Mindörökké Yamada
Marketinges iskolákban az első órák egyikén elhangzik, hogy "a negatív reklám is reklám". Ehhez képest persze divatosak a kövér hitelrontási perek, és általában a legtöbb cég legféltettebb kincseként őrzi és vigyázza imidzsét. Nem is volt evidens, hogy a mára szállóigévé vált Yamada "DVD-játékos" ügy kirobbanásakor mi történik majd a márkával a hazai piacon...
Hirdetés
...nos, most már tudjuk, hogy a Yamada jött, látott és győzött. A forgalmazó már akkor úgy reagált a történtekre egyébként, hogy a lényeg, hogy beszéljenek a termékről, a többi "majd kialakul". És tényleg. Manapság a piac tele van hasonló megoldásokkal, termékekkel, szolgáltatásokkal. Ahhoz, hogy bárki talpon maradjon, tudnia kell differenciálnia magát, kell, hogy legyen valami, amitől ő nem "a hagyományos mosópor". És bár nem túl hízelgő "minden idők legrosszabb termékleírásával" ismertté válni, utólag azt mondhatjuk, hogy jól járt a cég. Az olcsó kínai DVD-lejátszók abszolút elfogadottá váltak, manapság kevesen akarnak öt-hatszoros áron márkás megoldást. A Yamada pedig komoly szeletet hasított ezen tortából.
A cég ugyanakkor nem csak DVD-lejátszók piacán játékos. Legújabb termékük, a GM-880 nevű "játékágy" fura szerzemény, amely remekül kiegészítheti asztali DVD-nket, konzolunkat. Hogy miről is van szó? Ténylegesen egy fekvőalkalmatosságot kell elképzelnünk, melyet egy - számítógépes mércével - komoly audiorendszerrel, lecsatlakoztatható távirányítóval és standard sztereó audiobemenetekkel szereltek fel.
Specifikációk:
- 28 wattos beépített aktív mélysugárzó
- 2 x 8 wattos aktív hangsugárzók (kétoldalt)
- jel-zaj viszony: 70 dB
- mélysugárzó frekvenciatartománya: 40 Hz ~ 150 Hz
- hangsugárzók frekvenciatartománya: 70 Hz ~ 20 000 Hz
- cross-over frekvencia: 100 Hz
A játékágyak, angol nevükön gamebedek sorba is köthetők. Konkrétan nyolc ilyen egységet kapcsolhatunk össze, rendes sztereó csatlakozókkal. Ennek módja a következő: minden ágyon van egy sztereó hangbemenet és hangkimenet (tehát 2 x 2 csatlakozó). A sorban legelső ágy bemenetét közvetlenül a kívánt hangforráshoz (PS2, XBox, DVD, stb) kötjük, míg a kimenetéhez kapcsoljuk a következő ágy bemenetét és így tovább. Mindez azt jelenti, hogy - kellően nagy nappali és TV mellett - akár nyolcadmagunkkal is nyomhatjuk az aktuális játékot.
Az audio- és a tápcsatlakozók
Persze a termék ereje leginkább kompaktságában rejlik. A fekvés egész kényelmes rajta, a hangszórók - mivel a fejtámlába vannak beépítve - közel és jól szólnak, az egész cucc könnyen összecsomagolható. Problémásnak találtuk ugyanakkor a látószöget az "ágyból fekve", hiszen akár TV-t, akár monitort nézünk így, az biztosan nem a földön helyezkedik majd el, hanem valamilyen asztalon, tartón, állványon, mégpedig azért, hogy rendes ülő pozícióból pont jó szögben lássuk. Igen ám, de ez az ágy jellegénél fogva a földre való; úgyhogy bárhogyan is csináljuk, a megjelenítő biztosan nem lesz mindkét esetben az igazi. LCD TV-knél konkrétan így van, és ha amúgy jól látható a kép, akkor is túlságosan alulról (vagy felülről) nézzük.
Basszus...
Hogy tovább fanyaloghassunk: manapság egyre többen szerelik fel 5.1-es audiorendszerrel nappalijukat - hiszen egyre olcsóbb -, márpedig a konzolok ezzel remekül párosíthatók. Egy ilyen rendszert viszont már nem szívesen "hatástalanít" az ember a játékágy kedvéért.
Nem szeretnénk és nem is lehet igazán ítéletet mondani a Yamada GM-880-ról. Fura ötlet, jópofa megoldás, melynek legnagyobb hátránya lehet, hogy a legtöbb nappali fel van szerelve valamilyen komolyabb audiorendszerrel, mely csökkenti a játékágy hasznosságát. Ettől függetlenül érdemes kipróbálni, tényleg kényelmes és érdekes "hardver".
A rendbontó minibemutató után jöjjön az elmúlt hét szokásos áttekintése!
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!