Alaplap, CPU, pendrive
A cikkben közölt árakat nagykereskedelmi partnereink listái alapján képeztük kiskereskedői haszon és 20% áfa hozzászámításával. A bemutatónkban szereplő termékek – többek között – a nagykereskedelmi partnereink weboldalain feltüntetett kiskereskedésekben vásárolhatóak meg. A számítástechnikai termékekre a legtöbb esetben 2 év garancia vonatkozik, az eltérő garanciaidőket külön közöljük.
Hirdetés
Tovább bővül az Asus eddig sem szűkös, Intel P45 chipkészletre épülő alaplapkínálata. A felsőkategóriás P5Q DeLuxe és a meglehetősen jó árú P5Q Pro közé ékelődik be a P5Q-E, amely sok tekintetben inkább 38 500 forintos nagy-, mint 26 500 forintos kistestvérére hasonlít, árban pedig félúton közöttük helyezkedik el - ára 31 000 forint három év garanciával. A DeLuxe-szal azonos nyomtatott áramkörre épül, így megkapta annak kiegészítő szolgáltatásait: a dupla gigabites hálózati vezérlőt, a fejlett ADI 2000B nyolccsatornás hangrendszert és az LSI FireWire vezérlőt. A bővítőkártyahelyek kiosztása is azonos, tehát van két hosszú PCI Express, melyek párban kétszer nyolc sávos CrossFireX-et tudnak. Kiegészíti őket még egy hosszú PCI Express, melyhez már csak négy sáv tartozik, és azok sem 2.0 szabványúak, hanem régebbi 1.1-esek, akárcsak a két egyszeres aljzat. Kapunk még két hagyományos PCI-t is, melyek kiosztása eléggé rendhagyó. Különbözik a processzor áramellátása, a P5Q-E a Próhoz hasonlóan „csak” nyolc fázist kapott és nem tizenhatot. Az E-s verzióról lehagyták a gyorsindító Express Gate minilinuxot, és hűtéséből kivették az északi hidat a délivel összekötő hőcsövet.
Hosszú várakozás után végre megérkezett a hazai piacra az Intel első, 12 MB másodszintű gyorsítótárral ellátott négymagos processzora, a Core 2 Duo Q9450. Eddig csak az olcsóbb Q9300-at lehetett kapni, amelynek csupán 6 MB a gyorsítótára, 7,5-ös maximális szorzójával pedig nem egy tuningprocesszor. Mostanáig annak, aki komoly túlhajtást akart produkálni, maradnia kellett az alacsonyabb FSB-jű és még 65 nm-en készülő Q6000-es szériánál vagy a méregdrága, extrém QX9650-nél. Bár a Q9450 8-as szorzója sem egy óriási szám, azért hoz párszáz MHz-et a konyhára. Árban az újdonság még kedvezőbb, mint amire hetekkel ezelőtt számítani lehetett, ugyanis 68 000 forintért kínálják, a Q9300 pedig 54 000 forint körül kapható.
Sajnos a fent említett, 45 nm-en készülő Intel processzorok ellen az AMD semmit nem tud felmutatni, de legalább a korábbi, Intel Q6000-es széria aktuális slágerét, a 2,4 GHz-es, 43 000 forintos Q6600-at meg tudja szorongatni natívan négymagos Phenom X4-eivel. Közülük jelenleg még a 2,5 GHz-es 9850-es a leggyorsabb, de már közeleg a 9950-es, amely még 100 MHz-cel gyorsabb. Az aktuális nagy Phenom X4 ára a durván két hónappal ezelőtti megjelenéséhez képest 5000 forintot, tehát nagyjából 10%-ot csökkent, így ma 47 500 forintért kapható. A paletta ellenpólusán helyezkedik el a 40 000 forintos Phenom X4 9650. A processzorárak dobozos kiszerelésű, három év garanciájú modellekre vonatkoznak.
Memóriamodulok és tápok után újabb OCZ termékek jelentek meg az Expert Computer Kft. kínálatában. Ezúttal a hárombetűs tuningos márka USB flash tárolóiról van szó. Az ütés- és teljes mértékben vízálló gumiruhába öltöztetett ATV pendrive-ok átviteli sebességére is odafigyeltek, így bőven megfelelnek a Vista Ready Boost követelményeinek, sőt villámgyorsan, akár 30 MB/s-os sebességgel is lehet adatot olvasni róluk. A legkisebb, 4 GB kapacitású modell 4300 forint élettartam garanciával, a 8 GB-os 3000 forinttal drágább, a 16 GB-os pedig 14 200 forintba kerül, tehát fajlagosan a legnagyobb a legolcsóbb, a legkisebb pedig a legdrágább.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!