Monitor, webkamera, szemüveg
A nagy képátlójú és játékra alkalmas, de azért nem túl drága monitorra pályázók fantáziáját mozgathatja meg a három éves jótállással 144 500 forintért hazavihető, 1440p-s ASUS TUF Gaming VG32AQA1A. A készülék 31,5 hüvelykes, AMD FreeSync Premiumot felvonultató VA panelének képfrissítési rátája 170 Hz-ig húzható, és 3000:1 statikus kontrasztarányához 300 cd/m²-es fénysűrűség, 16,7 millió szín és 1 ezredmásodperces MPRT válaszidő párosul.
A 2 wattos sztereó hangszórókkal is rendelkező perifériára egy 1.2-es DisplayPortot, két HDMI 2.0 bemenetet és egy 3,5 mm-es audio jacket tettek, és dönthető talpazatának korlátait 100 x 100 mm-es VESA furatokkal oldották fel. A jellemzően 26 wattot fogyasztó kijelző GamePlus OSD menüjéből olyan képességek érhetőek el, mint a célkereszt, az időzítő vagy a képkocka/másodperc számláló, ezen felül az Asus ingyenesen letölthető DisplayWidget Lite appjával még több, játékoknál hasznos funkciókat kaphatunk.
Egyesek bizony nem viccelnek, mikor webkamera vételét fontolgatják, és valami komolyabb, sokoldalú eszközzel néznének farkasszemet, ami 3840x2160 pixeles felbontással operál. Ilyen például a 139 990 forintért kapható, mesterséges intelligenciát alkalmazó, HDR-es Obsbot Tiny 2 PTZ kamera, aminek 1/1,5"-os CMOS szenzora már 10 cm-es távolságról fókuszál. E fókusz működhet automatán vagy manuálisan is, és az All-Pixel Auto Focus technológiának köszönhetően pontos, valamint a megszokottnál mintegy négyszer gyorsabb a folyamat. A nagyítás legfeljebb x4-es lehet, és a kamera beavatkozás nélkül képes minket – akár megadott zónahatárig – követni, zoomolni, sőt az Obsbot Webcam Appon felül irányítható hangvezérléssel, gesztusokkal, a külön megvásárolható Tiny Smart Remote 2 távirányítóval vagy Stream Deckkel is.
Mivel a szerkezet megkülönbözteti a kezünket, ennek mozgását is képes figyelme középpontjában tartani, a csoportos üzemmód aktiválása esetén pedig magától kiterjeszti a képkeretet úgy, hogy minden személy benne legyen. Privát szféránk megőrzésére több metódus akad (ezek közül az egyik a mögöttünk látható dolgok teljes elmosása, míg mi fókuszban maradunk), és hangunkat két gömb iránykarakterisztikájú, zajszűrös mikrofon veszi. Az MJPEG, YUV vagy H.264 tömörítésű felvétel 1920x1440 képpontos felbontásig 60 képkocka/másodperccel pöröghet (felette 30 fps-sel), és az USB 3.0-s apróságot ellátták egy úgynevezett Beauty Mode-dal, ami egyetlen másodperc leforgása alatt kisimítja bőrünk egyenetlenségeit és fényesebbé teszi a szemünket. A horizontális látószög 72,9 fokos, és a kéttengelyes gimbal remek pozicionálhatóságot ígér. Tartozékként egy állítható rögzítőcsipeszt, egy pici hordtáskát, egy USB Type-C/Type-C vezetéket és egy USB Type-C/Type-A adaptert adnak a termékhez.
Bár nem hardver, de a számítástechnikához kapcsolódik az a szemüveg, amit azoknak szántak, akik sok időt töltenek a számítógép képernyője előtt. A 12 hónapos jótállással 17 990 forintért elhozható Gunnar Vertex Onyx 54 mm széles, borostyánszín (GBLF 65-ös) lencséjét 136 mm széles műanyagkeretbe foglalták, amelynek szárai 135 mm hosszúak, és 16 mm-es, ívelt orrhídja az egyenletes súlyelosztás révén kiküszöböli a kényelmet rontó nyomáspontokat. A 22 grammos, tükröződésgátló réteggel bevont, kékfényszűrős okuláré 100 százalékos UV védelemmel kecsegtet, és extra gyanánt egy mikroszálas hordtok és egy mikroszálas törlőkendő jár hozzá.
Synthwave