Logitech - kijelző, hullám, kényelem

Tesztelés: Logitech Cordless Desktop MX 5000 Laser

Az MX 5000-hez először a Logitech weboldala által felajánlott SetPoint 3.30-as, Bluetooth eszközökhöz való verzióját telepítettük fel, de ezzel valamiért folyamatosan összeköttetési zavaraink voltak. Gyakran minden jel nélkül eltűnt a billentyűzet és újraszinkronizálással sem találtuk meg. Ezután feltettük a legújabb, 4-es SetPointot, amellyel minden ilyen jellegű hiba megszűnt. A vezérlő több mint 70 MB-os, de szerencsére jóval kevesebbet telepített fel.

Hirdetés

Először a felső, kétszer négy extra gombot lőhetjük be vele. Az alapból megadott funkciók mellett alkalmazásokat is elindíthatnak, megnyithatnak könyvtárakat, weboldalakat, de akár egyedi menüt is készíthetünk hozzájuk. Egy messengeres állapotot is megadhatunk, amelybe egy gombnyomással átáll az üzengető. Hasonló módon a vezérlőből állítható az első nyolc funkcióbillentyű is. A maradék négyet az LCD menüjén keresztül konfigurálhatjuk.

E-mailek és üzenetek érkezését is figyelni tudja az MX 5000. Akár hanggal is szól, ha valami történt; persze ez a funkció a vezérlőben kikapcsolható. Ilyenkor csak egy kis ikon jelenik meg az LCD bal sarkában. Kedves, bár semmire sem jó funkció, hogy az LCD megmutatja a felhasználó nevét, de akár más szöveget is tehetünk ide. Ha valakit zavarna, a bal oldali érintős médialejátszó-panel kikapcsolható. Van beépített hőmérő, amely Celsius és Fahrenheit skálán is mér. Multimédiás lejátszóknál a kijelző megmutatja a műsorszám címét, sőt internetes rádióállomásokat is megadhatunk.

Beállíthatjuk, hogy a billentyűzet szóljon, amikor egy barátunk bejelentkezett a messenger rendszerbe. Végezetül letilthatjuk a beragadó és Start menüt előhívó, valamint az Insert gombot.

A kijelző egy rövidke üdvözlőszöveg után a dátumot, pontos időt és hőmérsékletet mutatta, valamint informált a funkcióváltó és beragadó gombok állapotáról. Menüjében három pontot találtunk. Az elsővel az A–D közötti gombokat állíthatjuk. A másodikban lejátszási listák vannak, a harmadikban pedig internetes rádiók. Médialejátszás közben a szerző, cím és a lejátszás ideje jelent meg.

Kézbe – vagyis kéz alá – fogva az MX 5000-at érezni lehetett, hogy nem holmi olcsó darabról van szó. Billentyűi nagyon finoman, éppen megfelelő erőhatásra jártak. A nagyobb gombok sem billegtek oldalra, nem volt olyan érzésünk, hogy alsó peremük egymáson súrlódik. Lassan már a kurzor fölötti, elforgatott hatos sem okoz gondot, mert szinte minden tesztpéldányon ilyennel találkozunk. Együttes lenyomásokkal sem volt gond. Bár nem lehetett végtelen sok gombot lenyomni egyszerre, minden, játékokban előforduló kombináció kifogástalanul működött. Lehetett guggoló oldalazva lopakodás közben ugrani, autóval kanyarodás közben fékezni meg visszaváltani.

Csuklótámasz nélkül is elég széles volt az alsó rész. Támasszal nekünk a magasabb állás jött be, nélküle pedig az alacsonyabb. Ahogyan sejtettük, felszerelt támasszal kicsit csúszkálós volt a billentyűzet. Rendben volt a bal oldali médiaszabályzó, az érzékelőfelületek pontosan működtek. Kicsit szerencsétlenül jelezte ki az LCD az aktuális hangerőt. A csúszkán mozgás közben ugyan volt egy animáció, amely jelezte, hogy hangosítunk vagy halkítunk éppen, de a pontos szintet csak a megjelenő százalékos számból lehetett tudni. Kár, hogy sötétben nem látható a kis kijelző, erős fénynél pedig a döntés ellenére is tükröződik egy kicsit.

Nem tudtunk megbarátkozni az extra funkciógomb működésével. Az aktiválásukhoz szükséges F-gomb leragadt, és ilyenkor nem működtek a szokásos F funkciók. Szerencsésebb lett volna, ha a Shifthez hasonlóan csak a lenyomva tartás idejére vált módot. Csalódtunk az eszköz Bluetooth képességeiben. Arra számítottunk, hogy legalább 10 méteres hatótávolság áll majd rendelkezésünkre, de a vevőtől 4 méterre távolodva már kezdődtek is a bajok. Késtek a lenyomások, vagy egyes gombok leragadtak.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Logitech - Szépség és a szörnyeteg

    Nagyot téved, aki úgy gondolja, hogy az MX Revolutionnel vége a fejlesztésnek – itt a G9 játékos és az MX Air repülő egér.

  • Mindjárt itt az év vége!

    Pendrive-ok, memóriakártyák, Microsoft hardverek, notebookok és -táskák garmadáról szól az év utolsó Hazai pályája.

  • Lendületben a hardverpiac

    Alaplapok, VGA-k, processzorhűtők, notebookok és néhány apróság került mai összefoglalónkba.

  • Cseresznyés input

    Három Cherry billentyűzetet és két egeret vizsgáltunk meg. Vajon milyen a műszaki tartalom a gyümölcsös címke mögött?

Előzmények

Hirdetés