MSI Wind Atommal - nyerő kombináció?

Értékelés

Az alatt a két nap alatt, amíg a Windet próbálgattuk, végig az volt az érzésünk, hogy a racionális tengelyében áll annak a skálának, amelynek az egyik végén a túl kicsi Asus Eee PC 701, a másikon a túl komoly, de belül mégis túl gyenge HP 2133 állt. Az MSI szerintünk nagyon jól választott a 10 colos, 1024 pixel széles, matt felületű kijelzővel. Ugyanilyen okos lépés volt a Vista vagy Linux helyett a sokaknál bevált, közismert XP mellett maradni, amit elláttak a nyugodt működéséhez elegendő 1 GB rendszermemóriával. Bár nem az MSI érdeme, de egyértelmű pozitívum az Intel Atom processzora is. Teljesítménye bőven elegendő volt ahhoz, amire egy Windhez hasonló netbookot az esetek 99 százalékában használni fognak. A fordított nyomtatott áramkörrel az MSI is részese annak a bravúrnak, ami elsősorban a Centrino Atom platform számlájára írható, hogy lehetővé teszi végre a nem forrósodó kisgép létrehozását.

Ezután megmutattuk a Windet fiatal hölgyismerősünknek, aki nem olyan elfajzott számítógép-használó, mint szerkesztőségünk tagjai. Általában csak internetezni szokott, napi pár óránál nem többet, tehát egy olcsó mini notebook célközönsége. Először azt kérdezte, hogyan sikerült azt a múltkori cuki kis gépet – az Asus Eee PC 701-et – így kinyújtani, aztán a „mobiltelefonos menüt” – vagyis a testre szabott, egyszerű Linuxot – hiányolta, végül megjegyezte, hogy ez nem melegíti meg olyan szépen a mindig hideg kezét, mint a kicsi, amelyen vékony ujjai ugyanúgy elfértek, akár a Winden. Nem értékelte, hogy az MSI csendben van, mert éjjel, amikor ez számít, aludni szokott és nem a neten lógni.

Mint látszik, két eltérő felhasználó különbözően ítéli meg a mini notebookokat, köztük az MSI Windet. Könnyen lehet, hogy a célközönség éppen más szempontok szerint választ, mint mi. A Wind nagyon jól sikerült, ha az intenzív internetezős használhatóságot vesszük figyelembe, mert 1024 pixel széles a kijelzője, gépelni kényelmesen lehet rajta. Mobilitás szempontjából is nagyon rendben van, mert vagy 2–3 órát bír és csak egy kilót nyom, vagy 200 grammal nehezebb, és akkor 5–7 órán át konnektor nélkül maradhatunk vele, tehát mindenkinek ajánlott, aki könnyű, de kényelmes internetező eszközt szeretne. Szerintünk hazai 100–110 000 forintos ára összhangban van tudásával, értékével, de a helyzet élesedésével, további konkurensek érkezésével minden bizonnyal csökken majd.

A hosszú akkumulátoros üzemidőben, akárcsak a szerény melegedésben komoly szerepe van az Intel új Atom processzorának, mellyel élőben most találkoztunk először, de minden bizonnyal nem utoljára. Ez az új processzor és a köré épülő Centrino Atom platform pontosan azt tudja, amire egy netbookhasználónak szüksége lehet, se többet, se kevesebbet. Különösen jó ezt látni azok után, hogy a processzorgyártók évekig próbáltak fölöslegesen erős hardvereket ránkerőszakolni.


  • Kapcsolódó cégek:
  • MSI

Azóta történt

  • Acer Aspire One netbook

    Az Asus és MSI netbookjához képest kisebb csinnadrattával érkezik nyár végén az Acer aprósága. Most egy előszériás példánnyal találkoztunk.

  • Eee PC-k - a három kislegény

    Együtt tettük próbára a celeronos Eee PC 701-et és 900-at, valamint az új, Atom processzoros 901-et. Vajon melyik a nyerő?

  • Felnőtt az Eee PC

    Kistestvérei után itt a legnagyobb Eee PC, az 1000H 10 hüvelykes kijelzővel, nagyobb billentyűzettel.

  • Atomot asztali számítógépbe?

    Kis költségvetésű mini rendszereket vizsgáltunk használhatóság szempontjából.

Előzmények

Hirdetés