Samsung WB5000 - lehetőségek tárháza

Menürendszer

A Samsung WB5000 menüje ismerős lehet a korábban már bemutatott WB1000-ből. A magyarul is tudó rendszer négy szekcióra van osztva: funkciók, hang, kijelző, beállítások.


A módválasztó tárcsa elforgatása közben látott kép


A sémák vízszintesen vannak elrendezve

A funkciók alatt a fényképezéssel kapcsolatos paramétereket találjuk, mint például a fehéregyensúlyt, a fehéregyensúly finomhangolását, az ISO értékeit, az arcfelismerést, a fénykép méretét, minőségét, a D-tartomány kiterjesztését, a fénymérést és több hasonlót.

A hang szekció alatt nem sok funkciót találunk, itt a készülék általános hangerejét, a kezdőhangot, a zárhangot, a hangjelzéseket, az AF hangját és az önarckép hangjelzését "hangolhatjuk" ízlésünknek megfelelően.

A kijelző is csak egy oldalnyi adatot tartalmaz, apró érdekesség, hogy pont a nyelvválasztás, azaz "language" maradt angol annak ellenére, hogy a menü egésze magyarul szól hozzánk.

A beállítások a fényképező általános funkcióit tárja elénk. Leformázhatjuk a memóriakártyát (vagy a beépített tárolót), minden paramétert visszaállíthatunk eredeti értékére, megadhatjuk az aktuális dátumot és időt, vagy akár az időzónát, de dönthetünk a fájlszámozásról, hogy legyen-e dátumozás a képeken, hogy automatikusan kikapcsoljon-e a gép x idő múltán. Az AF segédfénye itt kapcsolható ki, a videó jelének formátumát és az USB kommunikáció jellegét is ebből a szekcióból paraméterezhetjük.

Az Fn gomb megnyomására előjön az igen bőségesre sikeredett gyorsmenü. Innen közvetlenül hozzáférhetünk a fehéregyensúlyhoz, az ISO-hoz, az arcérzékeléshez, a felbontáshoz, a képminőséghez, a dinamikanövelő funkcióhoz, a fényméréshez, a felvétel módhoz, az AF mező kijelöléséhez, a színsémákhoz és a képstabilizátorhoz.

Összefoglalva: Tetszetős, magyarul is tudó menürendszer, melynek felépítése logikus és áttekinthető, a gyorsmenü kissé zsúfolt, így meghazudtolja nevét.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés