Friss Intel processzorok és alaplapok

A4 Tech R7 billentyűzet és egér

Folytatódik A4 Tech-es mini sorozatunk. Ezúttal két energiatakarékos vezeték nélküli beviteli eszközt próbáltunk ki, melyeket a gyártó az R7 termékcsaládba tömörít. Az R7 RK(S)-2670D billentyűzet és egér kombóhoz hasonlót már korábban is kipróbáltunk.

A két termékhez ugyanazt az X7-es szériára hasonlító, de annál valamivel kisebb vezeték nélküli egeret kaptuk, ami egyértelműen pozitív tény. Már első találkozásunkkor megszerettük ezt a formát, és az A4 Tech anyagminősége is egyre jobb. Az egér két AAA-s elemről működik, optikai érzékelője és összesen hét gombja van, melyek közül egyik duplaklikkelő.

Változatlan a pici, USB-s adóvevő és a mellékelt vezetékes USB aljzat is.

Merőben más viszont a rengeteg kiegészítő gombbal felszerelt billentyűzet, igaz, ez is az egyre divatosabb, fekete gombos, ezüstszürke borításos színt kapta. A klaviatúra bal szélét kiszélesítették, de így sem nagyobb átlagos társainál. Véleményünk szerint a legrosszabb helyről, a kurzorbillentyűk és a fölöttük lévő hatos környékéről lopták el a helyet. Az új elrendezés megszokást igényel, és nagy sűrűsödést eredményezett, bár logikusnak mondható. Egymás mellé került a Home és End, egymás alá a Page Up és Page Down, az Insert és a Delete is jól elérhető, csak meg kell szokni, merre nyúljunk értük.

Az extra gombokat két zónára oszthatjuk; a felső ezen belül még három részre bomlik. Balra új MS Office dokumentumot hozhatunk létre, Wordöt, Excelt, webböngészőt és e-mail klienst indíthatunk. A középső részen médialejátszóhoz tartozó extrák vannak, és naptárat, számológépet, valamit a sajátgépet, keresőt hívhatjuk elő velük. Van itt egy office gomb is, amellyel a funkcióbillentyűk MS Office funkciót kapnak. Ilyenkor nem működnek hagyományos szerepükben. Jobbra felülre webböngészéshez való gombokat telepítettek.

Némi redundancia van a felső és oldalsó gombok tekintetében. A bal szélen is találtunk előre-hátra lépegetőt, de volt ott sok minden más is. Például kikapcsoló, sleep, taszkváltó, bezáró. Alattuk egy széles görgő terpeszkedett, amely az egér hasonló szervének funkcióját veszi át. Még lejjebb volt az extra billentyűk azon része, amelyet a leggyorsabban megszoktunk és megszerettünk. Ezek a másoló, kivágó és beillesztő gombok, valamint a visszavonás.

Annak ellenére, hogy az alsó gombsor alatt méretes perem húzódik még egy nagyobb csuklótámaszt is kaptunk.

Az ergonómiát javítják a picike lábacskák.

Az extra gombok többsége csak a meghajtószoftver telepítése után kelt életre, ekkor viszont már kifogástalanul működött. Nemcsak alapfunkciójukat láthatták el, hanem testre is szabhattuk őket. Kár, hogy a médiakezelős rész alapból nem boldogult a Winamppal. Ami a fő gombsorokat illeti, kicsit imbolyogva jártak, de inkább a szokatlan elrendezéssel, mintsem működésükkel volt gondunk. Ez a probléma pár nap alatt eltűnik, de azonnal újra előjön, mihelyst ismét hagyományos kiosztású billentyűzetre váltunk. A teszt után folyamatosan a felfelé nyíl fölötti üres helyet nyomogattuk, ahol a Delete-et sejtettük, de már nem volt ott, vagyis nem ott volt.

Korábbi R7-essel is tapasztaltuk, hogy – valószínűleg az energiatakarékosság miatt – a vevő hatótávolsága elég kicsi; szemből 2 méterről már nem érzékelt. Tesztkörnyezetünkben a vevőt az asztalra állított számítógép előlapjába szúrtuk, az egeret azonban jó 30 cm-rel beljebb, nagyjából a ház közepével egy vonalban használtuk. Ebben a felállásban a monitorhoz közelítve már akadozott a vétel. Szintén a takarékosság rovására írható, hogy az egér használaton kívül „elaludt”, és ilyenkor érezhető késéssel ébredt fel újra.

A készlet 8500 forintos árához képest meglepően sok extrát kínál. Az egér formája kényelmes, a billentyűzet alapvetően jó, de szokni kell a kiosztását.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Előzmények

Hirdetés