Ígéretes médialejátszó korlátok közé szorítva

Nálunk járt a beépített DAC rendszerrel ellátott, 4K-képes Popcorn Hour A-500 lejátszó.

Médialejátszóként

A médialejátszó szekció kezelőfelülete nincs túlbonyolítva: egyszerű, praktikus, átlátható, azaz rendben van. Az egyes könyvtárak, állományok különféle szempontok szerint rendezhetőek sorrendbe, lekérhetőek róluk a különféle adatok, törölhetőek, áthelyezhetőek, átnevezhetőek, és lejátszási lista is összeállítható. A hálózat többi elemén található filmek, zenék és videók kezelése megoldott (UPnP, SMB, NFS támogatás) és a berendezés megkapta a NMJ Jukebox szolgáltatást is. Ez utóbbi azt takarja, hogy anélkül képes a zeneszámokkal, filmekkel, sorozatokkal kapcsolatos metaadatok, tehát kiegészítő információk, képek, adott esetben borítók letöltésére, hogy ehhez előzetesen valamilyen szoftvert külön telepíteni kellene, valamint rendelkezik fájlkezelő funkciókkal is. A Jukebox tipikusan egy olyan szolgáltatás, aminek van értelme, hozzátesz a filmnézéshez, hiszen amellett, hogy látványos, kellően informatív is.

Popcorn Hour A-500 Popcorn Hour A-500

Popcorn Hour A-500 [+]

Képek, audiotartalmak

A képek esetében a JPG mellett a TIF, BMP, GIF és PNG megjelenítése szavatolt, viszont az animgifekkel nem boldogul. A rendszer lehetővé teszi a diavetítés elindítását, a képváltás sebessége magától értetődően módosítható, és ez a folyamat különféle effektekkel fel is dobható. A szoftver képes az EXIF információk (tehát a fotókkal kapcsolatos metaadatok) feldolgozására és megjelenítésére.


[+]

Az audiotartalmak esetén a támogatott szabványok köre szintén igen széles: MP3 és WMA mellett a papíron jó hangminőséget garantáló, veszteségmentesen tömörített FLAC, DSD (akár DSD512), APE, AIFF és ALAC típusú fájlokkal is megbirkózik. A készülék a Popcorn A-410-hez hasonlóan rendelkezik ESS Sabre ES9023 típusú DAC rendszerrel, melynek feladata a kétcsatornás digitális hangok analóggá alakítása. Ez a szolgáltatás azoknak lehet fontos, akik sztereó anyagok hallgatásánál jól bevált analóg eszközeikre esküsznek. Tehát önmagában az A-500 nem produkál csodát, de az alapokat megteremti azzal, hogy a forrás analóg kimenete jó minőségű hangot ad ki.

Videók

Kibővített tesztcsomagunk meghajtása során azt tapasztaltuk, hogy csak a 10 bites állományok, azaz a Suzumiya és a Sword Art okoztak gondot, ezeknél ugyanis sötét maradt a képernyő, a többivel semmi probléma nem volt, akadozásmentesen, kép- vagy hanghibák nélkül, színhelyesen játszotta le a fájlokat. Kipróbáltuk három-három Dolby Vision és HDR 10, valamint egy 3D ISO állománnyal is, azokkal is gond nélkül boldogult. Azt fontos megjegyezni, hogy a rippelt Blu-ray tartalmak teljes menüs lejátszását ez a készülék nem támogatja, viszont a kadenciahelyes lejátszást igen. A külső feliratok kezelése megoldott, a betűk színe, mérete, kódolása és pozíciója is módosítható. A térhatású hangszabványokat tartalmazó állományok közül a Dolby True HD és a Dolby Atmos esetében akadtak problémái, ugyanis néma csöndben játszotta le őket.


[+]

Az A-500 megkapta a különféle képjavító eljárásokat tömörítő VXP technológiát, aminek elvileg része a zajcsökkentés, a felbontásjavítás, az adaptív deinterlacing és interferencia megszüntetése (a különféle konvertálási folyamatok során jelentkezhetnek anomáliák, és ezt küszöböli ki e funkció), illetve a dinamikus kontraszt. Ezek közül az utóbbi erőssége állítható, abszolút ízlés dolga, hogy kinek mi tetszik, az mindenesetre tény, hogy mi úgy tapasztaltunk, hogy magas fokozatra állítva a kép természetellenesen túlszaturált, és olykor zajos lesz. A VXP célja tehát összegezve az, hogy valamelyest javítson a képminőségen, és mértékkel használva ezt meg is teszi, de csodát várni felesleges lenne: gyatra minőségű forrásból származó, alacsony felbontású tartalomból ez sem tud hibátlan képminőségű videót varázsolni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés