Hirdetés

Hardverek február elején

Alaplapok, RAM




A cikkben közölt árakat nagykereskedelmi partnereink listái alapján képeztük kiskereskedői haszon és 20% áfa hozzászámításával. A bemutatónkban szereplő termékek – többek között – a nagykereskedelmi partnereink weboldalain feltüntetett kiskereskedésekben vásárolhatóak meg.

Megérkeztek a hazai piacra az első nForce 700-as chipkészletekkel szerelt, Intel processzorokhoz való alaplapok. Egyelőre a középkategóriás nForce 750i SLI lépett a porondra, melynek az Intel sikeres P35-ös chipkészletével szemben kell majd helytállnia. Az Asus P5N-D első pillantásra meglehetősen szerény terméknek tűnhet, hiszen nincs rajta egyetlen hőcsöves borda sem, és a processzorfoglalat körüli feszültségszabályozó rendszer sem tűnik túl komolynak. Azért a kondenzátorok mind szilárdelektrolitosak. Akárcsak a P35, az nForce 750i SLI is kezeli az összes aktuális LGA775 foglalatos processzort, beleértve a 45 nm-en készülőket is. Hivatalosan legfeljebb 1333 MHz-es rendszerbuszt támogat. Memória terén viszont le van maradva egy kissé inteles vetélytársa mögött, ugyanis a DDR3-at még nem ismeri. Tud viszont SLI-t, ráadásul egyik hosszú PCI Express foglalata már a 2.0-s szabvány szerint dolgozik. Tovább folytatja pályafutását az nForce 430i (MCP51) déli híd, amelyre két IDE és négy SATA meghajtót lehet kötni. Az Asus P5N-D-nek van még egy gigabites hálózati csatlakozója, nyolccsatornás hangrendszere, megannyi USB csatlakozója, FireWire aljzatai és 34 500 forintos ára.

Nagyjából egy ezressel olcsóbb az MSI P7N SLI Platinum, pedig többet tud, mint az Asus. Felszerelték termetes hőcsöves bordákkal és három hosszú PCI Express aljzatot kapott. Ezek közül az első 2.0-s, a másik kettő – csupán nyolcsávos – az 1.1-es szabványt támogatja. Mellettük már csak két hagyományos PCI aljzat van, rövid PCI Expressek nincsenek. A P7N SLI Platinumon is nForce 750i SLI + nForce 430i chipkészlet dolgozik, de itt az adattáras részt kiegészítették egy IDE csatornát és két eSATA portot kezelő JMicron vezérlővel. A nyolccsatornás hangért Realtek ALC888 kodek felel, a hálózati vezérlő gigabites, van FireWire és sok USB aljzat is.

AMD-s vonalon erősített a Gigabyte. Pár hete a hazai piacra is megérkezett az AMD új, középkategóriás, 770-es északi hídját használó modellje, az MA770-DS3. A Socket AM2+ foglalatba belemennek az aktuális Phenomok és Athlonok is. Szemre eléggé visszafogott az új Gigabyte, nincsenek rajta nagy bordák, és csak egyetlen hosszú PCI Express csatlakozót tettek rá, szóval nincs CrossFire-támogatás. Persze az esetek többségében erre úgysem lenne szükség. Az SB600-as déli híd két IDE és négy SATA csatlakozóját a nyomtatott áramkörre tették, két eSATA pedig a hátsó panelre került a nyolccsatornás hangkodek és a gigabites hálózati vezérlő kivezetései, valamint két FireWire és hat USB aljzat társaságában. A szolid Gigabyte MA770-DS3 ára is visszafogott, 20 000 Ft.

Elemzők szerint a 2008-as év már a DDR3 memóriáé lehet, de egyelőre még a DDR2 dominál, hiszen hasonló sebességet biztosít, mint utódja, de jóval alacsonyabb áron. Még a legdrágább modellek is lényegesen olcsóbbak, mint azok a DDR3-as modulok, melyek gyorsabbak náluk. Nemrég teszteltük a Compustocx (CSX) Diablo tuningmemóriáját, melyen kiváló Micron D9GMH chipek dolgoznak. Tavaly év végén még 5 éves garanciával, 36–38 000 forint körüli áron adták a 2 GB-os készletet, melyre most már 10 éves garancia érvényes, az ára pedig 32 400 forintra csökkent.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Előzmények

Hirdetés