UPC Connect Box: jó-e a szolgáltató csodaroutere?

A kábelmodembe integált Wi-Fi router kisebb csomagok mellé is elérhető. De vajon megéri?

Hirdetés

Beüzemelés és kezelőfelület


[+]

A telepítést követően irány az adminisztrátori menü! Az első beüzemelésnél egy varázsló fogad minket, nem tudunk azonnal mély vízbe ugrani, előbb mindenképpen végig kell zongorázni a lépéseket.


[+]

Ezek a lépések az adminisztrátori felület jelszavának megváltoztatásából és a Wi-Fi hálózatok SSID-jének megadásából, valamint titkosításából állnak. Valószínűleg egyeseket idegesíteni fog, de véleményünk szerint jó ötlet, hogy a Connect Box csak olyan jelszavakkal etethető meg, ami megfelel bizonyos minimális követelményeknek (kis- és nagybetűk, minimum egy szám), ezzel pedig a leendő, pláne a hozzá nemértő felhasználók hálózati biztonságát kívánják növelni.


[+]

Az első bejelentkezés: az ablak nem kér felhasználónevet, csak jelszót, de rossz pont jár azért, hogy a jelszó látható formában jelenik meg a boxban, így lényegében bárki lelesheti a kijelzőről.


[+]

Ahogy azt a beállítás során is sejteni lehetett, a Connect Box menüje nem az a hagyományos, katonás felépítésű, mint amit az évek során megszoktunk, belépés után ez az érzés csak fokozódik: egy kis animáció itt, egy kis áttűnés ott, ami nem néz ki rosszul, de egy router esetében mindenképp szokatlan. A kezdőlap egyfajta főmenü, ahol elvégezhetünk pár gyors beállítást (megváltoztatható a Wi-Fi jelszó, beállítható a vendég hálózat) és ellenőrizhetjük az eszköz státuszát, mely szolgáltatások aktívak, kik/milyen eszközök vannak a hálózaton, valamint rendelkezésre áll egy diagnosztika is, ami megpróbálja felderíteni, hol lehet a hiba, ha valami nem működik rendesen.


[+]

Mélyebbre túrni a beállításokban a bal oldalon található menüből lehet. További részletek nyerhetők a csatlakoztatott kliensekről, módosíthatjuk a DHCP beállításokat és kioszthatunk fix címeket, hozzányúlhatunk a beépített tűzfal beállításaihoz, valamint átállíthatjuk a Connect Boxot modem módra. Utóbbinál az eszköz csak kábelmodemként funkcionál, a router funkciókat letiltja, így ezeket rábízhatjuk egy másik routerre.


[+]

A vezeték nélküli részleg nincs túlbonyolítva, de minden, átlagfelhasználó számára fontos beállítás fellelhető, kezdve az alap konfigurációtól (SSID, SSID elrejtés, titkosítás, csatornabeállítások) a WPS-en át a Wi-Fin kapcsolódó eszközök MAC szűréséig. Vendég hálózat létrehozására is van lehetőség természetesen.


[+]

A további funkciókat tekintve is jól áll a Connect Box, ha az átlagfelhasználó igényeit nézzük: MAC szűrés, IP- és portszűrés, időzített internet-hozzáférés szabályozás, port forward, port trigger, uPnP, DMZ, távoli hozzáférés, diagnosztikai eszközök (ping, traceroute). Ami viszont nincs és egyeseknek hiányozhat, az a HTTPS hozzáférés, QoS beállítási lehetőség, VPN, DDNS, és mélyebben sem kutakodhatunk a Wi-Fi lelkivilágában.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés