SLI és CrossFire a középkategóriában

Gigabyte GeForce 6600 GT

Természetesen a GeForce 7600 GS-t összevetettük elődjével, a GeForce 6600 GT-vel is. A közepes hatezres is a Gigabyte-tól érkezett, és szintén passzív hűtésű. Doboza klasszikus, a Gigabyte-féle hatezres sorozatba illeszkedik. Benn nagyjából ugyanazt a felszerelést találtunk, mint a Radeon X1600 XT esetében.

A nagydarab hűtés csak felfogatásában tért el a Radeonnál látottól. A GeForce 6600 GT hátulján is üres maradt a videobemenetet kezelő chip helye, de természetesen volt rajta SLI csatlakozó.

A GPU-val érintkező felületen itt is valami meghatározhatatlan, kemény anyag volt. A Radeonénál vaskosabb GPU felőli elemre az egymástól távolabbra helyezett felfogató rések miatt volt szükség.

A nagy hűtés alatt egy szokványos GeForce 6600 GT rejtőzött, 128 MB GDDR3 memóriával, ami négy darab 2 ns-os modulból épült fel. Ez a késleltetés is éppenhogy csak lefedi a gyárilag megadott 500 MHz-et, de tudjuk, hogy a GeForce 6600 GT 110 nanométeres gyártási technológiával készülő GPU-ja és memóriája is alaposan túlhajtható. Meglátjuk, hogy a többiekkel szemben mire jut tuningolva.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Radeonok a középmezőnyben

    Az ATI Radeon X1800 GTO és X1900 GT kártyái mérik össze erejüket a népszerű GeForce 7600 GT és 7900 GT grafikus gyorsítókkal.

  • Hardverparádé

    Friss alaplapok, videokártyák, Blu-ray író és még sok más érdekesség érkezik a hazai piacra.

  • Galaxy: tuningos kis GeForce-ok

    A kimondottan túlhajtott NVIDIA grafikus kártyákkal foglalkozó Galaxy hét GeForce 7300-7600-át teszteltük a tuningra koncentrálva.

  • Radeon X1650 XT - későn kijátszott adu

    Az AMD bebizonyította, hogy helye van a középkategóriás videokártyák eddig inkább NVIDIA által uralt piacán.

Előzmények

Hirdetés