Hirdetés
8. BenQ FP767
Újabb B-s nevezett, méghozzá egy BenQ modell következik.
A meggyőző minőségű műanyag káva, és a szerencsére nem túl "kínaira" sikeredett dizájn kapásból jó benyomást tettek ránk. A talapzat alsó része ennél a modellnél is külön érkezik, egyébként a fenti képeken jól látszik, hogy a talp leszereléséhez egy PUSH feliratú gomb benyomása után kerülhet csak sor. Ötletes megoldás. A talp egyébként kellő stabilitást nyújt, annak ellenére, hogy nehezékektől mentes, egyszerű műanyagból van.
A BenQ FP767 is tartalmaz beépített hangszórókat, melyek a panel alsó részében kaptak helyet. Az FP767 kezelőszervei jó nagyok, így bárki kényelmesen, melléfogások nélkül használhatja. Sajnos a süllyesztett feliratozás nem mindig látható jól, így néha elkerülhetetlen a közelhajolás.
A vaskos panel előre nem, hátra viszont megfelelően dönthető. Az ergonomikus beállítás szerencsére így is realizálható.
A BenQ nem vitte túlzásba a csatlakozásokat: egy Line-In, egy beépített táp és egy D-Sub csatlakozó unatkozik a panel hátoldalán.
Rotációs, elfogadható OSD menü
Az FP767 fényereje jó, nálunk az 50-es beállítás volt az igazi. A kontrasztot 55-re kellett csökkentenünk. A megfelelő beállítások után tűnt fel, hogy a BenQ-nak bizony szép és nyugodt a képe. A színes betűk itt is szépen rajzolódtak a színes hátterek előtt, a színek teltek és élénkek voltak, a szürkék színsemlegesen tündököltek, míg a fullscreen szürke és fehér egyaránt egyenletes, foltmentes volt. A fekete, amellett, hogy kissé világos volt, egyenletesen hevert a képernyőn, ami összességében éles és tiszta volt. Örülhetnek a First Person Shooter rajongói is, a BenQ FP767 nagyon jó a pörgős játékokra, nem hiába 16ms-es.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!