Hirdetés
Billentyűzet, egerek
Azok, akik egy ultraalacsony profilú, megfizethető, csendes, vezeték nélküli és kompakt, mindazonáltal magyar kiosztású billentyűzetet vennének, megnézhetik közelebbről a Keychron 19 990 forintért szürke/feketében vagy fehérben egyaránt bezsákolható fiókáját, a 75 százalékos formátumú B1 Prót.
Az ollós mechanikával dolgozó, mindössze 5,2-14,5 mm magas/vastag klaviatúrát a közepükön homorú ABS kupakokkal szállítják, és készülékháza ugyancsak ABS műanyagból van. A fixen 3,2 fok dőlésszögű, 425 grammos konstrukció 1000 Hz-es USB mintavételezéssel operáló, 2,4 GHz-es rádióval, esetleg USB Type-C kábellel vagy 90 Hz-es, háromeszközös Bluetooth 5.2-vel kapcsolódhat a célgéphez, és a körülbelül 2és fél óra alatt feltölthető, 800 mAh-s akkumulátora akár 8 hónapig is bírhatja szuflával.
Az NRF52840-QIAA-R_AQFN73 MCU-t felvonultató tasztatúra a ZMK programozhatóság/webes Keychron Launcher app révén rendkívüli mértékben testreszabható, és négy rétegre oszthatjuk szét a beállításainkat. A Mac/Windows üzemmódok között kétállású retesszel léptethetünk (ez valójában csak egy rétegváltó), és a dobozban mellékelt extrák sorában egy USB Type-C/Type-A adaptert és egy szilikongumi porvédőt találhatunk.
A kicsi, kifejezetten ujjbegyes fogásokhoz való, ugyanakkor korrekt hardverrel szerelt egérre pályázókat érdekelheti a 24 990 forintért hazavihető, 86 mm hosszú, 54 mm széles és 32 mm magas Keychron M4, amit feketében vagy fehérben kérhetünk. A mérlegen csupán 35 grammot nyomó, ötgombos csöppség gyomrában egy 100-tól 26 000 cpi-ig skálázódó, 650 ips-os/50 g-s PixArt PAW 3395 érzékelő serénykedik, amelyet Nordic 52840 MCU-val támogattak meg, és az opcionális Motion Sync mellett módosítható LoD-ot (1 vagy 2 mm) kínál az aktiválható/deaktiválható angle snappingen túl.
A tenyértámaszról leválasztott főklikkek alá "80 millió kattintásos" Huano Transparent Blue Shell Pink Dot switch-ek költöztek, és a masinánkkal történő összeköttetés 1000 Hz-es polling rate-et ígérő, 2,4 GHz-es rádiófrekvenciával, 125 Hz-es Bluetooth 5.1-gyel vagy USB Type-C/Type-C paracorddal kivitelezhető. A 300 mAh-s akku 1 kHz-cel legfeljebb 67 órára elegendő tartalékokat tárol, és a hason egy USB frissítési rátát állító gombot helyeztek el a cpi-váltón, a vonatkozó indikátor LED-eken és a PTFE tappancsokon felül. A tartozékok egy USB Type-C/Type-A átalakítóban és egy toldóadapterben merülnek ki, míg a (nem feltétlenül szükséges) driver szerepét a Windowsra és macOS-re egyformán telepíthető Keychron Engine vállalta magára. Még hozzáfűznénk, hogy az apróságnak akad egy 4000 Hz-es mintavételezésre képes verziója, ami 34 990 forintért lehet a miénk.
A termetesebb, dedikált hüvelykujjtámasszal és szabadon futó görgőkerékkel megfejelt, de akár versenyszerű lövöldözésre is alkalmas komponensekből építkező egérre vágyók figyelmét keltheti fel a 122,5 mm hosszú, 75,4 mm széles és 50 mm magas Keychron M6, amiért szintúgy 24 990 forintot kell a pénztárnál fizetnünk. A – jelen listázásban – fehér köntösbe öltözött, 78 grammos periféria ugyanolyan alkatrészeket használ, mint egy bekezdéssel ezelőtt ismertetett rokona, viszont akkumulátora 800 mAh, és 120 órás üzemidőt prognosztizál.
Balról jobbra: Keychron M6, illetve M6 4K mindkét színben, a 4K-s vevőegységgel [+]
A 6+4 gombos, teflontalpas kurzorterelő oldalán egy másodlagos, horizontális görgő táborozott le, és az elsődleges, dönthető társa alatt van egy gomb, amivel a taktilis/szabadon futó mód közt válthatunk. Amennyiben elengedhetetlennek tartjuk a 4000 Hz meglétét, az apparátus 34 990 forintért begyűjthető, 4K-s kiadására érdemes vetni tekintetünket, és a beállításokat konfiguráló kezelőszerveknek – no meg állapotjelző LED-eknek – köszönhetően a meghajtóprogram most sincs ránk kényszerítve.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!