Csonka hetek előtti akciófigyelő

A következő két hétben csupán négy-négy napot kell majd dolgoznunk, így épp itt az ideje új komponensek és notebookok beszerzésének.

Processzorok, SSD-k


A cikkben közölt árakat nagykereskedelmi (áfa és kiskereskedői haszon hozzáadásával) és kiskereskedelmi partnereink listái alapján képeztük. A bemutatónkban szereplő termékek – többek között – a nagykereskedelmi partnereink weboldalain feltüntetett kiskereskedésekben vagy kiskereskedelmi partnereinknél vásárolhatóak meg. A számítástechnikai termékekre a legtöbb esetben 2 év garancia vonatkozik, az eltérő garanciaidőket külön közöljük.

A nyár közepén leleplezett új generációs AMD Ryzen processzorok népszerűsége egyelőre töretlen, ami főleg árazásuknak köszönhető, konkrétabban annak, hogy sok esetben nagyobb teljesítményt kapunk, mintha az adott áron elérhető Intel processzort választanánk. Júniusi tesztünk időben elkészítése érdekében szinte nem is aludtunk, az erőfeszítés azonban megérte, a legelégedettebbek pedig azzal a Ryzen 7 3700X modellel voltunk, mely most egy akció keretében csupán 109 000 forint körüli összegért hazavihető három év garancia társaságában.


[+]

A fenti összegért cserébe nyolc darab, 3600 MHz-es alapórajelen ketyegő magot kapunk, melyek 16 szál futtatását teszik lehetővé, mindezt 65 wattos TDP érték mellett, amivel gyári értékeken használva a processzort valószínűleg a mellékelt Wraith Prism hűtőnek sem fog meggyűlni a baja.


[+]

Szintén három év garanciával kerül 65 000 forintba a Ryzen 5 3600, ezzel pedig a legtöbb tesztben kiérdemelte a legjobb ár/érték arányú processzor címét. A TDP rubrikába írt 65 wattos érték ebben az esetben is adott, ám magokból be kell érnünk hattal, melyhez 12 logikai szál társul. Ugyan a teljesítmény egy hangyányival gyengébb az előző bekezdések főszereplőjéhez képest, cserébe elég volt egy kisebb hűtőt a dobozba rakni, ami egy kicsit ugyan hangosabb a kelleténél, de hatékonyságára nem lehet panasz.


[+]

A harmadik generációs Ryzenek piacra kerülése már önmagában is örömteli hír volt, aki viszont ennek ellenére is a második generáció egyik tagjának beszerzését fontolgatja, az még jobban jár, hiszen a szintén hatmagos Ryzen 5 2600X mindössze 46 500 forintot kóstál, a szokásos három év garanciát is beleszámolva az árba. A két generáció között természetesen van némi különbség, aki azonban nem a benchmark-adatokat vizslatja reggeltől estig, annak nem fog feltűnni az előző széria hátránya, az említett processzor jó pár évig még biztosan elegendő lehet az átlagos felhasználók számára.


[+]

Azt az összeget, amit az egy fokkal régebbi, de még most is derekasan helytálló CPU-t választva megspóroltunk, bátran hozzácsaphatjuk a rendszer számára fenntartott adattároló árához, kiváló választás lehet például az általunk is ajánlott, M.2-2280 formátumú Samsung 970 EVO Plus sorozat. A 96 cellaréteggel büszkélkedő NAND memóriachipek által nyújtott sebességnek sokszor fogunk hálálkodni adatmozgatás és általános használat során, a gyors tempóért pedig nem is kérnek sok pénzt, a 250 GB-os modell árcéduláján a 23 000, 500 GB-os testvéréén pedig a 34 000 forintos összeg szerepel, mindkét esetben „ajándék” az öt év gyártói garancia.

Ház, tápegység, perifériák

Hetekig csak csorgathattuk a nyálunkat a Cooler Master Computexen mutogatott Mini-ITX házára, a H100-ra, júliusban azonban végre kiderült róla minden, és már itthon is régóta kapható, az iWay webáruházban például 20 810 forintért juthatunk hozzá.


[+]

A 312 x 301 x 216 milliméteres kis kocka a minél kisebb méret elérése érdekében érdekes kialakítást kapott, a tápegység helye a legfeljebb 83 mm magas processzorhűtő felett van, míg a korlátozott belső méretek miatt a beszerelhető legnagyobb grafikus kártya 210 mm. A rendszer hűtéséről egy méretes, 200 milliméteres RGB ventilátor gondoskodik az előlap mögött (aminek rácsozott kialakítása garantálja, hogy a szellőzéssel nem lesz probléma), ezzel pedig ki is lett maxolva a beszerelhető légkavarók összes lehetősége. Ilyen kis méretben persze már érdemes lehet vízhűtésben gondolkodni, az ehhez szükséges, maximum 200 mm hosszú radiátort szintén az előlap mögött elhelyezett rögzítőpontok várják.


[+]

A már említett helyen, a processzorhűtő felett biztosan jól mutatna egy szintén Cooler Master márkajelzésű tápegység, a gyártó MWE V2 modelljeivel pedig nem is lehet nagyon mellényúlni. Az 500, 600 és 700 wattos kivitelek mindegyike DC-DC átalakítást alkalmaz, hatékonyságukat pedig a 80 Plus minősítés bizonyítja. A hűtést egy 120 milliméteres HBD ventilátorra bízták, mely a csendes módnak köszönhetően addig nem kapcsol be, amíg a terhelés ezt nem indokolja. A tápegységek vételára három év garanciával teljesítménytől függően 14 830, 16 500 és 18 400 forint, pénzünkért cserébe két PCIe 6+2, valamint egy-egy háromportos SATA és periféria tápkábelt is kapunk a szokásos vezetékek mellé.


[+]

A Cooler Master régóta nem csak komponenseket, hanem perifériákat is gyárt. Jó példa erre az MS110 névre keresztelt, billentyűzetet és egeret is magába foglaló csomag, ami 17 770 forintba kerül. A pakkban található, magyar kiosztású klaviatúra mechanikus kapcsolókban található elemekkel megtámogatott membrános megoldást alkalmaz, melyek akár 50 millió leütést is kibírnak, a műanyag gombkupakok alá pedig a hatzónás RGB világítás is befért. A fényekből persze a duó másik tagjára is jutott, így ha éppen megunnánk a legfeljebb 3200 dpi érzékenységre képes PixArt 5050 szenzor használatát, szórakozásképp még mindig szöszölhetünk a tökéletes világítási módok megtalálásával.


[+]

A csomagban lapuló egérnél három grammal nehezebb a 92 grammos, 8120 forintos Cooler Master CM110, a tömegnövekedésért cserébe azonban a szenzor is fejlettebb, a PixArt PWM 3050-es modulja akár 6000 dpi érzékenységre képes és 20 g gyorsulást is le tud követni. USB csatlakozóban végződő vezetéke 1,8 méter hosszú, a beállításokat pedig a 16 kilobájtos beépített memória tárolja.


[+]

Már a Mobil Digital webáruház kínálatát böngészve bukkantunk rá az egy év garanciával 3600 forint körül elérhető Silverline WKM1618 perifériakombóra, melyben szintén egy billentyűzetet és egy egeret találunk. A vezeték nélküli szett bizonyára nem szerepel egy profi gamer álmában sem, azonban tízméteres hatótávolságának és alacsony árának köszönhetően arra pont ideális, hogy HTPC-nket vagy TV-nket vezéreljük vele a kanapéról, amíg megkeressük és elindítjuk a gyerek kedvenc meséjét.

Multimédia

Ha már szóba került a multimédia, több, ebbe a kategóriába tartozó termék is szembejött velünk. Az egyik legolcsóbb közülük a TnB univerzális távirányítója, mely a legtöbb Samsung, Sony, LG, Philips és Panasonic tévével azonnal működésre bírható, így ha a gyári megoldáson lévőknél nagyobb gombokra van szükségünk, érdemes lehet tenni vele egy próbát. Ára egy év garanciával 2200 forint, ebbe sajnos a működéshez szükséges két darab mikroceruza elem nem fért bele.


[+]

Amennyiben egy tévé mérete már nem elégítené ki az igényeinket, rengeteg projektor közül válogathatunk, az egy év garanciával 60 000 forint körüli áron rendelhető Overmax Multipic 3.5 például akár 150 hüvelyk képátlójú képet is képes megjeleníteni. A 180 ANSI lumen fényerejű lámpával 50 000 órán keresztül nem lesz gondunk, legalábbis a gyártó ezt állítja, így rengeteg ideig élvezhetjük a legfeljebb 1280x720 pixeles natív felbontást és az 5 wattos beépített hangszórót. A csatlakozók között két HDMI, egy VGA, két jack és egy USB portot találunk, de a tartalmakat a Wi-Fi modulnak köszönhetően akár vezeték nélkül is eljuttathatjuk a projektorig.


[+]

Persze szerethetjük akármennyire is a nagyméretű megjelenítőket, utazás közben sokra nem megyünk azzal, hogy otthon egy projektor vár minket; ilyenkor jöhet jól egy tablet, mint például az Overmax Qualcore 1027 3G-s verziója, melybe 36 000 forintért 1280x800 pixel felbontású, 10,1 hüvelykes IPS érintőkijelző és egy négymagos MediaTek MT8321 processzor is belefért.

A grafikai feladatokat Mali-400 MP GPU látja el, míg rendszermemóriából 2 GB jutott a burkolat alá, az adatokat és alkalmazásokat pedig a 16 GBos háttértár várja. Az Android 8.1 alapokon nyugvó készülék vezeték nélküli kapcsolatok szempontjából nagyjából mindent tud, ami elvárható egy tablettől, sőt a Wi-Fi, Bluetooth és GPS modul mellé még két SIM kártyát fogadó modemet is kapunk. A csatlakozó micro USB formátumú és OTG-képes, kamerából pedig egy 8 és egy 2 megapixeles darabot találunk a hát- és előlapon.


[+]

A tablet természetesen beépített hangszóróval is rendelkezik, ezek azonban általában legfeljebb az értesítések megszólaltatására alkalmasak, semmint tartalomfogyasztásra, egy autó hátsó ülésén elképzelhető, hogy szegény gyerek nem is fog hallani belőle semmit. Ilyenkor jól jön egy Bluetooth hangszóró, a TnB és a POSCA együttműködésével létrejött Panda modell pedig amellett, hogy képes hangot kiadni, a kreativitást is fejleszti, hiszen a mellékelt – vagy bármilyen másik – filctollal szabadon firkálgathatjuk a fehér műanyag bevonatot. Az egy év garanciát is magába foglaló 7400 forintos ár ugyan nem kevés, főleg ha figyelembe vesszük, hogy csak egy próbálkozásunk van a mestermű elkészítésére, de legalább biztosak lehetünk abban, hogy egyedi hangszóró van a birtokunkban.

Notebookok

Cikkünk utolsó oldalát szinte teljes egészében a notebookoknak szenteljük. Legolcsóbb versenyzőnk a három év garanciával 114 980 forintért hazavihető Dell Inspiron 3584, melynek fekete házában egy 15,6 hüvelykes, Full HD felbontású matt kijelző lapul, a kétmagos Intel Core i3-7020U processzorba integrált Intel HD Graphics 620 grafikus vezérlő által meghajtva.


[+]

A DDR4 rendszermemória kapacitása 4 GB, míg az adattárolásért egy 128 GB-os NVMe SSD felel, ezeket az USAnotebook jó szokásához híven a vásárlás során néhány kattintással nagyobbra cserélhetjük. A 2,18 kg tömegű notebook magyar kiosztású, numerikus paddal is ellátott billentyűzetet kapott, a háttérvilágítás azonban sajnos kimaradt. Ugyanez mondható el az előre telepített Windows 10 operációs rendszerről is, be kell érnünk egy Linuxszal.


[+]

Több mint egy százassal drágább a 229 990 forintos, három év garanciával rendelkező Dell Vostro 5481, cserébe jóval többet is nyújt, mint olcsóbb márkatársa. Az 1 TB-os merevlemezen például előretelepítve vár minket a Windows 10 Pro, továbbá a teljes méretű billentyűzet kapott háttérvilágítást. A kijelző felbontása ebben az esetben is Full HD, a panel viszont már IPS technológiájú, a képátló pedig 14,1 hüvelyk, ami az 1,55 kilogrammos tömeg mellett nagyban megkönnyíti a hordozhatóságot. A hardver lelke egy négymagos Intel Core i5-8265U processzor, melyet az integrált UHD Graphics 620 grafikus gyorsító és 4 GB memória segít a munkában.


[+]

Némi felár ellenében, 281 690 forintért még könnyebb, egészen pontosan 1,49 kilogramm tömegű, 13,3 hüvelykes Full HD panellel szerelt notebookot találunk a ProBook 430 G5 személyében a HP kínálatában. A házba épített hardverrel már biztosan nem lesz gondunk, hiszen a processzor szerepét az Intel Core i7-8550U modellje tölti be, míg a rendszermemória 8 GB, az NVMe SSD pedig 256 GB kapacitással büszkélkedhet. A magyar nyelvű billenzyűzet és a háttérvilágítás itt is adott, ráadásul a forgalmazó a cseppállóságot is feltüntette a termékoldalon, így remélhetőleg a véletlenül kiöntött kakaó nem fog majd kárt tenni legújabb szerzeményünkben. Rossz hír, hogy Windows helyett csak FreeDOS operációs rendszert kapunk, pozitívum viszont a három év garancia.


[+]

Utolsó szereplőnk nem notebook, de a fenti számítógépekhez hasonlóan csak integrált GPU-val rendelkező notebookok tulajdonosai biztosan örülnének, ha magukénak tudnának egy ilyen kütyüt. A Lenovo Thunderbolt 3 Graphics Dock egy olyan portreplikátor, melynek belsejében egy 4 GB-os NVIDIA GTX 1050 grafikus vezérlőt is elrejtettek, amivel bár nyögvenyelősen eshetünk neki a legújabb, legszebb játékoknak, az integrált megoldásnál mindenképpen erősebb.


[+]

Az eszköz egyetlen Thunderbolt 3 csatlakozón keresztül kommunikál gépünkkel, és a grafikus rendszer erősítése mellett port replikátorként is funkcionál, hiszen oldalán egy HDMI 2.0 és két DisplayPort 2.0 kimenetet, egy Gigabit Ethernet portot, valamint két USB 3.0 és egy 3,5 milliméteres jack csatlakozót is találunk. Ára év garanciával 129 990 forint, ám sajnálatos módon a „dokkoló” csak a Lenovo IdeaPad 720S modellel kompatibilis, az egyéb notebookokkal való működés nem garantált.

SidCorky

Azóta történt

  • Csökkenő meleg, csökkenő árak

    Hamarosan érkeznek az igazi akciók, de erre a hétre is jutott egy kisebb adag videokártya, alaplap és notebook.

  • Tökből faragott árak

    November első hétvégéjére hűtők, tápegységek, különböző játékos perifériák és egy notebook került terítékre.

  • Lefújta az árakat a szél

    Monitorok, noteszgépek, és néhány, a szimulátorok kedvelőit lázba hozó kiegészítő került be heti válogatásunkba.

  • Fekete péntekre akciózápor

    Megérkezett a fekete péntek, a cégek így ezen a héten sem hagynak minket ajánlott termékek nélkül.

Előzmények

  • Akciógyűjtemény a hétvégére

    Ezen a héten akciós notebookok, mindenféle memóriák és pár érdekes kiegészítő került be válogatásunkba.

  • Gamer ajánlatok a hidegebb napokra

    Elsősorban a játékosokat veszi célba heti gyűjteményünk, mely videókártyákat, monitorokat és mindenféle kiegészítőt tartalmaz.

  • Sárguló árak

    Elsősorban a játékosok kegyeit keresik akcióikkal a cégek: billentyűzetek, egerek és monitorok is olcsóbbak a héten.

  • Szép időben csökkenő árak

    Ezen a héten notebookokat, adattárolókat, néhány egeret és egy routeres akciót szedtünk össze.

Hirdetés