Thermaltake Fanless 103
Elérkeztünk az abszolút legcsendesebb darabhoz, a Thermaltake Fanless 103-as hűtőjéhez, amely nem más, mint egy nagy, hőcsöves borda.
Eme speciálisnak nyugodt szívvel nevezhető hűtőegység nem visel ventilátort, így gyakorlatilag teljesen passzív, zajtalan hűtést tesz lehetővé. Vagy mégsem? A réz talp és annak alumínium bordázata tekintélyes hőleadó felülettel rendelkezik, de azirányú próbálkozásaink, hogy a Prescott magos Intel Pentium 4 processzorunkat teljesen ventilátorok beiktatása nélkül hűtsük, eredménytelenül zárultak. Első kísérletünkben a tesztrendszert a házból kiszerelve, asztalon futtattuk, de pillanatok alatt elérte a CPU hőmérséklete a 80 fokot, így annak (és az alaplapnak) épsége érdekében inkább kikapcsoltuk a gépet. Második lépésben egy Thermaltake Damier v6000 típusú házba építve próbálgattuk feszegetni a dolgot, a légelszívó szerepét a teszttápunk alján található 12 cm-es ventilátor látta el, ám így is – bár lassabban – eljutottunk az egészségesnek nem nevezhető hőfokig.
Végső próbálkozásainkhoz a fentebb nevezett házba beszereltünk egy hátsó ventilátort, amelyet két fordulatszámon pörgetve mértünk eredményeket. Sajnos így sem volt lenyűgöző a Thermaltake Fanless 103 teljesítménye, így eredeti célját, mégpedig azt, hogy zajtalanul hűtse processzorunkat, a Prescott esetében nem érte el.
Nem igazán sima felület
Ami tetszett:
-
szép kivitelezés,
-
nemes ötlet.
Ami nem tetszett:
-
drága,
-
csak alacsonyabb órajelű processzorokhoz ajánlott,
-
Prescott hűtésére csak házventivel alkalmas.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!