X-Ray Thunder padok

Bevezető

Ismét új cikkel jelentkezik játékosoknak szóló Pro Gaming rovatunk. Ezúttal egy újabb „cybersport-eszközöket” gyártó cég termékeit mutatjuk be. A 2003-ban alapított, amerikai illetőségű X-Ray Technology kifejezetten jó minőségű, professzionális felhasználóknak szánt egérpadok fejlesztését és készítését tűzte ki célul. Reméljük, a következő néhány oldal elolvasása után kinek-kinek sikerül eldöntenie, megtalálhatja-e az X-Ray termékei között a neki valót. Az egérpadokat a szokásos kritériumok szerint pontoztuk: a felület minősége, tartósság és extrák, és Magyarországon tevékenykedő profi Counter-Strike játékosok véleményét is becsempésztük írásunkba. A bemutatott termékeket a következő egerekkel teszteltük:

X-Ray Thunder8 – az univerzális

 

X-Ray Thunder8
Mélység 210 mm
Szélesség 250 mm
Vastagság 4,5 mm
Anyag műanyag
Felület dupla (sima / durva)
Extrák szilikongumi talpak, fémdoboz, kábeltartó
Ár 5 900 Ft + áfa

Első benyomásra kisértetiesen hasonlít a korábban tesztelt fUnc sUrface 1030-ra. Az alumíniumdoboztól kezdve a tulajdonságokig szinte teljes a hasonlóság, persze azért a dizájnon változtattak. Többféle színkombinációkban létezik az X-Ray Thunder8: tiszta fekete, kék-fekete, narancs-fekete, citromsárga-fekete és zöld-fekete. Hazánkban a tiszta fekete színkombináció kivételével az összeset meg lehet vásárolni a Pixel Kft.-nél.


A csomagolás

A cég logója a jobb felső sarokban helyezkedik el. Az egérpad mindkét műanyag oldala használható; az egyik durva, a másik pedig sima felületű. Ez azért is praktikus dolog, mert így megduplázódik a termék élettartama. Ez a műanyag lap egy kemény, azonos anyagból készülő ágyba fektethető bele, amely sokkal stabilabb és tartósabb, mint a fUnc gumis megoldása.


X-Ray Thunder8

A váz alján lévő szilikongumi tappancsok biztosítanak minket arról, hogy a pad játék közben is 100 százalékig stabil maradjon. Tovább szemlélődve, itt is megtalálhatjuk az egér vezetékét rögzítő kis fémpántot, melyet a pad négy különböző pontjára illeszthetünk. Ez egy nagyon hasznos funkció, ráadásul pénzt sem kell kiadni drága bungeekért. A bal alsó sarokban felfedezhetünk egy pici kivágást, melynek révén könnyebben tudjuk kiemelni, majd megfordítani a voltaképpeni egérpadot.


Szilikongumi tappancsok


Zsinórrögzítő pánt

Könnyedén forgatható a két oldal

X-Ray Thunder8 – teszt

A külső mustra után ideje bevetni a padot remegő kezek alatt is. Az első dolgunk a felület kiválasztása, természetesen érdemes mindkettőt kipróbálni, hogy ki mit választ, ez szubjektív dolog. A simább és a durvább felület egyaránt jól csúszik, az elsőn persze picivel jobban siklik az egér. Ezt az oldalt érdemesebb a kis sensitivyvel játszóknak használni. Az egeret a padra téve szinte semmi ellenállást vagy súrlódást nem éreztünk, mintha a levegőben mozgatnánk rágcsálónkat.


Durva felület [+]

Sima felület [+]

Mivel esetünkben műanyagról van szó, ezért az egérre érdemes teflontalpakat ragasztani (a Razer Diamondbackre nem szükségeltetik), hogy még simább legyen a csúszás. Talp is kapható hazánkban többféle kiadásban; érdemes a formára vágott típusokat választani, így nem kell vacakolni az ollóval. Az X-Ray ZeroFriction skates és a Steel S&S Padsurfer is megvásárolható Logitech MX és Microsoft egerekhez egyaránt.

Jöjjön sokak kedvence, a Counter-Strike, de bármely más FPS játék megfelel a tesztelés céljára. A pad méretét meghazudtoló módon, rendkívül gyors fordulásokat tudunk végrehajtani, akár egy nagyobb rántással is. Mivel szinte semmilyen ellenállás nem észlelhető az egér mozdításakor, ezért precízebb és lassabb célzást is lehetővé tesz a Thunder8. Éles akciók közben sem volt gondunk a stabilitással, egyszer sem mozdult meg kezünk alatt a pad. A zsinór sem zavart, mivel azt a „Thündérhez” rögzíthetjük, és egyik egérrel sem adódott kompatibilitási probléma.

Értékelés

Hirdetés

Az X-Ray Thunder8 egy univerzális egérpad, amely szinte tökéletes adottságokkal rendelkezik. Olyan extrákkal van felszerelve, melyeket nem sok konkurens gyártó vonultat fel: a dupla felülettől kezdve, a kábelrögzítőn át a fémtokig mindent megtalálhatunk a T8-on. Kisebb hellyel rendelkezők boldogan használhatják, mert méretei pont megfelelőek. Mindenkinek csak ajánlani tudjuk, aki szeret játszani, még azoknak is, akik nem vérbeli profik. A PROHARDVER! értékelése után következzen két szakavatott játékos véleménye a padról.

xDk|DoZeR: Felülete leginkább a fUnc sUrface-éhez hasonlít, annyiban különbözik tőle azonban, hogy szinte egyátalán nem kopik egyik oldala sem. Az érdesebb felülete lényegesen jobb véleményem szerint, skates-szel és anélkül is, személy szerint én S&S Padsurfert használok hozzá, amely szintén minimálisan kopik, még aktív használat közben is. Értékelésem: 10/10.

FoP|zsoltee: A Thunder 8-as X-Ray pad felülete és mérete tökéletes, ráadásul kétoldalú. Az érdes és sima részen egyaránt hihetetlenül folyamatosan csúszik az egér, skates-szel halálbiztos. Gamereknek a legjobb választás, csak az újabb, nagyobb változata, a Thunder 9 teljesítheti túl. Értékelésem: 10/10.

X-Ray Thunder8
Pro:
  • kedvező ár
  • kiváló minőség,
  • dupla műanyagfelület (sima/durva),
  • hosszú élettartam,
  • a gumírozott szilikontalpaknak köszönhetően rendkívül stabil,
  • zsinórrögzítő pánt,
  • fémdoboz,
  • kompatibilis szinte az összes egérrel.
Kontra:
  • nincs.
Felület minősége: 10/10
Tartósság: 10/10
Extrák: 10/10

Minősítés: különösen ajánlott.

X-Ray Thunder8

X-Ray Thunder9 – a nagyszerű

 

X-Ray Thunder9
Mélység 280 mm
Szélesség 350 mm
Vastagság 4 mm
Anyag műanyag
Felület szimpla (külön kapható sima, illetve durva felülettel)
Extrák szilikongumi talpak, tépőzáras táska, ZeroFriction teflon
Ár 7 490 Ft + áfa

Az X-Ray Thunder9 esetében már elmarad a fémdoboz, bár ekkora méretnél ez megbocsátható. Nem szabad azonban elkeseredni, hiszen kapunk egy rendkívül praktikus tépőzáras táskát, melyben szállíthatjuk a kis „Thündért”. Kétféle verzióban kapható a pad, érdes vagy sima felülettel. Sajnos tehát nem kétoldalú az egérpad, már a vásárlás előtt el kell döntenünk, melyik fekszik nekünk jobban. A tiszta fekete szín jelöli az érdes, a kék-fekete kombináció a sima változatot.


A táska

A kilences verzió 14 cm-t hízott, 3 cm-t nőtt, és a formája szögletesebb lett. Szemmel láthatóan lényegesen termetesebb, így aki nem fért el a nyolcason, annak ez a méret ideális lehet. A bal alsó sarokban a cég logója található, a jobb felső sarokban pedig a Thunder9 embléma.


X-Ray Thunder9


Logó a bal alsó sarokban

Logó a bal felső sarokban

Szintén megmaradt a külső műanyag ágy, de itt már nem illeszthetünk rá zsinórrögzítő pántot – szomorúan kell elkönyvelnünk, hogy ez itt nem alapfelszerelés. Ámbár ekkora méretnél már nem is nagyon kivitelezhető ez a megoldás, igénybe kell vennünk külső bungee megoldásokat. A hátlapon ugyanúgy megtalálhatóak a szilikongumi talpak, melyek sziklaszilárddá teszik a padot az asztalon.


Gumitalpak

X-Ray Thunder9 – teszt

A külső szemrevételezés után ideje az egér alá tenni a padot. A felállás újra az előbbi maradt, most is kedvenc FPS játékunkat használjuk, a Counter-Strike-ot. Azért még egy kis csemegét rejteget a T9, ugyanis mellékelnek hozzá ZeroFriction teflontalpakat. Akik Microsoft márkájú egeret használnak, azok most előnyben érezhetik magukat, mert ilyen formájú skates-et kapnak ajándékba. Ezek persze külön is megvásárolhatóak, akár Logitech egerekhez is. A Razer Diamondbackre nem szükséges ragasztani, mert alapból rendkívül jól csúszik a padon.


Teflontalpak Microsoft...

...illetve Logitech egérhez

Szerencsénkre mindkét verziót megkaptuk tesztre, így az érdes, illetve a sima felületű T9 is bizonyíthat. Első érintésre rendkívül merevnek és keménynek tűnt a felület, amely közel sem azt az érzést biztosította, mint amit a T8 esetében érzékeltük. A sima és a durva felületnél is ezt tapasztaltuk, tehát nem kapott el minket a szerelem első látásra hangulat. Öröm az ürömben, hogy keménysége miatt a pad még strapabíróbb lett, ami igen hosszú élettartamot jelenthet. A mérete magáért beszél, kényelmesen elférhetünk rajta, és nagyobb egérakrobatikára is lehetőségünk nyílik. Játék közben még a kisebb sensitivityt használók is gyors 360 fokos fordulatokkal lephetik meg ellenfelüket. A méret miatt tehát a kisebb egérérzékenységgel játszók is megkedvelhetik a Thunder9-et.

Értékelés

Az X-Ray Thunder9 részben csalódás volt számunkra, túlságosan keményre sikeredett a nyolcas verzióhoz képest. Közel sem olyan akadálytalanul csúszik rajta az egér, mint elődjén. Sajnos már nem kétoldalas a pad, ezért vásárlás előtt el kell döntenünk, hogy a simát vagy az érdeset választjuk. Pár extra is lemaradt, de ez megbocsátható a méretbeli előnyök miatt. Azért akad pár csemege, a tépőzáras táska és a ZeroFriction teflontalpak valamennyire kárpótolhatnak minket. Aki szereti ezt a fajta műanyag felületet, és hosszú távra akar egy kiváló, nagy méretű padot magának, annak összességében csak ajánlani tudjuk. Ismét következzen azért a profik véleménye a T9-ről.

xDk|Zozo: A nemrégiben megjelent X-Ray Thunder 9-es az eddigi legtökéletesebb egérpad, melyet eddig használtam. Magában hordozza majdnem az összes többi „egérfuttató” előnyeit, még hosszas kutatás után sem fedezhetnénk fel negatívumot erről a padról. Mérete messze kiemeli a többi közül, rettentően strapabíró, masszív és szinte kopásmentes. Skates-szel és anélkül is tökéletesen használható, alacsony ára talán egyeduralkodóvá teszi a játékosok körében.

xDk|DoZeR: Nagy várakozás előzte meg a Thunder9 érkezését, főleg a profi játékosok részéről, de sajnos csalódás ért mindenkit, mert a pad árnyéka sem a kistestvérének. Két verziója létezik, egy érdesebb és egy simább felületű, nem fordítható. A gyártó két külön padot dobott piacra, gondolom, dupla profitban reménykedve. A Thunder8 egyetlen „gyengéje” a mérete lehetett volna csak, az is kizárólag alacsony sensitivityvel játszó embereknek. Ezért lehetett volna a T9 a tökéletes gamer pad az igen széles palettán. Sajnos azonban negatív a tapasztalatom.

X-Ray Thunder9
Pro:
  • kiváló minőség,
  • nagy felület,
  • hosszú élettartam,
  • a szilikongumi talpaknak köszönhetően rendkívül stabil,
  • táska,
  • mellékelnek teflontalpakat az egérhez,
  • kompatibilis szinte az összes egérrel.
Kontra:
  • drága,
  • nem kétoldalas,
  • nincs kábelrögzítő.
Felület minősége: 9/10
Tartósság: 9/10
Extrák: 9/10

Minősítés: ajánlott.


X-Ray Thunder9

qLa

Az X-Ray Thunder8 és Thunder9 egérpadokat a Pixel Kft. bocsátotta rendelkezésünkre.

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés