Hirdetés

Siemens-mobilok: a jóképű és a sportos

A Vodafone kínálatában megtalálható CXV65 és a strapabíró M65 telefonokat vizsgáltuk meg.

Siemens M65-törésteszt

A Siemens legújabb strapabíró mobiltelefonjának hazai bemutatója úgy ért véget, hogy a vállalat német vezérigazgatója egyszer csak hirtelen a falhoz vágta az M65-ös készüléket, mely ezt követően is hibamentesen működött tovább. Nem véletlen, hogy mi is hasonló kísérlettel kezdtük az ismerkedést.

Az, hogy ki milyen erővel vág oda valamit a falhoz, teljesen szubjektív, a művelet egyszeri és megismételhetetlen. Ezért úgy gondoltam, a gravitáció lesz a segítségemre a törésteszt végrehajtásában, magyarán egy bizonyos magasságból leejtem a készüléket, aztán lesz, ami lesz. A magasságot – a lakás belmagasságára tekintettel – 2,5 méterben határoztam meg, mégpedig a konyha kemény kerámia járólapja felett. Felmerült a beton is mint lehetséges landolási célpont, de a durva, érdes felület miatt elvetettem az ötletet (ugyanis finom tesztet terveztem).

Hirdetés

Ezek után beszereztem egy – a meghatározott méretnek (2,5 méter) megfelelő – úgynevezett tetőlécet, majd erről egy széken állva nemes egyszerűséggel lebillentettem a tesztdarabot. Igen nagy csattanással fogott talajt, majd jó ötven centiméterre felpattant és – folyamatos csillapodás mellett – egy ideig tovább pattogott. Gyorsan ellenőriztem, és láss csodát: működött, és elváltozások sem voltak rajta.

Ezek után következett a készülék érdemi vizsgálata.





Az M65 nem mondható szépnek, első ránézésre egy páncélsisak jutott róla eszembe. Hogy miért? Úgy gondoltam, a telefonokat megvédeni a durvább behatásoktól, nem is lehet olyan nehéz feladat, hiszen a megfelelő gumírozás és a keményebb műanyagok alkalmazása megoldja a feladatot. No de nem szabad megfeledkeznünk a kijelzőről, amelynek a védelme már keményebb dió.

Látható mindez abból is, hogy az eddigi strapatelefonok mindegyike nagyon kis megjelenítőt kapott, a gyártók így csökkentették annak a lehetőségét, hogy egy esetleges baleset éppen a kijelzőt tegye tönkre. Ezeknél olyan érzése támad az embernek, mintha egy jól páncélozott tankban ülne és egy apró lyukon nézne kifelé (jelen esetben befelé).

 

A Siemens azonban egy merész húzással úgy döntött, nem csökkenti 132 x 176 pixel alá az egyébként 65 000 szín megjelenítésére képes kijelző felbontását. A védelemre a gyártó egy ezüst páncélsisakhoz hasonló fémdarabot tervezett, amely körbeöleli a kijelzőt és a telefont. Ez magyarázza a kevéssé esztétikus külsőt: a cél oltárán feláldozták a szépséget.

Az M65 két színben (szürke és kék) kapható, de ezzel a színkavalkád nem ér véget, mert a telefon külső éle, valamint a különböző lyukak – mint például antennacsatlakozó, töltőcsatlakozó vagy VGA kamera – egy-egy gumi takarósapkát kaptak, amely narancssárga színben virít. Sőt, a billentyűzetet még tarkább, a fekete, a szürke, a fehér és a narancssárga keveredik rajta. Arról már nem is beszélve, hogy a CXV65-ben megismert egy-egy világító ledet itt is megtalálhatjuk a telefon felső két sarkán.

A billentyűzet gumiból van, méretes, jól kezelhető, a vezérlőgomb kiemelkedő, már-már durva benyomást kelt. Említésre méltó még a külsején a jobb oldalon elhelyezett irda-port, valamint a hangszóró védelmét szolgáló, sűrű szövésű fémháló, amely a fémsisak nélkül igen rondán fest.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Google Pixel 9a - A Google AI-ban rejlő erő

PR Most ajándék Pixel Buds A fülhallgatóval

Advertisement

Azóta történt

  • Nokia 3220: háváj, dizsi, napfény

    A Nokia trendi divattelefonja jó néhány sokkoló formai megoldással lepi meg a vásárlót.

  • Sharp GX25: a kis okos

    Megérkezett a fantasztikus kijelzővel szerelt GX30 kistestvére. Olcsó húsnak nem feltétlenül híg a leve.

  • Nokia 3100, a diákteló

    A színes, villogó, belépő szintű készüléket a fiatalok igényeihez szabta a Nokia.

  • Sony Ericsson F500i

    A színes kijelzős, VGA-felbontású kamerával felszerelt készülék szakít a gyártóra jellemző szögletes formákkal.

Előzmények