Space Invaders Revolution
Napjainkban virágkorát éli a retro-láz, úgy tűnik, hogy az emberiség fejlődésének elengedhetetlen velejárója, hogy újra előkerülnek lassan már teljesen elfeledett dolgok. Jó példa erre a divat, ahol minden második generációs ugyanazt hordja, mint az első, csak egyre kisebben és egyre tarkábban. A videojátékoknál viszont eléggé visszás a dolog, hiszen egy húsz-harminc éves játékot előszedni önmagában nem nagy művészet, pénzt kérni érte viszont elég furcsa szokás, főleg, hogy nem három forintért adják el a kor mércéjével nézve nevetséges színvonalú játékokat, melyek portolásába sem valószínűleg, hogy túl sok programozói munkát kellett beleölni. A régi motorosok viszont nagyon örülnek, ha legújabb kézikonzoljukon játszhatják azt a játékot, amiért annak idején még a játékterembe vagy a szomszédba kellett járni — ez a cikk elsősorban nekik szól.
"Effektek" az új játékmódban
A Tomohiro Nishikado által elkészített Space Invaders az árkád játéktermi gépek egyik leghíresebb képviselője, mely 1978-ban került először a japán játékosok elé, a Guiness rekordok könyve minden idők legjobb árkád játékaként tartja számon — nem mintha ez mérvadó lenne. Egy kétdimenziós lövöldözős programról van szó, célunk, hogy a szétlőhető fedezékek mögött manőverezve lézerágyúnkkal szétlőjük a gonosz alieneket.
Az előzetes animáció látványos, a hajó alján lévő ágyú hatalmas
A DS-re készült változatban két játékmód van, az eredeti a kicsit lejjebb lévő videón is látható játékélményt nyújtja, az új pedig egy látványos animációval kényezteti szemünket, melyből pár képkockát itt láthatunk. Maga a játék viszont alig változott, megjelent pár erős jóindulattal effektnek nevezhető grafikai elem (például az ellenfelek felrobbanásakor), plusz több pálya van, melyek nehézségükben és háttérképükben is különböznek, ennyi.
A Space Invaders mai szemmel nézve egyszerűen nevetséges. Mégis örvendetes, hogy DS-re az eredeti verzióban vásárolhatjuk meg, hiszen egyike azon kevés játékoknak, melyek egyszerűségük ellenére is úgy voltak tökéletesek, ahogy voltak.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!