Hirdetés
Prestigio P190T
Újabb 19 hüvelykes TFT-monitor járt szerkesztőségünkben – bemutatjuk a Prestigio P190T jelzésű modelljét.
Adatlap | |
Termék megnevezése | Prestigio P190T |
Képernyő mérete | 19 hüvelyk (48,3 cm) képátló |
TFT-panel típusa | A-Si TFT aktív mátrix |
Rálátási szögek | 170°/170° (vízszintesen / függőlegesen) |
Átlagos fényerő | 250 cd/m2 |
Natív felbontás | 1280 x 1024 képpont |
Megjeleníthető színárnyalatok száma | 16,7 millió |
Jelbemenet | D-Sub |
Beépített hangszóró | van (2 x 2 W) |
Átlagos fogyasztás | 40 W |
Méret | 420 x 441 x 185 mm |
Tömeg | 6,2 kg |
Extrák | opcionális TV-kit (bruttó 11 000 Ft) |
Bruttó kiskereskedelmi ára | 161 900 Ft |
Forgalmazó | Juventus Team Kft. |
Megjelenés
A Prestigio P190T külseje meggyőző; tolakodást mellőzően elegáns, egyes más típusokhoz képest szépnek is nevezhető. A gyártó a piacon már jól bevált ezüst (fémes hatású) és sötétszürke (majdnem fekete) színkombinációt alkalmazta.
A kezelőszervek mosolyt idéző ívű fekete háttér elé kerültek. A fémes hatású gombok határozott nyomásponttal rendelkeznek, feliratozásuk olvasható, bár lehetne nagyobb is. A hátoldalon megtaláljuk a már szinte az összes lapos képernyős monitoron kötelezően alkalmazott furatokat, melyek segítségével akár falra is szerelhető a készülék.
Csatlakozások terén – s gondolunk itt főleg a jelbemenetekre – igen puritán a P190T felszereltsége: csupán a beépített tápegység és az analóg, 15 pólusú D-Sub csatlakozója található a panel hátoldalán. A DVI hiányát ugyan nem pótolja az opcionális tévékiegészítő talapzatba helyezett aljzata, de legalább csekély felárért teljes értékű LCD-televíziót kapunk cserébe.
Ide kerültek a fejhallgató és a hang jelbemenetei is (kék és zöld, 3,5 mm jack aljzatok). A fémbetétes talp kellően tág teret kínál dönthetőség szempontjából, ám oldalirányba nem forgathatjuk rajta a monitort.
OSD és képminőség
Vizsgálódásunkban a már jól bevált menetrendhez és szoftverekhez ragaszkodtunk: a P190T ATI Radeon X800 Pro kártyánk analóg jeladó rendszerére került a monitorhoz mellékelt jelkábelen keresztül. Bekapcsolás után 15 percet hagytuk melegedni a kijelzőt, majd a menürendszerével kezdtük a barátkozást. A kellő finomhangolás után az automatikus képigazítást tettük próbára. Ez minden esetben megfelelő sebességgel és pontossággal működött, így utólagos állítgatásokra nem volt szükség.
A menü egyszerűen kezelhető, könnyen átlátható és puritán – ez nem is baj, csak ha a színbeállításokhoz érünk, akkor érheti némi csalódás a felhasználót. Mode1, Mode2 és User beállítások közül választhatunk. Érdemes a User pontnál elidőzni és egy kicsit játszadozni az RGB színcsatornákkal; manuális beállításokkal sokkal szebb és élethűbb színvilágot varázsolhatunk elő, mint a két gyári értékkel. Szükség is lehet az egyéni finomhangolásra, hiszen a kép minősége még így sem lesz tökéletes:
Vöröses beütés a szürkéknél
Függőleges átmeneti csíkok a színcsatornáknál
Átlós csíkozódás a szürke gradiensnél
Lusta reakció
A P190T képe nyugodt volt, a beépített táp nem okozott képi anomáliákat. A színvilág első ránézésre megfelelően kibontakozott, a színek élénkek és teltek voltak. A szürkék nem voltak színsemlegesek, ezt sajnos nem sikerült kivédeni egyedi beállításokkal sem. Szintetikus tesztünk és kedvelt régi FPS játékunk, a Quake 3 Arena egyaránt azt mutatták, hogy a nagy Prestigio bizony nem szereti a pörgős játékokat. Szerencsére filmnézésnél nem tapasztaltuk a lomha képváltásból eredő utánhúzást.
1 mp @ f2,8 ISO 100
A teljes képernyős fekete igen világosnak bizonyult; érdekes módon a fényerő csökkentése minimális hatással volt erre a jelenségre. A fehér és a szürke teljes kép nem volt feltűnően foltos.
Értékelés
A Prestigio P190T talán kicsit elkésett. Másfél évvel ezelőtt ezekkel a tulajdonságokkal még jónak nevezhető, korszerű TFT-monitor lehetett volna, ám manapság, amikor a 16, 12 és 8 ms képfrissítésű képernyők idejét éljük, és egyik panel szebb, jobb képet ad, mint a másik, akkor bizony nem lehet könnyű dolga egy ilyen készüléknek. Annak ellenére, hogy viszonylag olcsón alakítható át LCD-tévékészülékké, lehetne kedvezőbb az ára.
Ami tetszett:
-
tetszetős külső,
-
jó kezelőszervek,
-
élénk, telt színek,
-
opcionális TV-kit kapható hozzá.
Ami nem tetszett:
-
játékra nem az igazi,
-
nem színsemlegesek a szürkék,
-
nehézkes színbeállítás,
-
drága.
MLaca
A Prestigio P190T TFT monitort a Juventus Team Kft.-től kaptuk bemutatóra.