Logitech - kijelző, hullám, kényelem

Tesztelés: Logitech Cordless Desktop MX 3200 Laser

Az MX 5000-hoz nagyon hasonló az MX 3200 beállítása. Lényegében csak az extra gombok kiosztása más. A messengeres funkciót itt a VoIP váltja, aminek meg kell adni alkalmazásunk nevét, és máris használhatjuk a numerikus pad alatti gombokat. Persze át is programozhatjuk őket. A funkciógombok közül itt kilenc állítható, köztük az A–D. A maradék három a kijelző kezelésében vesz részt.

Szokás szerint állítható a zoom finomsága, és letilthatjuk az MX 5000-nél megismert gombokat. Az MX 600 egérnek összesen tíz különböző funkciója, vagyis nyolc gombja és a két irányba mozgó görgője van.

Nincs világítása az MX 3200 kis kijelzőjének sem, de jóval kontrasztosabb, mint az ötezresé. Fekete alapon fehér pálcikás számok és kis piktogramok jelennek meg rajta. Alapállapotban a pontos időt és a dátumot mutatja, de van rajta stopper, időzítő, ébresztő és számolja a billentyűleütéseket.

Működés közben csak egy leheletnyivel éreztük bizonytalanabbnak, mint az MX 5000-et. Érdekes, hogy egyes nagyobb gombjai enyhén lötyögtek, míg mások nem. Az LCD alatti extra billentyűk lehetnének egy picivel nagyobbak. A 3200-as valamivel rosszabbul tűrte a kombinációkat, mint az 5000-es. Guggolás közben (Ctrl) enyhén balra és hátrafelé oldalazva (A+S) már nem tudtunk ugrani (Space), de a WASD négyesből akár mindet lenyomhattuk egyszerre, valamint az autós kombó is működött.

Bár nem olyan puha, mint a Wave-nél, az MX 3200 masszív csuklótámasza nagyon kényelmesnek bizonyult. Stabilabb, mint a leszedhető változatok, de így csak a felső állás volt igazán kényelmes. Az MX 5000-hoz képest itt már a Shifthez hasonlóan működik az F1–12 extra funkciója. Ellenben idegesítő volt az érintős zoom csúszka túlzott érzékenysége. Gépelés közben kisujjal folyamatosan rátaláltunk, vagy a 100%-ra visszaállító gombot nyomtuk meg. Igaz, szabályos gépelési pozíciót használva semmi keresnivalója a kisujjnak a billentyűzet szélén. Nem számítottunk rá, hogy a 2,4 GHz-es rádiós készlet nagyjából 7–8 méteres távolságból is működik majd, hiszen az eddig próbált megoldások általában 4–5 méter környékén meg szoktak állni.

Az MX 600-a egér formájával is találkoztunk már. Nekünk kicsit túl meredeken dől a kisujj felé, és púpos, de ez ízlés dolga. Nagyon jól elérhető a két hüvelykujjgomb és a zoomosok közül az első. A második zoomos már kicsit trükkösebb, a ritkábban használatos keresősért viszont visszafelé kell nyúlni. Két elemmel nehéznek éreztük, de eggyel is szépen működött. Ha rajtunk múlna, mi eleve eggyel terveznénk az egereket. A görgő szokásosan precíz, bár a MicroGear után minden hagyományos megoldás kicsit bicebócának hat. A lézeres érzékelő olyan, mint a legtöbb, nem kifejezetten játékhoz tervezett társa. Hétköznapi használatban tökéletes, de alacsony érzékenységnél nagy rántásokkal könnyen zavarba lehet hozni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Logitech - Szépség és a szörnyeteg

    Nagyot téved, aki úgy gondolja, hogy az MX Revolutionnel vége a fejlesztésnek – itt a G9 játékos és az MX Air repülő egér.

  • Mindjárt itt az év vége!

    Pendrive-ok, memóriakártyák, Microsoft hardverek, notebookok és -táskák garmadáról szól az év utolsó Hazai pályája.

  • Lendületben a hardverpiac

    Alaplapok, VGA-k, processzorhűtők, notebookok és néhány apróság került mai összefoglalónkba.

  • Cseresznyés input

    Három Cherry billentyűzetet és két egeret vizsgáltunk meg. Vajon milyen a műszaki tartalom a gyümölcsös címke mögött?

Előzmények

Hirdetés