************************************

    Trebron09: igen elírtam és észre is vettem csak már letelt a szerkesztési idő! Valóban 2*4.mega L2 van a Q6600-ban! Q9x50.esekben van 2*6.M L2

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák