Hirdetés

Aktív témák

  • csandi86

    csendes tag

    Sziasztok!

    Valaki kötött már biztosítást a telójára a T-mobile-nál? A feltételeknél az áll, hogy "A szolgáltatásra a készülékvásárlás időpontjában lehet előfizetni, vagy a készülékvásárlástól számított 60 napon belül, a sérülésmentes készülék és a vásárlást igazoló számla felmutatásával."
    Még benne vagyok a 60 napba, de a sérülésmentes telefon felmutatása mit takar? Ha nekem az FLB-R8-as ROM van fent és úgy viszem be, akkor elküldenek a francba nem? Vagy csak megmutatom az eladónak hogy jéé nézd áá semmi módosítás nincs benne, ez csak egy másik home launcher alkalmazás azért ilyen, minden működik benne, és ennyi? :P

    Kár esetén:
    "5. A Mobiltelefon-szolgáltató szervize minden Készüléket megvizsgál, amelynek során
    ellenőrzi a kárbejelentésben adott információkat."

    Szal ha széttörik véletlenül és custom rom van benne, akkor buktam? Vagy mondjuk a kijelző megy tropára mert leesik, és nem tudom visszarakni vakon az alap romot(mert még nem is próbáltam hogy kell), és ők valamilyen furmányos módon meg tudják nézni a memóriáját és látják, hogy ez bizony módosítás, szintén fail számomra?

    Továbbá feltételként ezt jelölik meg:
    "1. A Biztosított köteles minden ésszerű óvintézkedést megtenni és megfelelő
    gondosságot tanúsítani annak érdekében, hogy megvédje a Készüléket a
    Véletlenszerű Károsodással, Rongálással vagy Lopással szemben. A Biztosított
    továbbá köteles a Készüléket megfelelő műszaki állapotban tartani."

    Na most ez mit takar? És hogy tudják ezt leellenőrizni hogy én mennyire vigyáztam rá? Meg kell mutatni nekik, hogy itt a tok, ebben szokott pihenni? Vagy nem lehet nadrágzsebben hordani?

    És ekkor mentesülnek a javítás alól:
    "b. ha a Biztosítási Eseményt a Biztosított jogellenesen, szándékosan, vagy súlyosan
    gondatlanul okozta. A Biztosító a Biztosított súlyosan gondatlan magatartásának tekinti
    a nagyfokú gondatlanságból, nem rendeltetésszerű vagy helytelen használatból,
    vandalizmusból, helytelen tárolásból vagy egyéb olyan magatartásból adódó kárt,
    amelynek a bekövetkezését előre lehetett látni;
    c. ha a Biztosított módosítja, megváltoztatja vagy átalakítja a Készülékét"

    Ismét, hogy tudják ellenőrizni, hogy gondatlan voltam-e? Jelen helyzetben egyáltalán mit takar a számukra, hogy gondatlan valaki? Ez kicsit szubjektív megfogalmazás számomra. Ebből kicsit azt szűröm le, hogy ha minden ok nélkül kiesik a kezemből a telefon akkor megtagadhatják a cserét/javítást, ha mondjuk épp olyan kedvük van.
    Valahogy van egy olyan érzésem, hogy ha megkötném a szerződést és baja lenne a telefonomnak, minden sz@rba belekötnének és még én lennék a paraszt a végén, hogy egyáltalán visszavittem a telefont...

Aktív témák